Skocz do zawartości
rafal1218

AVF dziwne dymienie po zmianie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzałem tą gumę i siedzi ciasno ani dziury nie mogłem wymacac, może nie sprawdziłem całej ale była cała w oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cała w oleju

Pewnie w oleju z odmy. Szukaj dziury tak jak koledzy piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje wypowiedzi opieracie na analizie logów? Jeżeli tak to mógłby mi ktoś wytłumaczyć w których logach i na co zwrociliscie uwagę w nich :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoje wypowiedzi opieracie na analizie logów? Jeżeli tak to mógłby mi ktoś wytłumaczyć w których logach i na co zwrociliscie uwagę w nich :-)

Chciażby w dwóch ostatnich linkach które wkleiłeś z logami. Przepływka "zamknęła zegar" więc pewnie leci przez nią więcej niż jest w stanie zmierzyć, komp podaje maksymalną dawkę paliwa jaką może podać (tyle ile puści ogranicznik momentu) a dalej masz niedoładowanie. Do tego to syczenie...

Nic innego nie wymyślisz, masz dziurawy dolot na odcinku turbo-kolektor, gdzie dokładnie to przez neta nikt Ci nie wymaca. Dlaczego kopci to wyjaśniłem Ci we wcześniejszym poście (sporo ropy, mało tlenu).

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, że tak się wtrącę w temat - wymieniłem dzisiaj rurę od IC do turbiny (tą w kształcie S ). Czy ta rura po wyłączeniu zapłonu powinna być miękka czy sztywna - poprzednia była dosyć sztywna a nowa rura po przejechaniu kilkunastu kilometrów jest b. miękka. Czy tak powinno być ?

 

Potwierdzam objawy syczenia i dymienia na czarno - to samo przerabiałem tyle że w moim przypadku wyrobiły się zęby na kołnierzu od w/w rury i ona wylatywała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, że tak się wtrącę w temat - wymieniłem dzisiaj rurę od IC do turbiny (tą w kształcie S ). Czy ta rura po wyłączeniu zapłonu powinna być miękka czy sztywna - poprzednia była dosyć sztywna a nowa rura po przejechaniu kilkunastu kilometrów jest b. miękka. Czy tak powinno być ?

Turbo pompuje to rura puchnie i jest twarda (masz tam ciśnienie jak w oponie), na postoju czy to na wolnych obrotach czy na wyłączonym silniku rura będzie miękka. Co do sztywności samej gumy to ciężko oceniać, może stara z czasem zesztywniała jak każda inna guma z upływem czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ciśnieniem to nie miałem wątpliwości że ma być sztywna, jedynie zastanawiała mnie czy tak ma być na postoju bo stara rura rzeczywiście była znacznie sztywniejsza.

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jadę na kanał i zobaczę co u mnie się dzieje z tymi Gumami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś sprawdziłem u siebie gumy od turbiny do kolektora ssacego. Okazało się że jest pęknięcie na kolanku gumowym przed samym zaworem EGR. Niestety nie mogłem tej gumy nigdzie dostac tej gumy. Spróbuję ją uszczelnic i wymienić w tygodniu na nową i podzielę się z wami tym czy już nie tych objawów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś wymieniłem dziurawą rurę dolotu powietrza znajdującą się przed EGR. Sprawdziłem także resztę rur i gum lecz obfite dymienie nadal nie ustało lecz jest lżejsze. Mechanik powiedział że może być turbina walnięta i kazał sprawdzić luzy na wirniku lecz żadnych luzów nie ma. Macie może jakieś pomysły co może być jeszcze nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności