Skocz do zawartości
marcheloka

Wyniki geometrii kół

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, załączam wyniki z robienia geometrii kół. W przypadku tyłu wyniki są na czerwono, poza zakresem odpowiednim. Czym to grozi? Samochód nie był bity, sprowadzony z Niemiec pół roku temu. Czy z takimi wynikami opony się nie zniszczą?CCF20150120.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ci poprawia ta geometrie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie co jest tutaj nie tak? Ta tylna belka jest zle zrobiona? Te czerwone wartosci? Sprawdzałem samochód miernikiem lakieru wszędzie i nic nie wyszło, więc samochód raczej nie bity.

Dodam, że tuleje tylnej belki były może z tydzień temu wymieniane, bo się zużyły.

Edytowane przez marcheloka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio robilem pelna geometrie. Wartosc tylu powinna byc na zielono a u ciebie jedna na czerwono. Ta czerwona strona jest rozbiezna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj ponownie, z załączonego foto wynika, że regulowali Ci tylko zbierzność kół przednich...napisałeś, że wyminiałeś tuleje tylnej belki, więc belka była luzowana...ustawijący geometrię powinien ją więc poluzować i jeśli się da (pomimo ori lakieru poprzedni uzytkownik samochodu mógł mieć spotkanie z krawęznikiem) wyregulować ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem stówkę za pełną geometrię, powinno być z tyłu i z przodu wyregulowane. Za 80 by zrobili sam przód. No to będę się kłócił, faktycznie sobie polecieli w kulki. Chcę w końcu zmienić opony ale nie może być tak, że założę nowiuśkie opony a mi je z jednej strony zeżre przez niezbieżność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w pasacie z tyłu też sie ustawia geometrie z tyłu ? jak byłem rok temu to mi mówili ze z tyłu się nie ustawia 0.0 ? Co powiecie na geometrie w firmie Opony express ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też będąc na sprawdzaniu geometrii powiedzieli że tyłu się nie ustawia a ewidentnie było na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm no to nie wiem, ustawią mi ten tył? Czy za bardzo nie ma co liczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm no to nie wiem, ustawią mi ten tył? Czy za bardzo nie ma co liczyć?
Mi się wydaje że musiałbyś podjechać do jakiś kumatych gości. Bo całej reszcie nie chce się pewnie luzować belki żeby to ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylna belka posiada minimalną regulację w miejscu przykręcenia belki do nadwozia. Można w niewielkim stopniu przestawić zbieżność.

Mocowanie do nadwozia przykręcone jest trzema śrubami. W obu mocowaniach popuść przednią śrubę i porównaj ich położenie względem siebie. Prawdopodobnie są różne pozycje. Wg mnie masz lewe tylne koło przesunięte do przodu, a prawe tylne do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku dzięki za opinie. W sumie jakby tak spojrzeć, to te wartości ledwo odbiegają od normy. Tyle, że cholera po dwóch różnych stronach tej normy, więc różnica między stroną lewą a prawą jest spora. A akurat mam zakładać drogie opony całoroczne i chcę na nich długo pojeździć więc lipa by była gdyby się jakoś nierówno starły przez niewyregulowanie geometrii. Tym bardziej, że zostawiłem auto mechanikowi, żeby wymienił końcówki drążków kierowniczych. I jak zapytałem o cenę to on zapytał, czy sam przód czy tył również. Odpowiedziałem, żeby tył też robić, więc wziął 100 zamiast 80. Więc się teraz nie wykręci, że tyłu się nie robi i dlatego olał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy próbować wymagać od tego zakładu geometrii, żeby ustawili tą tylną belkę tymi śrubami? Da radę takie niewielkie odchyłki jak u mnie skorygować na belce? Najbardziej mnie denerwuje, że wzięli większą kwotę ode mnie, bo "za geometrię nie tylko przodu ale i tyłu" i teraz się okazuje, że nie ruszone ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem ostatnio i gościu mówił że tył nie ma regulacji, jedyne to co można uzyskać na śrubach, ja mam minimalnie poza normę ale mam wytłuczone silentblocki na belce więc może być od tego brak zbieżności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tuleje (czyli silentblocki? to to samo?) tylnej belki świeżo wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności