Skocz do zawartości
przemek1975

osuszacz klimatyzacji w b6

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie się znajduje osuszacz klimatyzacji w passacie b6 ? bo w pasacie b5 fl jest za zderzakiem puszka metalowa a tu jest wkład plastikowy i nigdzie nie znalazłem żadnej fotki kompletnie nic nie ma na temat wymiany a już dwa razy ozonowalem nabijałem filtr wymieniony a śmierdzi strasznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawa strona skraplacza zamontowany wzdłużnie.

https://www.google.pl/search?q=3C0898191&newwindow=1&biw=1164&bih=817&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=lAvVVJSpOYHdUPePhPAD&ved=0CAcQ_AUoAg&dpr=1.1

Jeśli myślisz że wymienisz osuszacz i smród zniknie to jesteś w błędzie.

Kto Ci ozonował auto i jak to robił.Opisz procedurę jeśli ją widziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem jak ozonowali w warsztacie gdzie nabijają klimy -odpaliłem auto, klima została włączona ,obieg zamknięty wsadził maszyne która wytwarza ozon i tak sobie chodziło na wolnych obrotach przez 20 minut po wszystkim przewietrzyłem auto był bardzo świeży zapach w aucie ale przez parek godzin a potem jak przełączyłem nawiew na ciepłe to dalej jest nie przyjemny zapach w aucie jak się jedzie ,kupiłem też pianke do nawiewów z plaka oraz używałem tez oczyszczacza nawiewów taki mały spray też z PLAKA ,

może mi ktoś doradzi co jest nie tak z tą klimą? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa procedura ozonowania to;

pojazd w cieniu /nie mogą padać na niego promienie słoneczne/

uruchomić silnik wentylator wew. max temp. klimatronika low. zamykamy drzwi i czekamy 15min.

Po 15 minutach włączyć ozonator na 15min.

Gdy wyłączy się proces ozonowania odczekać 15min.

Po tym czasie znowu ozonator włączyć na 15 min.

Gdy skończy się proces ozonowania odczekać kolejne 15min.

Zgasić silnik otworzyć drzwi, wywietrzyć pojazd.

Proces ozonowania trwa 1 godz 15min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

Poszukaj tematu o odgrzybianiu parownika przez filtr przeciwpyłkowy. Skuteczność z autopsji 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

właśnie jestem przed przeglądem klimatyzacji, w jednym z serwisów zarekomendowali - odgrzybienie układu,odzyskanie czynnika, wymianę osuszacza, sprawdzenie szczelności i nabicie układu. Pytanie, czy w przypadku wymiany osuszacza konieczny jest demontaż zderzaka przedniego ? Jeśli ktoś dysponowałby procedurą dla Passata 3c / B6 byłby zobowiązany - tak żeby mieć większą pewność, że usługa została wykonana poprawnie,

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - po co wymiana osuszacza? Osuszacz wymienia się TYLKO w przypadku wymiany uszkodzonego elementu układu klimatyzacji np. wymiana sprężarki , przewodu. Wtedy wraz z uszkodzonym elementem konieczna jest tez wymiana osuszacza. W innym przypadku wymiana jest zbedna. Moim zdaniem naciągają na koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności