Skocz do zawartości
Leszek1985

Passat b6 1.9 problem z wtryskiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od kilku miesięcy mam wzrastające problemy( na ciepłym silniku) z drganiami silnika na wolnych obrotach, bezpośrednio po zatrzymaniu się. wszystko trwa ok 2-3 sekund i się normuje. na zimnym samochód pali na dotyk. przy rozgrzanym są delikatne problemy. samochód nie kopci. nie zauważyłem spadku mocy oraz żadnych innych nieprawidłowości. 3 tygodnie temu zakupiłem skaner vag. błędów brak. natomiast w bloku pomiarowym 013 zauważyłem dość nierówne dawki paliwa, szczególnie na gorącym silniku.

Po około minucie od uruchomienia silnika(zimny silnik) wygląda to tak DSC_2929.jpg

stan taki utrzymuje się aż do 90stopni. gdy silnik uzyska 90 stopni dawki nagle znacznie zaczynają się zmieniać i wygląda to tak:

DSC_2911.jpg stan taki utrzymuje sie już cały czas

kanał 18 i 23 wyglądaja okiDSC_2926.jpg

DSC_2928.jpg

500km temu wlałem środek na czyszczenie wtrysków, ale brak poprawy

czy któś podpowie , gdzie szukać przyczyny?

Edytowane przez Leszek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korekcje są spore, ale według mnie w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, czytałem że od -2,8 do 2,8 to może być, ale przeglądając dawki większości innych użytkowników to korekcje się mieszczą w granicach -0.5 do +0.5.

Gdyby nie drgania silnika(prawdopodobnie nie równa praca) po wciśnięciu sprzęgła to pewnie bym się tym nie przejmował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności