wwo Zgłoś #1 Napisano 20 Lutego 2015 Witam, proszę o analizę logów. Pacjent to passat B5 1.8t ANB. Podczas przyśpieszania szarpie, traci moc. LPG jest zalozone ale logi były robione na PB. Na PB troszkę mniej jest czuc to szarpanie ale na LPG masakra. Świece zmienione, była padnięta sonada za katem została wymieniona. Błędy jakie się teraz pojawiają to wypadanie zapłonów ale nie zawsze występują mimo szarpania i utraty mocy. Proszę o pomoc. Poniżej logi BASIC SETTINGS: Grupa 001: http://vaglog.pl/log_204704.html Grupa 000: http://vaglog.pl/log_204705.html Grupa 003: http://vaglog.pl/log_204706.html Grupa 002: http://vaglog.pl/log_204707.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log_204708.html Grupa 005: http://vaglog.pl/log_204709.html Grupa 010: http://vaglog.pl/log_204710.html Grupa 100: http://vaglog.pl/log_204711.html Grupa 115: http://vaglog.pl/log_204712.html Grupa 118: http://vaglog.pl/log_204713.html Grupa 023: http://vaglog.pl/log_204714.html Grupa 099: http://vaglog.pl/log_204715.html DYNAMICZNE: Grupa 115: http://vaglog.pl/log_204702.html Grupa 100: http://vaglog.pl/log_204701.html Grupa 099: http://vaglog.pl/log_204700.html Grupa 023: http://vaglog.pl/log_204699.html Grupa 018: http://vaglog.pl/log_204698.html Grupa 001: http://vaglog.pl/log_204697.html Grupa 005: http://vaglog.pl/log_204696.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log_204695.html Grupa 010: http://vaglog.pl/log_204694.html Grupa 002: http://vaglog.pl/log_204693.html Grupa 000: http://vaglog.pl/log_204692.html Grupa 118: http://vaglog.pl/log_204703.html STATYCZNE: Grupa 000: http://vaglog.pl/log_204679.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log_204689.html Grupa 002: http://vaglog.pl/log_204688.html Grupa 003: http://vaglog.pl/log_204687.html Grupa 118: http://vaglog.pl/log_204686.html Grupa 099: http://vaglog.pl/log_204685.html Grupa 010: http://vaglog.pl/log_204684.html Grupa 023: http://vaglog.pl/log_204683.html Grupa 000: http://vaglog.pl/log_204682.html Grupa 005: http://vaglog.pl/log_204681.html Grupa 001: http://vaglog.pl/log_204680.html Grupa 115: http://vaglog.pl/log_204691.html Grupa 100: http://vaglog.pl/log_204690.html Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
bodzik Zgłoś #2 Napisano 20 Lutego 2015 Narobiłeś dużo logów, nie do końca potrzebnie, pewnie sugerowałeś sie opisem dla diesli, ale mniejsza z tym, w aucie jest kilka problemów, na początek sprawdz szczelność dolotu, zawór dv czy nie jest uszkodzony, turbina bardzo słabo wstaje i nie osiąga zadanego cisnienia, przez to łapie błąd i wchodzi w tryb awaryjny, do tego możliwe że uszkodzona jest przepływka, sprawdz szczelność dolotu a następnie zrób logi na pb po kasowaniu błędów parami 002+033, 115+020, 003+118 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wwo Zgłoś #3 Napisano 20 Lutego 2015 Ok, zrobie jak mówisz, sprawdzałem dolot, jest szczelny ale DV uszkodzony , chyba membrana jest uszkodzona do puszcza powietrze. Wymienie DV i zrobie logi. Dzieki za pomoc Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wwo Zgłoś #4 Napisano 23 Lutego 2015 DV wymieniony , logi wg instrukcji zrobione Grupa 115, 020: http://vaglog.pl/log_205346.html Grupa 003, 118: http://vaglog.pl/log_205347.html Grupa 002, 033: http://vaglog.pl/log_205348.html Poprawy prawie żadnej, przy logowaniu 003+118 pojawily się bledy 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected P0300 - 35-00 - - 16687 - Cylinder 3: Misfire Detected P0303 - 35-00 - - Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
bodzik Zgłoś #5 Napisano 24 Lutego 2015 Sprawdziles dolot czy nie ma dziur? Swiece jakie zalozyles? Ciezko powiedziec co jest przyczyna, wypadanie zaplonu moze byc spowodowane, swiecami, modulem zaplonowym, slaba kompresja, do tego dochodzi za malo wskazujacy przeplywomierz i od niego chyba bym zaczal, sprawdz jaki wlozony czy numery prawidlowy , podmienic trzeba na sprawny, potem jeszcze trzeba zajac sie slabo pompujacym turbo, mozlwe ze juz popekane. Przed tym wszystkim sprawdz dolot kompresorem czy nie ma dziur. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wwo Zgłoś #6 Napisano 9 Marca 2015 (edytowane) Witam, przepływka wymieniona. Poniżej logi Grupa 020, 115: http://vaglog.pl/log_207719.html Grupa 002, 033: http://vaglog.pl/log_207720.html Grupa 003, 118: http://vaglog.pl/log_207721.html Poprawy praktycznie żadnej, może troszkę lepiej się zbiera ale dalej wystepuje ten sam problem. Zauwazylem , ze jak przyspieszam powoli to jest ok ale jak mocniej wcisne gaz to dalej to samo. Kompresja zmierzona, na wszystkich cylindrach 11,5. Bledy jakie wystepuje: 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected P0300 - 35-00 - - 16687 - Cylinder 3: Misfire Detected P0303 - 35-00 - - 17658 - Fuel Level too Low P1250 - 35-00 - - Jakies sugestie? Bo już rece opadają Edytowane 9 Marca 2015 przez wwo Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Grucha... Zgłoś #7 Napisano 10 Marca 2015 Na jakich podzespołach masz LPG?? Gdzie jest wpięty sygnał obrotów?? Szczelność sprawdziłeś?? Nie podoba mi się wskazanie sondy. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wwo Zgłoś #8 Napisano 10 Marca 2015 Dzięki za odpowiedz. Dlaczego pytasz o lpg, problem występuje na pb i lpg. Myślisz ze przez sondę tak to wariuje? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wwo Zgłoś #9 Napisano 11 Marca 2015 Problem rozwiązany :marecek . Sprawdziłem caly dolot tak jak powinno to być i wyszło - eżektor odpowietrzający ( zawór ciśnienia wody), pęknięty + nieszczelność w miejscu mocowania czujnika ciśnienia doładowania ( ścięty oring). Jedynie podłączenie kompresora do całego układu daje oczekiwany efekt . Praca silnika wróciła do normy, zrobiłem logi po całej akcji, może ktoś spojrzy na nie czy już wsio ok. Dziękuję wszystkim za sugestie i pomoc w rozkminieniu tematu z którym borykałem się tyle czasu. DYNAMICZNE: Grupa 003, 118: http://vaglog.pl/log_208199.html Grupa 020, 115: http://vaglog.pl/log_208200.html Grupa 002, 033: http://vaglog.pl/log_208201.html Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
bodzik Zgłoś #10 Napisano 11 Marca 2015 Czyli sprawdzenie szczelności układu to podstawa jak zawsze, sonda zaczeła normalnie pracować, ale nadal jest problem z doładowaniem, turbina bardzo słabo ładuje trzeba sprawdzić dlaczego, odepnij wężyk od gruszki trubiny i przejedz się auto powinno wyrwac do przodu, jesli nic sie nie będzie działo trzeba zajrzec do turbiny. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
spawacz Zgłoś #11 Napisano 12 Marca 2015 Oj, tak do konca sprawny to on nie jest , jeszcze tylko dociag sztange przy turbo z 3 obr i bedzie ok, bo moc po przeplywie wychodzi ja wolnossacym 1.8 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Grucha... Zgłoś #12 Napisano 15 Marca 2015 Dlaczego pytasz o lpg Dlatego, że samo wyłączenie LPG guziczkiem nie daje 100% pewności, że instalacja nie ingeruje w prace PB. Wtryski jak i podciśnienie LPG są wpięte w kolektor i czasami pojawiają się tam zarówno nieszczelności jak i dostawanie się LPG przez uszkodzone wtryski lub reduktor jak i czasami źle wpięta elektronika instalacji do elektroniki samochodu powoduje problemy. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach