Skocz do zawartości
bandzor

Tryb awaryjny passat b5 AFN Proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

jutro wydłużę sztangę gruchy o te 2 obroty co skróciłem i zrobię loga. A co do przepływki będzie ciężko od kogoś podmienić. Na jakim kanale logować przepływkę? Z tego co wiem gość w jakiejś stodole wgrywał mapę i mam zamiar wgrać jeszcze raz ale na ok 150ps... gość bierze tylko 250zl ale bez hamowni itp. Wgrywa gotowca i po wszystkim.... Może to zaszkodzić?

 

Przepływka gr 3

W stodole :respect:respect

Nie wiem co mam ci powiedzieć, bo nie wiem kto to jest.

Wiem że na allegro jakieś gotowe kości zamawiają,ale wcześniej wysyłają logi do analizy.

Mimo wszystko i tak jestem zwolennikiem hamownia-mody-hamownia-korygowanie-hamownia i uciecha z jazdy.

Każdy robi jak uważa.

Można pomodzić i namodzić tak że suszarka odfrunie przez wydech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro wydłużę sztangę gruchy o te 2 obroty co skróciłem i zrobię loga. A co do przepływki będzie ciężko od kogoś podmienić. Na jakim kanale logować przepływkę? Z tego co wiem gość w jakiejś stodole wgrywał mapę i mam zamiar wgrać jeszcze raz ale na ok 150ps... gość bierze tylko 250zl ale bez hamowni itp. Wgrywa gotowca i po wszystkim.... Może to zaszkodzić?

 

Olej typa bo nawet nie wie co to jest chiptuning :fuj.

Podmień kości na ori, doprowadź autko do porządku i wtedy goń na zwiększenie mocy.

Kogo polecam to nie muszę pisać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i przepraszam że się wbijam, ale czy moglibyście zerknąć na mój temat, bo podobne problemy jak tu,

http://forum.vw-passat.pl/threads/144176-Prosze-o-analize-logow-i-bledow-1-9TDI-afn-passat-b5?p=2210182#post2210182

A swojego tematu nie mogę założyć w tym dziale, niestety za mala ranga;)

Dzieki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, i przepraszam że się wbijam, ale czy moglibyście zerknąć na mój temat, bo podobne problemy jak tu,

http://forum.vw-passat.pl/threads/14...82#post2210182

A swojego tematu nie mogę założyć w tym dziale, niestety za mala ranga

Dzieki

 

Jak nie mozesz? Przecież masz temat i pisze Ci w nim przecież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie mozesz? Przecież masz temat i pisze Ci w nim przecież

 

wlasnie to ogarnelem, bo przeszukiwalem forum szukajac jakis informacji o podobnej tematyce jak moj i odp akurat w tym, myslalem ze jest w kategorii passat b5, a tu jednak w logach ;)

 

naszczescie nie odswiezylem starego tematu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciał bym podpić się pod temat mm nadzieje że autor nie będzie zły

 

od początku

mój passat miał problemy z mocą myślałem że po prostu tak mi się wydaje ale pojechałem na hamownię i gość powiedział że auto nie chce jechać

pokazało ok 100 KM

 

postanowiłem poszukać problemu wymieniłem przepływomierz na boscha

wyczyściłem zawalony EGR ( pełny sadzy na tyle że cała dziura była zawalona sadzą)

auto poprawiło siągi tzn tak mi się wydawało

 

przejechałem ok 100 km i auto wskoczyło w tryb awaryjny

obiawy:

podczas jazdy na trasie na tempomacie 120km/h auto nagle zaczęło zwalniać myślałem że puknąłem przypadkowo w stop i próbowałem załączyć go na nowo auto zwalniało nadal wcisnąłem pedał w podłogę i nic kal bum kotwice zarzucił ;/ z górki auto szło ale max 120km/h

 

zatrzymałem się na stacji podniosłem maskę (obeszłam całe auto trwało to ok 20 min) i stwierdziłem niski stan oleju) kupiłem i dolałem po czym ruszyłem dalej niestety po przekroczeniu 120 km/h znów ledwo szedł

 

podpiąłem komputer vag pokazał błąd 575 po skasowaniu błędu na drugi dzień auto zaczęło jechać normalnie rozpędzać się przekroczyłem 120 km/h i nic nie było trybu awarii błędów zero

 

obiawy jakie zauważyłem to dodatkowy świst w okolicy turbiny i dymienie auta na biało przy gwałtowniejszej jeździe przy odpaleniu pokazuje się za autem chmura

 

pojechałem do mechanika i bez podpięcia powiedział żebym prze-gazował auto i powiedział że turbo nie pompuje wcześniej złapał wąż dolotowy (co to znaczy)? że do wymiany mam n75 ,n18 , i czujnik doładowania ciśnienia że poza tym szklanki głośno grają to wiem winą był niski stan oleju w silniku chwile to potrwa zanim się wypełnią i mam nadzieję że ucichną ale co dalej wymieniać wszystkie czujniki ? nie da sie dojść który jest winny wprowadzenia auta w tryb awaryjny co może być powodem dymienia i dodatkowego świstu

 

ps. nie mam z kim i gdzie zrobić logów ;/ może jest ktoś z warszawy kto by pomógł

pozdrawiam Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wykonaniem logów nic nie wymieniaj. Gwizda bo wiatr ucieka pewnie. Najpierw zdiagnozuj problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest nieszczelnosc.... najwazniejsze zrobic logi i bedzie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze o pomoc, wymiana lewarka wybierakow i calosci góry nie pomogła :( dzieje sie tak jak wcisne pedal hamulca, a jak zmieniam biegi nei wyskakuje bład ;/ przy ruszaniu do przodu....rys w zalaczniku :)

 

 

 

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/11084614_914807655237442_632970193_n.jpg?oh=6fdedf4b46f5ce0146d712921b4f1a36&oe=551652AF&__gda__=1427507376_b1ecf9994a4ab861e95f2a7448ba86df

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed wykonaniem logów nic nie wymieniaj. Gwizda bo wiatr ucieka pewnie. Najpierw zdiagnozuj problem

 

Pewnie jest nieszczelnosc.... najwazniejsze zrobic logi i bedzie wiadomo

 

w aucie padła turbina łapaki połamane prawdopodobne coś zaciągał

włożyłem turbo po regeneracji od awx + złączka

dzisiaj odebrałem auto i zaczęło jechać w końcu :) tak wyglądały łopatki a całość miało liz góra dół ok 5 mm

 

https://lh4.googleusercontent.com/-TvSTU_8mQgw/VSPu1R-06tI/AAAAAAAAGX8/tW_TPKX0jaY/w812-h609-no/20150407_161900.jpg

 

https://lh4.googleusercontent.com/-tqG-x2pV1yo/VSPu6m9BjvI/AAAAAAAAGYI/C_p69J9uuHE/w812-h609-no/20150407_161851.jpg

Edytowane przez bartek1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności