Skocz do zawartości
czajek82

RN510 nie działają przyciski i dotyk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Ostatnio miałem wyłączone radio przez kilka dni (wcześniej wszystko działało dobrze). Gdy wczoraj je włączyłem nic nie działało.

Uruchomił się ekran radia. Nie było głosu. Nie działa ekran dotykowy. Nie działają przyciski. Radio można tylko włączyć i wyłączyć. Nic się nie zmienia na ekranie. Nie działa wizualizacja parktonika podczas cofania (czujniki działają i piszczą). Wszystko wygląda tak jak zawieszony komputer. Próbowałem resetu nawigacji naciskając przyciski <>* razem. RNS uruchamia się od nowa, ale po chwili wszystko powraca do normy, czyli zawieszonego ekranu radia. Po wyłączeniu radia na ekranie mam godzinę w formacie 12h, czyli np. 4:30 pm wcześniej miałem normalny format 24h. Włożyłem płytę do napędu płyte DVD z filmem, ale z nią też nic się nie dzieje, a co gorsza nie chce nawet wyjść bo nie działają przyciski. Czy kto miał podobne zdarzenie. Nie wiem co z tym zrobić. Na ile czasu można odłączyć akumulator, żeby navi nie wołała kody. Nie mam kodu w książce. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry.

 

Ostatnio miałem wyłączone radio przez kilka dni (wcześniej wszystko działało dobrze). Gdy wczoraj je włączyłem nic nie działało.

Uruchomił się ekran radia. Nie było głosu. Nie działa ekran dotykowy. Nie działają przyciski. Radio można tylko włączyć i wyłączyć. Nic się nie zmienia na ekranie. Nie działa wizualizacja parktonika podczas cofania (czujniki działają i piszczą). Wszystko wygląda tak jak zawieszony komputer. Próbowałem resetu nawigacji naciskając przyciski <>* razem. RNS uruchamia się od nowa, ale po chwili wszystko powraca do normy, czyli zawieszonego ekranu radia. Po wyłączeniu radia na ekranie mam godzinę w formacie 12h, czyli np. 4:30 pm wcześniej miałem normalny format 24h. Włożyłem płytę do napędu płyte DVD z filmem, ale z nią też nic się nie dzieje, a co gorsza nie chce nawet wyjść bo nie działają przyciski. Czy kto miał podobne zdarzenie. Nie wiem co z tym zrobić. Na ile czasu można odłączyć akumulator, żeby navi nie wołała kody. Nie mam kodu w książce. Proszę o pomoc.

akumulator ci nie padł przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Akumulator nie padł nie jest pierwszej młodości, ale nie padł. Samochód palił normalnie i dalej normalnie pali. Spróbuję dzisiaj twardy reset. Robi się go za pomocą setup, ejct, różdżka. Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. Akumulator nie padł nie jest pierwszej młodości, ale nie padł. Samochód palił normalnie i dalej normalnie pali. Spróbuję dzisiaj twardy reset. Robi się go za pomocą setup, ejct, różdżka. Tak?

 

tak, a błędy sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie mam teraz kabla. Przed chwilą zrobiłem twardy reset. Nawigacja zresetowała się. Natomiast woła płytę z firmware podczas uruchomienia, czyli wysypał się cały system. Mam firmware 5238 na płycie. Taki miałem wgrany już jakiś rok. Natomiast przy próbie wgrania wyskakuje error i woła inny firmware. Jaki firmware powinienem wgrać, żeby RNS ruszył? Po zakupie auta miałem firmware 2720, ale miał już 3 lata wiec może był aktualizowany w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. Nie mam teraz kabla. Przed chwilą zrobiłem twardy reset. Nawigacja zresetowała się. Natomiast woła płytę z firmware podczas uruchomienia, czyli wysypał się cały system. Mam firmware 5238 na płycie. Taki miałem wgrany już jakiś rok. Natomiast przy próbie wgrania wyskakuje error i woła inny firmware. Jaki firmware powinienem wgrać, żeby RNS ruszył? Po zakupie auta miałem firmware 2720, ale miał już 3 lata wiec może był aktualizowany w serwisie.

 

4120A bezpieczny dla starszych navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podlacze sie do tematu ale z innym pytaniem jesli nie macie nic przeciwko.

Mam radyjko Rcd 310 Mp3 i dzis przyszedl mi kabelek Aux ktory zamowilem. Radio gra calkiem znosnie ale chcialbym miec mozliwosc podlaczenia telefonu do radyjka. Tak wiec kupilem kabel z ebaya ale nie dziala. Na forum wyczytalem ze dwokrotne nacisniecie przycisku CD wlacza AUX ale u mnie to nie dziala.Czy moje radio tego nie obsluguje , czy trzeba cos aktywowac?

 

Czekalem na dziada miesiac i nie dziala.

b1803279876c8728abb41b1a27ddee7a.jpg

Jesli to wina radia to jestem zdecydowany na wymiane na RCD 510 z Ebay.

Ale pewnie czeka mnie wymiana getawaya

bo moj pasek jest z 2007. Dzis podpiolem sie pod kompa i sprawdzilem go.

Zdiecie ponizej.4804c826e3fc78330d6c005d8be09b7b.jpg

Potrafi ktos powiedziec czy konieczna jest wymiana czy pojdzie na tym ktory mam.

 

Dzieki za wszystkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

418d0bc1892575c6544659976a27e5d4.jpg

Tak wlasnie zrobilem jak kolega opisal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4120A bezpieczny dla starszych navi.

 

4120A bezpieczny dla starszych navi.

 

Nadal nie mogę dojść do ładu z moim RNS. Próbowałem wgrać soft 5238 taki miałem wcześniej (używałem płyty z której wgrywałem go wcześniej). Później próbowałem soft 4120A o użytkownika Leo1971 (chomik). Próbowałem go wgrać z 4 płyt wszystkie nagrane różnymi programami nagrywającymi dla spokoju. I zawsze to samo błąd jak na zdjęciach. Czy może to być wina złych płyt, czy może coś mi padło w RNS np. twardy dysk. Czy jest szansa na sprawdzenie co może być przyczyną mojego problemu z zawieszonym RNS i niemożliwością wgrania softu?

20150207_161311.jpg

 

20150207_161512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze problem u Ciebie moze byc taki:

trzeba by to sprawdzic ale:

 

po 1 4120A moze CI nie podejsc gdyz jezeli dobrze rozumuje to CI napisales to miales zainstalowany soft 5238 czyli jezeli ten soft tam nadal jest a navi nie startuje to by móc zainstalowac starszy soft musialbys miec zaznaczony w setupie opcje umozliwienia instalacji starszej wersji oprogramowania

 

po 2 w przypadku gdyby pierwsze sie nie potwierdzilo to problem u Ciebie moze lezec w zle nagranych firmware, nie kazda nagrywarka i nie kazdy soft sie do tego nadaje (prznajmniej z mojego doswiadczenia tak jest)

 

jezeli jednak ani 1 ani 2 sie nie sprawdzi to pobierz soft z mojego chomika: GreenNat i probuj tym softem

jezeli juz uda CI sie postawic rnsa na sofcie 4120A to nie kombinuj juz z 5238 tylko zostaw to 4120A bo roznicy pomiedzy 4120A a 5238 nawet nie zauwazysz

 

wersja ostateczna ktora mi przychodzi do glowy to instalacja fabrycznego 3980 by od nowa przeleciec instalke wszystkich komponentow rnsa wlacznie z can gateway a nastepnie 4120A

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio podobny problem tyle ze z kamera cofania i czujnikami parkowania, raz działają a raz nie, słychac ciągły sygnał, co może być tego przyczyna? Dodam ze kamera jest oryginalna cc 3.6 2009 rok, proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu nie chce wgrać 5238 z płyty, z której wgrywałem wcześniej.

Raz wgrałem i płyta schowana. Dbam o takie rzeczy.

Jakim programem nagrać ten twój soft i na jakich ustawieniach?

Edytowane przez czajek82
chęć dopisania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nagrywam albo imageburn albo k3b

 

imageburn pod windowsa

k3b pod linuxem

 

predkosci dla obu najwolniej jak sie da

plyty uzywam tylko cd verbatim

 

nagrywarka w kompie stacjonarnym - samsunga

zdecydowanie bardziej polecema nagrywac na stacjonarkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Popróbuję jeszcze i zobaczę. Tylko dziwi mnie czemu tak się wysypała (zawiesiła), że nic nie działa tym bardziej, że stał się to jak była wyłączona. Przez kilka dni jeździłem z wyłączonym radiem bo przez telefon dużo rozmawiałem a nie mam bt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy teraz to już w ogóle nie wiem co zrobić. Na mojego RNS nie działa już nawet twardy reset. Cały czas mam tylko logo startowe z VW i nic się nie dzieje. Mogę tylko włączyć wyłączyć RNS i włożyć płytę i wyjąć. RNS ją czyta, ale po chili przestaje i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze ten soft ode mnie rowniez nie poszedl w Twoim rns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem płytę. RNS uruchomił się od nowa i zawiesił się nić się nie działo przez ok 30min.

Postanowiłem go zresetować, ale nie dało się. Nie działa na niego twardy reset. Tak jak napisałem teraz mam tylko logo VW i nic więcej. Nie wiem co teraz zrobić, żeby ją jakoś zresetować i spróbować coś wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nocy uruchomiłem RNS. Wołał o płytę cd z SWL. Kupiłem płyty Verbatim i Sony. Nagrałem podany na forum soft 4120A. W obydwu przypadkach wywala błąd.

 

20150207_161311.jpg

 

Już nie mam do niej siły. Teraz ściągam soft 2720 taki miała wgrany fabrycznie może taki spróbuję wgrać.

Ma ktoś jakiś pomysł co z nią zrobić. Powoli zaczynam tracić cierpliwość.

Edytowane przez czajek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem VCDS od znajomego i mam następujące błędy w module nawigacji:

Address 37: Navigation (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb

Part No SW: 1T0 035 680 L HW: 1T0 035 680 C

Component: RNS-MID H42 5238

Revision: AB001001 Serial number: VWZ6Z7K4260015

Coding: 04000402040000800000

Shop #: WSC 05314 000 00000

VCID: 37769CB6869A92A67EF

 

2 Faults Found

00532 - Supply Voltage B+

002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100010

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 141

Mileage: 110614 km

Time Indication: 0

Date: 2113.14.28

Time: 13:53:21

 

00446 - Function Limitation due to Under-Voltage

002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100010

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 2

Reset counter: 141

Mileage: 110614 km

Time Indication: 0

Date: 2113.14.28

Time: 13:44:10

Proszę o radę, czy np. jeżeli jest winny słaby akumulator to RNS mógł się jakoś uśpić, czy szukać innej przyczyny np. awaria jakiegoś modułu od napięcia w RNS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności