Skocz do zawartości
Diabolic

Ewentualność* wprowadzenia "eko klasyfikacji" w PL

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już zbudują markę, to zgadza się, że mogą ulec pokusie przystąpienia do sitwy. Koreańczycy już swoją pozycję ugruntowują więc za jakieś 10 lat zaczną walić lipę. Chińczycy i Hindusi jeszcze nie wyruszyli na podbój europejskiego rynku i w nich cała nadzieja, że wyruszą i trochę "popsują" rynek zanim sami sie okopią, obrosną w piórka i zaczną walić lipę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już zbudują markę, to zgadza się, że mogą ulec pokusie przystąpienia do sitwy. Koreańczycy już swoją pozycję ugruntowują więc za jakieś 10 lat zaczną walić lipę. Chińczycy i Hindusi jeszcze nie wyruszyli na podbój europejskiego rynku i w nich cała nadzieja, że wyruszą i trochę "popsują" rynek zanim sami sie okopią, obrosną w piórka i zaczną walić lipę.

 

nie zdążą popsuć rynku, wystarczy, że na rynek unijny będą musiały spełniać normy np. eko i bezpieczeństwa Brukseli i już będą trwałości jak inne ze względu na koszty produkcji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zdążą popsuć rynku, wystarczy, że na rynek unijny będą musiały spełniać normy np. eko i bezpieczeństwa Brukseli i już będą trwałości jak inne ze względu na koszty produkcji....

 

Niestety, popieram...

Cóż, ja mam dla siebie jakiekolwiek nadzieje na przyszłość, bo robię w samochodach, a oprócz tego jestem majsterkowicz, to może przynajmniej niektóre "planowane wady" naprawię sobie sam, tak jak już naprawiałem dotąd "zepsute" monitory, telewizory, inne agd, a nawet płyty główne z komputera (w elektronice o dziwo bardzo często siadają np.: kondensatory, zbieg okoliczności? - nie, zaplanowane posunięcie z umiejscowieniem ich obok elementów oddających ciepło...), ale co ma zrobić 90% społeczeństwa która "konsumuje", ale działa w całkiem innej branży i nie potrafi wziąć się za choćby podstawowe naprawy?

Masakra, po prostu masakra.

 

Najlepiej byłoby kupić sobie auto jeszcze sprzed ery "ekofaszyzmu", do tego z 2 angliki na części i modlić się, by to starczyło do starości :D ale nie, bo ta drogę szybko zamknie władza swoimi chorymi ustawami... ehhh, jak żyć, Panowie, jak żyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby kupić sobie auto jeszcze sprzed ery "ekofaszyzmu", do tego z 2 angliki na części i modlić się, by to starczyło do starości :D ale nie, bo ta drogę szybko zamknie władza swoimi chorymi ustawami... ehhh, jak żyć, Panowie, jak żyć...

 

... i wtedy można zarejestrować jako zabytek, żółte tablice i jazda, tych te ograniczenia nie dotyczą..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zdążą popsuć rynku, wystarczy, że na rynek unijny będą musiały spełniać normy np. eko i bezpieczeństwa Brukseli i już będą trwałości jak inne ze względu na koszty produkcji....

 

Nie do końca się zgodzę bo jeśli będą jak inne, to nikt ich nie będzie chciał kupować. Przynajmniej na etapie zdobywania rynku muszą czymś się wyróżniać na plus. Tak jak KIA / Hyundai teraz. Czy słyszał ktoś o jakichś akcjach serwisowych, korozji w Cee'dach albo problemach z silnikami CRDI? Bo ja nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w de dostałem zieloną plakietkę euro 4 rok 2005 b6 wbity w nalepce silnik BMP DPF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... i wtedy można zarejestrować jako zabytek, żółte tablice i jazda, tych te ograniczenia nie dotyczą..............

 

Owszem, i taka rejestracja jako zabytek to więcej problemów jak pożytku... Auto przestaje być do końca Twoje, masz na plecach konserwatora zabytków, chcąc wyjechać za granicę musisz dostać zgodę, a pewnie za jakiś czas przepisy jeszcze zmienią i "odbiorą obywatelom zabytki", ot tak, by żyło się lepiej, wszystkim!

Nie, nie jestem spiskowcem, po prostu widzę co się dzieje i zastanawiam się na co jeszcze stać nasze władze...

 

 

Ja w de dostałem zieloną plakietkę euro 4 rok 2005 b6 wbity w nalepce silnik BMP DPF

 

A w Polsce jeśli wejdzie ustawa na obecnych warunkach dostaniesz wlepę "3" i do większości centrów miast nie wjedziesz...

Polska nie może być gorsza od DE, nasze przepisy muszą być lepsze, znaczy gorsze... Już pomijam wspomniane wcześniej różnice w zarobkach etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w sytuacji jak mam wymieniony silnik na nowszy model tzn. BMM 2.0 TDI DPF z końcówki 2007 r. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co w sytuacji jak mam wymieniony silnik na nowszy model tzn. BMM 2.0 TDI DPF z końcówki 2007 r. ?

Wg naszych polityków ma decydować wiek samochodu-wiek silnika bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wprowadzeniu tego przepisu rządowe limuzyny przyśpieszą bo wyemilinuja wiele aut , znaczy mniej korków , w du..... ie mają mniej zarabiających poniżej 30000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tak straszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko tak straszą :)

 

Oby, oby, bo właśnie powoli kończę "dopieszczać" swoje B5 z tdi'kiem i dostanę regularnej k%$#icy jeśli taki przepis przyprze mnie nagle do muru bym zmienił ot tak auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spoko.................

ja tylko wrzuce do tematu tylko dwa argumenty...

najwięcej nie wnoszą w podatkach, opłatach i tepe jak to powyżej ktoś napisał tylko ta drobnica, to jak w Las Vegas największy zysk kasyn nie jest na stołach gdzie raz na jakiś czas ktoś postawi milion-dwa na stole tylko z jednorękich po ćwierćdolarówce, to samo potwierdza mój znajomek w biznesie psiego jadła, ma różne i lepsze (patrz droższe) i tańsze.... paru stałych klientów z nazwijmy to rasowym posiadaniem kupuje lepsze, droższe itp, a i tak główny interes robi na pedigri, chappi i whiskasie dla standardowego posiadacza zwierzaka, ilość obrotu robi dochód.....

a drugie to prosta prawda, im więcej masz tym więcej płacisz, im więcej elektroniki, sprzętu, odbiornikó energii itp. tym większe zużycie co przekłada się bezpośrednio na koszty eksploatacji i dotyczy to i domu i pojazdów i ilości napraw, wymian i tym podobne......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps, jeśli chcesz prowadzić dalszą polemikę, to prosiłbym skupić się na merytoryce, a nie mojej osobie, gdyż w innym przypadku już teraz zapowiadam, że porzucę dalszą dyskusję.

 

Prawda

 

p.s

,,wycieczki osobiste'' w koszu,następne nagrodzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak jak wprowadzą jakiekolwiek ograniczenia i się ktoś doczepi to prosta sprawa do sądu a w sądzie jasno będę apelował że jak są tacy mądrzy niech dadzą dotację na nowy samochód bo ja np nie dam rady jeździć komunikacją miejską bo jestem niepełnosprawny i samochód mi jest nie zbędny. Tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po obejrzeniu dzisiejszych "W" raczej pozbyłem się złudzeń, co do ewentualności wprowadzenia tych przepisów.

Tylko "paska" żal...:rozpacz

 

Co mają powiedzieć paryżanie? http://www.scigacz.pl/Zakaz,wjazdu,dla,starszych,motocykli,w,Paryzu,podtrzymany,25543.html

Edytowane przez MaciekRP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności