Skocz do zawartości
wwo

Proszę o analizę logów B5 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o analizę logów. Pacjent to passat B5 1.8t ANB. Podczas przyśpieszania szarpie, traci moc. LPG jest zalozone ale logi były robione na PB. Na PB troszkę mniej jest czuc to szarpanie ale na LPG masakra. Świece zmienione, była padnięta sonada za katem została wymieniona. Błędy jakie się teraz pojawiają to wypadanie zapłonów ale nie zawsze występują mimo szarpania i utraty mocy. Proszę o pomoc. Poniżej logi

 

BASIC SETTINGS:

Grupa 001: http://vaglog.pl/log_204704.html

Grupa 000: http://vaglog.pl/log_204705.html

Grupa 003: http://vaglog.pl/log_204706.html

Grupa 002: http://vaglog.pl/log_204707.html

Grupa 004: http://vaglog.pl/log_204708.html

Grupa 005: http://vaglog.pl/log_204709.html

Grupa 010: http://vaglog.pl/log_204710.html

Grupa 100: http://vaglog.pl/log_204711.html

Grupa 115: http://vaglog.pl/log_204712.html

Grupa 118: http://vaglog.pl/log_204713.html

Grupa 023: http://vaglog.pl/log_204714.html

Grupa 099: http://vaglog.pl/log_204715.html

 

DYNAMICZNE:

Grupa 115: http://vaglog.pl/log_204702.html

Grupa 100: http://vaglog.pl/log_204701.html

Grupa 099: http://vaglog.pl/log_204700.html

Grupa 023: http://vaglog.pl/log_204699.html

Grupa 018: http://vaglog.pl/log_204698.html

Grupa 001: http://vaglog.pl/log_204697.html

Grupa 005: http://vaglog.pl/log_204696.html

Grupa 004: http://vaglog.pl/log_204695.html

Grupa 010: http://vaglog.pl/log_204694.html

Grupa 002: http://vaglog.pl/log_204693.html

Grupa 000: http://vaglog.pl/log_204692.html

Grupa 118: http://vaglog.pl/log_204703.html

 

STATYCZNE:

Grupa 000: http://vaglog.pl/log_204679.html

Grupa 004: http://vaglog.pl/log_204689.html

Grupa 002: http://vaglog.pl/log_204688.html

Grupa 003: http://vaglog.pl/log_204687.html

Grupa 118: http://vaglog.pl/log_204686.html

Grupa 099: http://vaglog.pl/log_204685.html

Grupa 010: http://vaglog.pl/log_204684.html

Grupa 023: http://vaglog.pl/log_204683.html

Grupa 000: http://vaglog.pl/log_204682.html

Grupa 005: http://vaglog.pl/log_204681.html

Grupa 001: http://vaglog.pl/log_204680.html

Grupa 115: http://vaglog.pl/log_204691.html

Grupa 100: http://vaglog.pl/log_204690.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narobiłeś dużo logów, nie do końca potrzebnie, pewnie sugerowałeś sie opisem dla diesli, ale mniejsza z tym, w aucie jest kilka problemów, na początek sprawdz szczelność dolotu, zawór dv czy nie jest uszkodzony, turbina bardzo słabo wstaje i nie osiąga zadanego cisnienia, przez to łapie błąd i wchodzi w tryb awaryjny, do tego możliwe że uszkodzona jest przepływka, sprawdz szczelność dolotu a następnie zrób logi na pb po kasowaniu błędów parami 002+033, 115+020, 003+118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobie jak mówisz, sprawdzałem dolot, jest szczelny ale DV uszkodzony , chyba membrana jest uszkodzona do puszcza powietrze. Wymienie DV i zrobie logi. Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DV wymieniony , logi wg instrukcji zrobione

Grupa 115, 020: http://vaglog.pl/log_205346.html

Grupa 003, 118: http://vaglog.pl/log_205347.html

Grupa 002, 033: http://vaglog.pl/log_205348.html

 

Poprawy prawie żadnej, przy logowaniu 003+118 pojawily się bledy

 

 

16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected

P0300 - 35-00 - -

16687 - Cylinder 3: Misfire Detected

P0303 - 35-00 - -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziles dolot czy nie ma dziur? Swiece jakie zalozyles? Ciezko powiedziec co jest przyczyna, wypadanie zaplonu moze byc spowodowane, swiecami, modulem zaplonowym, slaba kompresja, do tego dochodzi za malo wskazujacy przeplywomierz i od niego chyba bym zaczal, sprawdz jaki wlozony czy numery prawidlowy , podmienic trzeba na sprawny, potem jeszcze trzeba zajac sie slabo pompujacym turbo, mozlwe ze juz popekane. Przed tym wszystkim sprawdz dolot kompresorem czy nie ma dziur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepływka wymieniona. Poniżej logi

Grupa 020, 115: http://vaglog.pl/log_207719.html

Grupa 002, 033: http://vaglog.pl/log_207720.html

Grupa 003, 118: http://vaglog.pl/log_207721.html

Poprawy praktycznie żadnej, może troszkę lepiej się zbiera ale dalej wystepuje ten sam problem. Zauwazylem , ze jak przyspieszam powoli to jest ok ale jak mocniej wcisne gaz to dalej to samo. Kompresja zmierzona, na wszystkich cylindrach 11,5.

 

Bledy jakie wystepuje:

16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected

P0300 - 35-00 - -

16687 - Cylinder 3: Misfire Detected

P0303 - 35-00 - -

17658 - Fuel Level too Low

P1250 - 35-00 - -

Jakies sugestie? Bo już rece opadają :(

Edytowane przez wwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich podzespołach masz LPG?? Gdzie jest wpięty sygnał obrotów??

Szczelność sprawdziłeś?? Nie podoba mi się wskazanie sondy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Dlaczego pytasz o lpg, problem występuje na pb i lpg. Myślisz ze przez sondę tak to wariuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :marecek . Sprawdziłem caly dolot tak jak powinno to być i wyszło - eżektor odpowietrzający ( zawór ciśnienia wody), pęknięty + nieszczelność w miejscu mocowania czujnika ciśnienia doładowania ( ścięty oring). Jedynie podłączenie kompresora do całego układu daje oczekiwany efekt :). Praca silnika wróciła do normy, zrobiłem logi po całej akcji, może ktoś spojrzy na nie czy już wsio ok. Dziękuję wszystkim za sugestie i pomoc w rozkminieniu tematu z którym borykałem się tyle czasu.

 

DYNAMICZNE:

Grupa 003, 118: http://vaglog.pl/log_208199.html

Grupa 020, 115: http://vaglog.pl/log_208200.html

Grupa 002, 033: http://vaglog.pl/log_208201.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawdzenie szczelności układu to podstawa jak zawsze, sonda zaczeła normalnie pracować, ale nadal jest problem z doładowaniem, turbina bardzo słabo ładuje trzeba sprawdzić dlaczego, odepnij wężyk od gruszki trubiny i przejedz się auto powinno wyrwac do przodu, jesli nic sie nie będzie działo trzeba zajrzec do turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, tak do konca sprawny to on nie jest , jeszcze tylko dociag sztange przy turbo z 3 obr i bedzie ok, bo moc po przeplywie wychodzi ja wolnossacym 1.8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego pytasz o lpg

Dlatego, że samo wyłączenie LPG guziczkiem nie daje 100% pewności, że instalacja nie ingeruje w prace PB.

Wtryski jak i podciśnienie LPG są wpięte w kolektor i czasami pojawiają się tam zarówno nieszczelności jak i dostawanie się LPG przez uszkodzone wtryski lub reduktor jak i czasami źle wpięta elektronika instalacji do elektroniki samochodu powoduje problemy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności