Skocz do zawartości
McBoss

Ktory wzmak pod Crunch GTI 6.2c ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktory wzmak wyciagnie wszystko z tych glosnikow??

 

 

Spectron SPA4000

Magnat Classic 360 Rapbull

Blaupunkt GTA2 Special MK2 400Wat

Pyle PA460

 

Dane glosnikow:

Moc szczytowa 200W

Moc ciągła RMS 100 W

Pasmo przenoszenia 54 Hz - 22 kHz

Impedancja (fabryczna) 4 Ohm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden. Wszytko to najniższa półka. Poszukaj używanych Kenwood'ów serii KAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kenwood KAC-848

 

O takich danych:

1 × 83 Watt Kanal 1 an 4 Ohm

2 × 75 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm

4 × 61 Watt Kanal 1 bis 4 an 4 Ohm

1 × 213 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 4 Ohm

2 × 149 Watt Kanal 1 + 2 sowie 3 + 4 gebrückt an 4 Ohm

 

 

Nada sie? W mostku i na gainie 75% poscic sygnal na te glosniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny wzmacniacz na początek. Ale teraz zacznie się moja gra.

 

Wiesz co to jest moc głośnika?

 

Czy wiesz co to jest gain i do czego służy?

 

P.S Nie mam zamiaru się z ciebie nabijać czy coś. Tylko chciałbym abyś dowiedział się paru podstawowych zagadnień a tematyki Car audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie calkowicie poswiecac tematowi CarAudio, bo nie mam zamiaru robic tego na codzien i profesjonalnie :)

 

Chce tylko kupic i zgrac sprzet ktory zainstaluje i bedzie dzialal w moim aucie.

 

Tak jak sie pytasz co to jest moc glosnika to orientacyjnie wydaje mi sie, ze wiem, chociaz pewnie sie myle i opisy w ktorych znajdujemy nazwy "Moc szczytowa i moc znamionowa" to nie jest zaden wyznacznik mocy glosnika? Szukajac glosnikow szukalem glosnikow o wysokiej mocy znamionowej z niskim pasmem przenoszenia, zeby ladnie bass bylo czuc.

Co do gaina to myslalem, ze to jest poprostu moc wyjsciowa ze wzmacniacza na glosniki, ale jednak w tym wzmaku nie mam nawet takiego pokretla, jest za to "INPUT Sensitivity".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest za to "INPUT Sensitivity".

 

i to jest GAIN tylko bardziej wprost napisane - jeśli już chcesz GAIN do czegoś ustawiać to nie do głośników a do jednostki podającej sygnał.

 

Chce tylko kupic i zgrac sprzet ktory zainstaluje i bedzie dzialal w moim aucie.

 

Samodzielnie możesz kupić - ale też warto wiedzieć co i przede wszystkim dlaczego akurat to.

 

żeby uściślić:

 

dolna granica pasma przenoszenia oznacza wyłącznie możliwości głośnika - ale wcale nie oznacza że zagra on wymarzonym basem - może go nie być wcale albo bardzo niewiele:)

jego ilość i jakość zależy od parametrów TS jakimi się charakteryzuje i warunkach aplikacji, w jakich przyjdzie mu grać - czyli między innymi miejscu w którym jest zamontowany, sposobie tego montażu, pojemności i kształcie komory w jakiej przyjdzie mu grać. Nie bez znaczenia jest również i jakość sygnału i sposób wzmocnienia. Jak widzisz - bez odrobiny podstawowej wiedzy to takie trochę losowanie:))

 

pojecie "moc głośnika" jest mocno złudne - głośnik ma moc równą zero :) - każdy :)

to co jest w parametrach to określenie mocy którą głośnik może przyjąć a nie tej którą ma.

Więc kierowanie się przy zakupie mocą jest troszkę jakby bez sensu - więcej niekoniecznie oznacza głośniej - on musi odpowiednią moc dostać, żeby zgrał poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiah :ok

 

McBoss nie szukaj głośników patrząc na moc i pasmo przenoszenia. Z "mocą" głośnika jest jak z mocą kaloryfera. Jak masz mały piec to większy kaloryfer nic nie da.

Tutaj ważniejsza jest skuteczność głośnika wyrażona w dB/W. Czyli ile decyBeli wyciśnie głośnik z mocy 1 Wata.

 

Jeszcze uzupełnię wypowiedź Osiah'a odnośnie gaina. Gainem ustawiasz czułość wzmacniacza na sygnał na wejściu. Nie moc, bo mac ciągle taka sama. Jak ustawisz za wysoko gain to przesterujesz wzmacniacz. A od tego może spalić ci się głośnik 200 watowy pod 60 watowym wzmacniaczem. W 1 i 4 odcinku Reduktora Szumu zostały wyjaśnione te 2 zagadnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec reasumujac. Moje glosniki Crunch GTI 6.2C doskonale obsluzy Kenwood KAC-848, tak? Mam zamiar podlaczyc te glosniki w mostku.

Wiec input intesivity ustawic nisko. Dobrze zrozumialem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nisko nie koniecznie. Ogólnie gain ustawia się w następujący sposób.

Gain ustawiasz na wartość minimalną. Na radiu maksymalnie rozkręcasz głośność. Następnie robisz coraz głośniej aż będzie słychać zniekształcenia dźwięku, czyli przester. Wtedy delikatnie cofasz gaina i tyle.

 

Wzmak jest dobry, jakością przebija poprzednie wynalazki.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

 

Wzmak ma dwa bezpieczniki po 20A.

Wiec przewody zasilajace 16mm2 w zupelnosci mu starcza (5m)?

Kable do glosnikow 2x1.5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczą w zupełności. Kale zasilające jak i głośnikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności