Skocz do zawartości
patefoniq

Opresyjna Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem się z Wami podzielić moją dzisiejszą "przygodą", która jakby potwierdza w jak bardzo opresyjnym Państwie zaczynamy żyć.

 

Otóż wracam sobie od klienta spokojnie, aż tu nagle radiowóz na bombach każe mi zjechać. Wysiada chłopaczek (nie dałbym mu więcej niż 24 lata) i pyta czy wiem, czemu mnie zatrzymuje. Ja odpowiadam, że nie. Bierze ode mnie dokumenty i stwierdza, że rozmawiałem przez telefon (jechali na przeciwko mnie i widzieli), na co ja mu pokazuje, że mam zestaw głośnomówiący (podłączony, zresztą jak podchodził, kończyłem akurat rozmawiać przez telefon) i na pewno nie trzymałem telefonu przy uchu. W tym miejscu pragnę dodać, że jeżdżę automatem i czasem opieram się o szybę, czasem wiszę na uchwycie do otwierania drzwi itp. Na dodatek, jestem informatykiem z mnóstwem pendrive'ów na szyi oraz słuchawką BT (jaka to dla mnie więc korzyść męczyć ucho, mając zestaw i słuchawkę do wyboru?).

No i się zaczęło. Trzymali mnie blisko godzinę, najpierw gaśnica i trójkąt, a na końcu najlepsze. Okazało się, że mam wpis w prawie jazdy pod tytułem 01.06 (wtf?). Od 10 lat nie noszę okularów (dioptria 0,0), posiadam licencję Polskiego Związku Tenisa Stołowego i co roku muszę przechodzić badania na tą licencję, gdzie badają b. rygorystycznie między innymi wzrok, jestem informatykiem, mam uprawnienia elektryczne i do pracy na wysokościach, a tu proszę. Nie wolno mi prowadzić samochodu bez okularów. Mało tego, zmieniałem kilka razy prawo jazdy i nikt nigdy nie powiedział mi, że skoro nie noszę okularów, to mam coś robić z prawem jazdy. Nie muszę pisać jak rozradowany okazał się funkcjonariusz? Najlepsze, że bez okularów nie mam uprawnień do prowadzenia pojazdu i powinienem dostać mandat 500pln i auto mieć odholowane (ciekawe kto ma gorszy wzrok, ja mając jakąś bzdurę wpisaną w prawo jazdy, uprawiając jednocześnie zawodowo sport i spędzając 16h dziennie przy komputerze, czy on mając przywidzenia odnośnie mojej rozmowy przez telefon).

Skończyło się na tym, iż nie przyjąłem mandatu i dostałem wniosek do sądu, ale jednocześnie zostałem puszczony, bo mam korekcyjne okulary przeciwsłoneczne (sic!).

Mój komentarz?

Jak tu pałać sympatią do Polski, jak tu nie wyjeżdżać z tego kraju, skoro u "siebie" człowiek jest bardziej zaszczuty, niż jako emigrant np. na wyspach? Jak opowiedziałem to koledze (Polakowi), który mieszka od 7 lat w Irlandii, to powiedział, że coś takiego jest nie do pomyślenia u nich. Nawet jakby faktycznie rozmawiał przez telefon i potem próbował udawać głupka, to rozmowa skończyła by się śmieszkowaniem i życzeniem sobie miłego dnia.Przecież to jakaś parodia jest. Jeżeli jako obywatele coś z tym nie zrobimy, to uwierzcie mi, ale będzie tu druga Korea, zobaczycie. O ile jeszcze dzisiaj rano myślałem sobie, że może jest jakaś nadzieja dla tego kraju, że może coś się zmieni, tak po 8 godzinach i feralnym zdarzeniu podjąłem decyzję, że żebym miał na głowie stanąć wyjeżdżam z tego kraju. Jak mnie tak potraktuje Niemiec, to chociaż będę miał świadomość, że pokazuje mi, że nie jestem u siebie i "tyle o mnie myśli". Pojąć nie mogę, że jestem tak traktowany we własnym kraju, że jako główny cel działania Państwa stawiane jest na siłe zgrabienie mnie z pieniędzy, które *****(!) i tak w formie podatków i ZUSów oddaję do zasranej kasy tych złodziei.

Przepraszam za chaotyczność mojego wpisu, ale nigdy nie byłem mistrzem "wypracowań", a tym bardziej jak szarpią mną nerwy.

 

Skan wniosku:

http://zapodaj.net/762f68d93ce54.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale o co masz pretensje? masz wpis w prawku o prowadzeniu w okularach lub szkłach to co się dziwisz? zgodnie z TWOIM WLASNYM PRAWKIEM nie pasi to do lekarza, badania i zmiana wpisu..... jak ja lubię teksty w tym stylu, nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania, a co ro restrycyjności to mało wiesz na ten temat jak jest za granicą....

sam mam aktualne prawko tzw. bezterminowe (już takich nie wydają..)

teraz już nie ale parę lat temu to własnie u tak wychwalanych przez ciebie Niemiaszków (już po wejściu do unii) zostałem nieźle przez nich przeczołgany bo w prawie jazdy "obowiązkowo musi być data ważności", więc nie pisz mi tu o restrycyjności...

a wracając do tematu to wpisów może być baaaardzo dużo..

01 – wymagana korekta wzroku:

01.01 – okulary,

01.02 – soczewki kontaktowe,

01.03 - szkła ochronne,

01.04 - szkło matowe,

01.05 - przepaska na oko,

01.06 – okulary lub szkła kontaktowe.

02 – wymagana korekta słuchu:

02.01 - aparat słuchowy jednouszny,

02.02 - aparat słuchowy obuuszny.

03 - wymagane używanie protez narządu ruchu podczas jazdy:

03.01 - proteza/szyna ortopedyczna kończyny górnej,

03.02 - proteza/szyna ortopedyczna kończyny dolnej.

05.01 – jazda tylko przy świetle dziennym,

05.04 - jazda z prędkością nie większą niż X km/h

05.03 – jazda bez pasażerów,

05.05 - jazda tylko w towarzystwie osoby posiadającej prawo jazdy,

05.06 - bez prawa ciągnięcia przyczepy,

05.07 – bez prawa jazdy po autostradach,

05.08 – zakaz spożywania alkoholu,

10 - wymagane modyfikacje w układzie zmiany biegów:

10.01 - ręczna zmiana biegów,

10.02 - automatyczna zmiana biegów,

10.03 - zmiana biegów sterowana elektronicznie,

10.04 - regulowana dźwignia zmiany biegów,

10.05 - bez przekładni dodatkowej.

15 - wymagana modyfikacja sprzęgła:

15.01 - regulowany pedał sprzęgła,

15.02 - sprzęgło sterowane ręcznie,

15.03 - sprzęgło automatyczne,

15.04 - składany lub odkręcany pedał sprzęgła za przegrodą.

20 - wymagane modyfikacje w układzie hamulcowym:

20.01 - regulowany pedał hamulca,

20.02 - powiększony pedał hamulca,

20.03 - pedał hamulca dostosowany do obsługi lewą stopą,

20.04 - pedał hamulca pod całą stopę,

20.05 - wychylny pedał hamulca,

20.06 - ręcznie sterowany hamulec roboczy,

20.07 - maksymalne użycie wzmocnionego hamulca roboczego,

20.08 - maksymalne użycie hamulca awaryjnego zintegrowanego z hamulcem roboczym,

20.09 - regulowane sterowanie hamulca postojowego,

20.10 - elektrycznie sterowany hamulec postojowy,

20.11 - nożny hamulec postojowy,

20.12 - składany lub odkręcany pedał hamulca za przegrodą,

20.13 - hamulec obsługiwany kolanem,

20.14 - elektrycznie sterowany hamulec roboczy.

25 - wymagane modyfikacje w układzie przyspieszenia:

25.01 - regulowany pedał przyspieszenia,

25.02 - pedał przyspieszenia pod całą stopę,

25.03 - wychylny pedał przyspieszenia,

25.04 - przyspieszenie sterowane ręcznie,

25.05 - przyspieszenie sterowane kolanem,

25.06 - serwoprzyspieszacz (elektroniczny, pneumatyczny itp.),

25.07 - pedał przyspieszenia po lewej stronie pedału hamulca,

25.08 - pedał przyspieszenia po lewej stronie,

25.09 - składany lub odkręcany pedał przyspieszenia za przegrodą,

30 - wymagane wspólne modyfikacje układów hamowania i przyspieszenia:

30.01 - pedały równoległe,

30.02 - pedały na tym samym lub prawie na tym samym poziomie,

30.03 - przesuwne pedały hamowania i przyspieszenia,

30.04 - pedały hamowania i przyspieszenia z przesuwem i szyną,

30.05 - składane lub odkręcane pedały hamowania i przyspieszenia,

30.06 - wypiętrzona podłoga,

30.07 - przegroda z boku pedału hamowania,

30.08 - przegroda na protezę z boku pedału hamulca,

30.09 - przegroda pod pedałami hamowania i przyspieszenia,

30.10 - podparcie pięty/nogi,

30.11 - elektryczne sterowanie hamowania i przyspieszenia.

35 - wymagane modyfikacje urządzeń sterowania (przełączniki świateł, wycieraczki szyby przedniej, spryskiwacz, sygnał dźwiękowy, kierunkowskazy):

35.01 - urządzenia sterowania obsługiwane bez negatywnego wpływu na kierowanie i obsługę,

35.02 - urządzenia sterowania obsługiwane bez puszczenia kierownicy i akcesoriów (gałek, dźwigni itp.),

35.03 - urządzenia sterowania obsługiwane bez puszczenia kierownicy i akcesoriów lewą ręką,

35.04 - urządzenia sterowania obsługiwane bez puszczenia kierownicy i akcesoriów prawą ręką,

35.05 - urządzenia sterowania obsługiwane bez puszczenia kierownicy i akcesoriów ze wspólnymi mechanizmami hamowania i przyspieszenia,

40 - wymagane modyfikacje w układzie kierowniczym:

40.01 - zwykły układ kierowania ze wspomaganiem,

40.02 - układ kierowniczy z aktywnym wspomaganiem,

40.03 - układ kierowniczy z systemem rezerwowym (sprzężeniem zwrotnym),

40.04 - wydłużona kolumna kierownicy,

40.05 - zmodyfikowana kierownica (grubszy lub cieńszy przekrój koła kierownicy, kierownica o mniejszej średnicy itp.),

40.06 - wychylne koło kierownicy,

40.07 - pionowe koło kierownicy,

40.08 - poziome koło kierownicy,

40.09 - kierowanie nożne,

40.10 - alternatywny system kierownicy (drążek itp.),

40.11 - gałka na kierownicy,

40.12 - szyna ortopedyczna ręki na kole kierownicy,

40.13 - ze stawem szynowym.

42 - wymagane modyfikacje lusterka (lusterek):

42.01 - zewnętrzne lusterko prawe lub lewe,

42.02 - zewnętrzne lusterko na wysięgniku,

42.03 - dodatkowe zewnętrzne lusterko pozwalające na obserwację ruchu,

42.04 - panoramiczne wewnętrzne lusterko,

42.05 - lusterko do obserwacji martwych pól,

42.06 - elektrycznie sterowane zewnętrzne lusterko (lusterka),

43 - wymagane modyfikacje fotela kierowcy:

43.01 - fotel kierowcy na dobrej wysokości obserwacyjnej i w normalnej odległości od kierownicy i pedałów,

43.02 - fotel kierowcy dostosowany do kształtu ciała,

43.03 - fotel kierowcy z oparciem bocznym stabilizującym pozycję,

43.04 - fotel kierowcy z podłokietnikiem,

43.05 - wydłużone szyny prowadzące fotela kierowcy,

43.06 - regulacja pasa bezpieczeństwa,

43.07 - pas bezpieczeństwa szelkowy.

44 - wymagane modyfikacje motocykli (obowiązkowe stosowanie subkodów):

44.01 - hamulec z pojedynczym sterowaniem,

44.02 - zmodyfikowany hamulec ręczny,

44.03 - zmodyfikowany hamulec nożny,

44.04 - zmodyfikowana rączka przyspieszenia,

44.05 - ręczna zmiana biegów i ręczne sprzęgło,

44.06 - zmodyfikowane lusterko (lusterka) wsteczne,

44.07 - zmodyfikowane wskaźniki kontrolne (kierunkowskazy, lampy hamulca itp.),

44.08 - wysokość siedzenia pozwalająca kierowcy na oparcie dwóch stóp na ziemi jednocześnie w pozycji siedzącej.

45 - wyłącznie motocykle z koszem,

50 – dla określonego pojazdu/nadwozia (numer identyfikacyjny pojazdu, VIN),

51 – dla określonego pojazdu/tablicy rejestracyjnej (numer rejestracyjny pojazdu, VRN),

70 - wymiana prawa jazdy wydanego za granicą,

71 – wtórnik prawa jazdy (wydawany w przypadku utraty oryginalnego dokumentu prawa jazdy),

72 - ograniczenie kategorii A do kategorii A1 w odniesieniu do konkretnych pojazdów,

73 - ograniczenie kategorii B do kategorii B1 w odniesieniu do konkretnych pojazdów,

itd....

 

74 - ograniczenie kategorii C do kategorii C1 w odniesieniu do konkretnych pojazdów,

 

75 - ograniczenie kategorii D do kategorii D1 w odniesieniu do konkretnych pojazdów,

 

76 - ograniczenie kategorii C+E do kategorii C1+E w odniesieniu do konkretnych pojazdów,

 

77 - ograniczenie kategorii D+E do kategorii D1+E w odniesieniu do konkretnych pojazdów,

 

78 – wyłącznie pojazdy z automatyczną skrzynią biegów,

 

101 - wymagane dodatkowe oznakowanie pojazdu,

 

102 - wymiana uzyskanego przed dniem 1 lipca 1999r. prawa jazdy kategorii C bez posiadania kategorii B prawa jazdy,

 

103 - wymiana uzyskanego przed dniem 1 lipca 1999r. prawa jazdy kategorii D bez posiadania kategorii B prawa jazdy,

 

104 - wymiana prawa jazdy kategorii M, z ograniczeniem do kierowania tylko pojazdami wolnobieżnymi,

 

105 - wymiana prawa jazdy kategorii trolejbusowej, z ograniczeniem do kierowania tylko trolejbusami,

 

106 - zakaz dla kategorii B prawa jazdy przy posiadaniu kategorii C1, C, D1 lub D prawa jazdy,

 

107 - wymagane dostosowanie pojazdu do rodzaju schorzenia - szczególnie dla kierowców z upośledzeniem narządu ruchu, protezami kończyn itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powiedz że fura firmowa i oklejona.

Chłopaki chcieli na obiad zarobić, a ty się stawiałeś to musieli coś znaleźć. Dajcie mi człowieka to znajdę na niego paragraf :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to jakaś parodia jest.

 

636e5974.jpg

 

P.S. Nie chcę Cię zniechęcać kolego :kumple , ale masz nieregulaminowy podpis ;)(prosimy o edycję )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powtarzam zawsze "Najpierw trza być człowiekiem a później funkcjonariuszem". A u nas jak zwykle "człowiek człowiekowi wilkiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę, podaj mi podstawę prawną ku temu, że jazda bez okularów mimo kodu jest wykroczeniem.

 

Art. 94. § 1. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając do tego uprawnienia,podlega karze grzywny.

Uprawnienia mam, bo zdobyłem je laaaata temu.

 

Powiedz mi, które z poniższych spełniam?

 

Art. 103. Cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami

Dz.U.2015.0.155 t.j. - Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami

1. Starosta wydaje decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami w przypadku:

1) stwierdzenia:

a) na podstawie orzeczenia lekarskiego istnienia przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem,

b) na podstawie orzeczenia psychologicznego istnienia przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem,

c) utraty kwalifikacji, na podstawie wyniku egzaminu państwowego przeprowadzonego w trybie art. 49 egzamin państwowy dla ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami ust. 1 pkt 2 i 3,

d) niezgłoszenia się we wskazanym terminie na egzamin państwowy który miał być przeprowadzony w trybie art. 49 egzamin państwowy dla ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami ust. 1 pkt 2 i pkt 3 lit. b;

2) ponownego przekroczenia liczby 24 punktów otrzymanych za naruszenie przepisów ruchu drogowego w okresie 5 lat od dnia wydania skierowania na kurs reedukacyjny, o którym mowa w art. 99 skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji, badanie lekarskie, badanie psychologiczne lub kurs reedukacyjny ust. 1 pkt 4 lit. a;

3) popełnienia w okresie próbnym trzech wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub jednego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji;

4) orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów;

5) kierowania pojazdem w przedłużonym okresie, o którym mowa w art. 102 zatrzymanie prawa jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem ust. 1d;

6) uchylenia sposobu wykonywania zakazu prowadzenia pojazdów na podstawie art. 182a zmiana wykonywania zakazu prowadzenia pojazdów § 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny wykonawczy.

 

I wycinek z taryfikatora:

 

Dz.U. 2003 nr 208 poz. 2023

III KIerujący:

 

Art. 94. § 1.

III. Kierujący

Kierowanie pojazdem silnikowym lub tramwajem przez osobę niemającą:

art. 87 ust. 1

186

art. 94 § 1

1) uprawnień do kierowania pojazdami - 500

187

2) uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu - 300

188

Kierowanie bez uprawnień rowerem lub pojazdem zaprzęgowym

art. 87 ust. 1 i ust. 3 pkt 1 - 100

189

art. 95

Kierowanie pojazdem przez osobę nieposiadającą przy sobie wymaganych dokumentów

art. 38 - 50 za brak każdego z wymaganych dokumentów, nie więcej niż 250

 

Chcesz coś jeszcze dodać?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja powtarzam zawsze "Najpierw trza być człowiekiem a później funkcjonariuszem". A u nas jak zwykle "człowiek człowiekowi wilkiem".

 

Sygnatura edytowana zapoznaj się z regulaminem forum

 

Jak ma być w kraju dobrze, jak nawet na forum jest jak jest. Bez komentarza.

Edytowane przez patefoniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ma być w kraju dobrze, jak nawet na forum jest jak jest. Bez komentarza.

 

Jak w tym kraju ma być dobrze jak ludzie regulaminów nie czytają :kumple

 

4. Handel i reklama na forum

 

4.1 Jakikolwiek handel na forum jest zabroniony – nie akceptujemy żadnych propozycji sprzedaży, kupna, usług, ogłoszeń, linków do ogłoszeń/aukcji, niezależnie czy będą umieszczone w poście, osobnym wątku, profilowym podpisie czy shout boxie.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/134886-Regulamin-forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Art. 94. § 1. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając do tego uprawnienia,podlega karze grzywny.

Uprawnienia mam, bo zdobyłem je laaaata temu.

 

Nie masz. Twoje PJ jest ważne tylko i wyłącznie wraz ze spełnieniem warunków szczególnych zapisanych na tymże PJ. Jak miałbyś wpis np. 10.02 a zatrzymaliby cię w samochodzie z manualem to też twoje uprawnienia są nieważne. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podaj mi podstawę prawną, a nie interpretację nieistniejącego przepisu. Podaj mi artykuł, w którym zapisano, że moje prawo jazdy jest tylko ważne z okularami lub soczewkami.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I dlaczego zatem, skoro orzeczenia wydawane są czasowo, przy zmianie prawa jazdy WORD i WK nie wołało ode mnie badań? Niektórzy widzę są świętsi od papieża, ciekawe czy zawsze jesteś taki za prawem i policją. Uważaj los bywa przewrotny, a z Twoim podejściem, w razie problemów wszyscy będą pamiętać jaki byłeś "przykładny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To proszę, podaj mi podstawę prawną ku temu, że jazda bez okularów mimo kodu jest wykroczeniem.

......

Jak ma być w kraju dobrze, jak nawet na forum jest jak jest. Bez komentarza.

 

Przecież zawsze możesz nie przyjąć mandatu, może sąd podzieli twój tok rozumowania........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj mi artykuł, w którym zapisano, że moje prawo jazdy jest tylko ważne z okularami lub soczewkami.

 

Ustawa z 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 ze zm.)

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 21 stycznia 2004 r. w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami (Dz. U. z 2004 r. Nr 24, poz. 215 ze zm.)

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 21 kwietnia 2004 r. w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. z 2004 r. Nr 89, poz. 855 ze zm.)

 

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 7 stycznia 2004 r. w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. z 2004 r. Nr 2, poz. 15)

 

 

I dlaczego zatem, skoro orzeczenia wydawane są czasowo, przy zmianie prawa jazdy WORD i WK nie wołało ode mnie badań?

 

Bo skoro nie dałeś im wyników badań pozwalających na zniesienie ograniczenia to ono działa cały czas.

 

 

Uważaj los bywa przewrotny, a z Twoim podejściem, w razie problemów wszyscy będą pamiętać jaki byłeś "przykładny".

 

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego robisz z mojego wpisu atak personalny. Masz wątpliwości co do zapisów prawa, człowiek stara Ci się je jasno wyjaśnić, abyś zrozumiał swój błąd, miał okazję go jak najszybciej wyjaśnić i wyprostować sprawę, a ty w jakiś dziwnie napastliwy sposób chcesz obronić swoje stanowisko. Nie dasz rady, bo zrobiłeś coś wbrew prawu. Ja na serio pomijam kwestię całej tej twojej kontroli i stosowności zachowania policji - odnoszę się tylko do sytuacji prawnej. Zamiast być choć trochę wdzięczny to chcesz mnie zdyskredytować ... Opanuj się trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież zawsze możesz nie przyjąć mandatu, może sąd podzieli twój tok rozumowania........

 

Przecież nie przyjął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=25333&postdays=0&postorder=asc&highlight=okular%F3w&start=690

A właściwie ta czesc dot. Ciebie

Cytat:Art. 92. (155) 1. Prawo jazdy może zawierać wymagania lub ograniczenia wynikające:*

1) ze stanu zdrowia kierowcy;*

2) z możliwości prowadzenia określonego pojazdu;*

3) z przepisów ustawy.*

2. Wymagania lub ograniczenia, o których mowa w ust. 1, mogą dotyczyć:*

1) korekty lub ochrony wzroku;*

2) korekty słuchu;*

3) protezy lub szyny ortopedycznej;*

4) możliwości ograniczonego korzystania z pojazdu;*

5) konieczności modyfikacji lub dostosowania pojazdu;*

6) ograniczenia uprawnienia do wskazanych pojazdów;*

7) dodatkowego oznakowania pojazdu;*

*terminu ważności prawa jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież nie przyjął...

 

no to będzie miał szanse otrzymać stosowną wykładnię w temacie.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to będzie miał szanse otrzymać stosowną wykładnię w temacie.........

 

a uwierzy ? ;)

 

 

Pal licho okulary i wpis, tu akurat policjant szukał haka i znalazł. W całej sprawie chodzi o ludzkie podejście policjanta do osoby kontrolowanej. Policjant prawdopodobnie widział że kierowca rozmawia, prawdopodobnie bo mógł się pomylić ale nie przyznał się do własnego błędu i zaczął kopać i znalazł i tu, nie powinno się to stać.

Ja będąc policjantem jakbym był w takiej sytuacji a zobaczyłbym zestaw słuchawkowy czy słuchawkę BT po prostu bym odpuścił, przeprosił i życzył szerokości ale sa ludzie i ...psy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a uwierzy ?

 

http://forumprawne.org/orzeczenia-interpretacje/593674-mandat-za-brak-okularow-5.html#post3186103

 

 

Pal licho okulary i wpis, tu akurat policjant szukał haka i znalazł. W całej sprawie chodzi o ludzkie podejście policjanta do osoby kontrolowanej. Policjant prawdopodobnie widział że kierowca rozmawia, prawdopodobnie bo mógł się pomylić ale nie przyznał się do własnego błędu i zaczął kopać i znalazł i tu, nie powinno się to stać.

Ja będąc policjantem jakbym był w takiej sytuacji a zobaczyłbym zestaw słuchawkowy czy słuchawkę BT po prostu bym odpuścił, przeprosił i życzył szerokości ale sa ludzie i ...psy

 

I o to wszystko chodzi, stąd tytuł. Będę się odwoływał aż do skutku. Ja tam adwokatem nie jestem dlatego już napisałem do prawnika. Jak już pisałem, miałem wymieniane kilka razy prawo jazdy i nikt się nie upomniał, że nie mam wpisanego okresu, po którym powinienem ponownie udać się na badania kontrolne wzroku, pod kątem prawa jazdy. Za co urzędnicy mają płaconą pensję z moich podatków? Jak ja bym popełnił w swoim zawodzie taki błąd, to w najlepszym wypadku straciłbym klienta, w najgorszym, płacił mu odszkodowanie (np. za nie przypomnienie o kończącym się okresie hostingu lub umowy na telefon) za straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozroznijmy dwie sprawy.

1) to ze sie wydawało policjantowi ze rozmawiasz, i jednym słowem postanowił zrobić kontrole innych rzeczy widząc ze nie ma szans na udowodnienie swoich racji jest z jego strony zachowaniem delikatnie mówiąc moralnie watpliwym. Ale do tych czynności byl on uprawniony, moze przez młody wiek mu odbiło ze on jest ponad wszystko. Co nie zmienia faktu ze..

2) skoro uważasz ze nie potrzebujesz miec okularów do jazdy to w twoim interesie a nie urzednika jest o to zadbać. Wiec nie odwaracaj kota ogonem ze przeoczyles wpis w pj a policjant sie doczepil a temu jest winny urzednik w WK.

Masz przytoczone paragrafy. Pomysl moze od innej strony jeśli byłby wypadek nawet z nie twojej winy i ktos zauwazylby ze MUSISZ miec okulary prowadząc pojazd sadzisz ze w ktora strone byłoby skierowane spowodowanie? Ubezpieczyciel moglby odmówić wypłaty odszkodowania bo prowadziles mowiac w duzym skrocie bez uprawnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu przyjmuję strategię, że nic się nie odzywam jak mnie za coś zatrzymuje policja - a za to "przyjmuję wygląd lichy i durnowaty, żeby nie peszyć władzy swoim pojmowaniem sprawy" :hyhy. W 90% przypadków dostaję mandat z dolnej półki lub tylko za najlżejsze wykroczenie. Mistrzostwo świata to był mandat za brak pasów po skręceniu w lewo mimo zakazu przez podwójną ciągłą :pardon Prawda jest taka, że emocje są zazwyczaj obopólne - jeśli wyskoczysz do policjanta od razu z gadką, to nie licz na jego życzliwość - proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak piszę. Od lat nie noszę okularów, co roku przechodzę badania sportowe, przechodziłem badania na uprawnienia elektryczne, na uprawnienia do pracy na wysokości oraz przy sprzęcie komputerowym. Od nastu lat, żaden lekarz nie stwierdził u mnie wady wzroku wymagającej korekcji.

 

Jeśli dla jaj miałbym wpisane w prawie jazdy w rubryce ograniczenia "03.02" (bo powiedzmy jakiś urzędnik chciał się odgryźć), a ja bym przybiegł na obu nogach do urzędu, to urzędnik nie powinien sprawdzić ograniczenia i je zmienić? W tym kraju jest tak jak jest, właśnie przez to podejście. Najlepiej uwalić obywatela i na niego zrzucić winę. Ja będąc urzędnikiem zajmującym się tylko PJ, widząc petenta bez okularów od tak zapytał czy ma szkła lub okulary i sam mu zalecił usunięcie ograniczenia, ostrzegając o konsekwencjach. Ale czego ja oczekuję, żyjemy w Polsce, gdzie za chwile bliżej nam będzie do Afryki, czy Korei, aniżeli do Europy. Od razu przypomina mi się moja żona, która jeździ na przeglądy do Stacji Diagnostycznej i musi mówić mechanikowi, co ten ma naprawiać. Chyba po to mechanik robi przegląd (podkreślam, przegląd), żeby znaleźć co jest nie tak. A i tak wyjeżdża od niego z niesprawnym oświetleniem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Prawda jest taka, że emocje są zazwyczaj obopólne - jeśli wyskoczysz do policjanta od razu z gadką, to nie licz na jego życzliwość - proste.

Ale nie wyskoczyłem z gadką. Przecież jest we wpisie. Zapytał, czy wiem za co mnie zatrzymuje. No to powiedziałem, że nie wiem, bo skąd miałem wiedzieć?! Na co on mi wtyka, że rozmawiałem przez telefon, gdzie ja kończyłem właśnie rozmowę na głośnomówiącym jak do mnie podchodził i widać na wyświetlaczu było podłączony telefon. No to co miałem zrobić? Powiedzieć "tak, mam zestaw i słuchawkę na szyi, ale rozmawiałem przez telefon, błagam, proszę mandacik tylko na pasy"?! No ***** mać, gdzie my żyjemy? W Meksyku, czy w Europie?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

PS, jak wyjdzie przepis mówiący o tym, że każdy facet między 25, a 35 r.ż. na sobie przeciąć członka na pół, a każda kobieta po 40 zakleić waginę klejem, to też wszyscy będą tacy zgodni?

 

Nieraz dostałem mandat (i to raz nawet 19pkt.) za prędkość. Nigdy mi nawet przez myśl nie przeszło robić z tego problem, bo wiem, że zapieprzałem. Ale tutaj mówimy wręcz o wyłudzeniu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ha - miałem rację!

Właśnie rozmawiałem z Wydziałem Komunikacji. Gucio prawda, mam uprawnienia. Zmienił się stan faktyczny, w postaci danych, ale nie to że nie mam uprawnień, nie spełniłem tylko jednego z warunków (jednego). No to walczymy :)

 

PS

zgodnie z Art. 18 Dz.U.2015.0.155 (zmiana - styczeń 2013) od 2013 powinienem powiadomić urząd o zmianie danych, ale do 2013 roku, nie miałem takiego obowiązku. Powinienem, ale nie musiałem. Kod z kolumny 12, to tylko dana, nie uprawnienia.

Edytowane przez patefoniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz swoje argumenty i przemysl co porownujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności