Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie na które nie znajduję jednoznacznej odpowiedzi :

Car-Net: App Connect - widok ekranu smartfona na ekranie radia lub

nawigacji

Dostępny jest w Passacie B8 od wersji Comfortline.

 

Jestem zainteresowany zakupem Trendline'a z Composition Media : pytanie czy da się dokupić jakoś ten Car-Net 'osobno', czyli poza konfiguracją nowego samochodu np. z instalacją/aktywacją w ASO ( tak jak można zamówić np. hak dla trendline'a, który fabrycznie również dostępny jest dopiero od Comfortu).

 

Sprawa pilna a mam sprzeczne informacje : na logikę radio jest kompatybilne fizycznie więc to kwestia aktywacj/ wgrania softu - pozostaje pytanie czy przy trendlinie nie zablokują takiej opcji na tym VINie ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam App-Connect z pewnością można dokupić później np dla Highline, bo o tym zapomniałem i dopytywałem w ASO. Jeśli nic nie stoi technicznie na przeszkodzie to w Trendline też powinno się dać. Wyjdzie to jednak trochę drożej niż przy konfigurowaniu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, w teorii tak powinno być ale .. obawiam się, że nie jest ..

 

Z jakiegoś powodu jest zablokowana ta opcja w trendlinie .. będę pytał w serwisie, ale może ktoś się znajdzie z trendlin'em, kto przerabiał ten temat?

Będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2016 o 11:15, szylton napisał:

 

Ale po co takie akrobacje. Ja sobie wykupiłem w PLAY abonament za 10zł miesięcznie z 2GB pakietem internetu i jakimiś tam minutami. SIM siedzi w schowku i jest wykorzystywany tylko do internetu (nie można jednocześnie z niego korzystać do dzwonienia/sms, albo tylko net albo phone).

A swój domyślny tel mam sparowany z DP po Bluetooth.

Szylton, powiesz mi w jaki sposób skonfigurowałeś DP po włożeniu karty sim do slotu w schowka? Mam świeżą kartę Orange i za cholerę nie wiem jak to ustawić... Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz dokładnie, bo tylko raz to ustawiałem, ale postaram się dziś zejść do garażu i zrobić parę fotek ustawień.

Generalnie na pewno nie można używać zestawu telefonicznego w trybie RSAP, tylko sparować telefon na HFP. Tylko wtedy karta sim może być używana do tworzenia hotspot i tak naprawdę wszystkie inne jej funkcjonalności są zablokowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szylton napisał:

Nie pamiętam teraz dokładnie, bo tylko raz to ustawiałem, ale postaram się dziś zejść do garażu i zrobić parę fotek ustawień.

Generalnie na pewno nie można używać zestawu telefonicznego w trybie RSAP, tylko sparować telefon na HFP. Tylko wtedy karta sim może być używana do tworzenia hotspot i tak naprawdę wszystkie inne jej funkcjonalności są zablokowane. 

Dzięki. Ja w zasadzie tą kartę potrzebuję tylko do internetu - telefon łączę przez BT (karta SIM w samochodzie jest z innym numerem, nie jest to klon karty w telefonie). Nie chcę też by jakiekolwiek informacje zostawały na tej karcie w samochodzie, np. sms-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak (oczywiście ustawienia dla Play)

20170924_142515.thumb.jpg.dff98d57cae51966ac2437f8ff09f3c3.jpg20170924_142454.thumb.jpg.e32ffd546f7cab4e633adf4c7cf89bdc.jpg20170924_142427.thumb.jpg.5f779a0727ffa5459fa73597dfb797a8.jpg20170924_142410.thumb.jpg.dc700bbaa48e3eebf7194097b1985a0d.jpg

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szylton, bardzo mi pomogłeś! BTW, Galaxy S8+ nie działa z MirrorLink. Te same objawy, które były opisywane tu już wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy S8+ nie działa? Ale to w jakimś innym wątku pisano o tym? Bo ja własnie myślałem w listopadzie przesiadać się na S8+ albo Note8, z tym, że ja mam MY2015 i nieco inny soft w aucie (pokazuje się zawsze przycisk BACK), chyba jakoś to będę musiał przetestować...

albo zostawię swoje SG S6 do MirrorLinka w aucie na stałe, a telefon osobisty zmienię na iPhone...

Przetestuję też S6 w Arteonie bo w końcu mam dostać na najbliższy weekend długo wyczekiwane TSI280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Note 8 działa...ale tak jak w S6 edge( od pewnego czasu) nie można oglądać w trakcie jazdy janosika:(

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szylton napisał:

Galaxy S8+ nie działa? Ale to w jakimś innym wątku pisano o tym? Bo ja własnie myślałem w listopadzie przesiadać się na S8+ albo Note8, z tym, że ja mam MY2015 i nieco inny soft w aucie (pokazuje się zawsze przycisk BACK), chyba jakoś to będę musiał przetestować...

albo zostawię swoje SG S6 do MirrorLinka w aucie na stałe, a telefon osobisty zmienię na iPhone...

Przetestuję też S6 w Arteonie bo w końcu mam dostać na najbliższy weekend długo wyczekiwane TSI280

Niestety. Android Auto działa bez problemów (no, może Spotify mógłby lepiej odtwarzać długie playlisty) ale Mirror Link nie. Po podłączeniu kabla do telefonu (oryginalny) długo się łączy a następnie wyświetla się czarny ekran. Po ponownym wpięciu i wypięciu kabla pojawia się ekran z ikonami ale po kliknięciu w jedną z nich jest zawiecha. I tak na zmianę... Tym samym żadna z aplikacji VW nie działa.

Edytowane przez stvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem w SG S6 po aktualizacji na Android7 tak że ML nie chciał mi działać, ale zaraz przyszła jakaś łatka i wszystko hula jak wcześniej. Mam z brandingiem T-Mobile, nie wiem czy to tutaj robi różnicę.

Różnicę może też robić software w MY2015, bo ja nie mam Android Auto, tylko ML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iPhona. Wiec nie miałem okazji skorzystać ale jaka jest różnica miedzy android auto a mirror link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA jest odpowiednikiem CarPlay, MirrorLink zaś jeśli dobrze skonfigurujemy pozwala rzutowac 1:1 obraz z telefonu. Więc masz tableta na DP i wlaczasz dowolne aplikacje: Auto Mapy, Yanosiki, YouTube itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale przy mirror link wymaga to odblokowania podczas jazdy? Bo się pogubiłem nieco... mam na myśli np. You Tube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, szylton said:

AA jest odpowiednikiem CarPlay, MirrorLink zaś jeśli dobrze skonfigurujemy pozwala rzutowac 1:1 obraz z telefonu. Więc masz tableta na DP i wlaczasz dowolne aplikacje: Auto Mapy, Yanosiki, YouTube itp 

Odnośnie włączania dowolnych aplikacji, to niestety w nowych DP już nieaktualne. W tej chwili możliwość replikacji ekranu telefonu na ekran navi została całkowicie ograniczona tylko do aplikacji VW - przynajmniej tak to wygląda przy współpracy z telefonami Samsunga.

W starych DP (czasem przy pomocy pewnych tricków) dało się osiągnąć to, co piszesz. Niestety nowe DP (bez pokręteł/przycisków) nie dają już takiej możliwości :(

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to średnio :( ja w weekend mam mieć Arteona z nowym DP to pobawię się moim SGS6, może pomoże ta aplikacja z klonowaniem przycisków (back/home/lista) coś pomoże.

Generalnie jak masz to starsze DP, to telefony Samsunga Przynajmniej Galaxy S6,7 u niektórych może i 8 nie wymagają żadnego crackowania, trzeba mieć tylko zainstalowany CarMode ze sklepu GalaxyApps i podczas włączania nie klikać "AKCEPTUJĘ" tylko zrobić "back" ot cała filozofia :)

W MY 2014-2016 to tak działa i masz na forum filmiki dokładnie to prezentujące. Ja zwykle wrzucam sobie Yanosika i Spotify w tle i na wierzch GoogleMaps. Bardzo łatwo można się przełączać między innymi funkcjami Infotainment, a i normalna navi DP może sobie równolegle działać i na AID wyświetlać swoją mapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje CarPlay :) Opisałem to najlepiej jak umiałem w osobnym temacie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 27.09.2017 at 9:31 AM, szylton said:

No to średnio :( ja w weekend mam mieć Arteona z nowym DP to pobawię się moim SGS6, może pomoże ta aplikacja z klonowaniem przycisków (back/home/lista) coś pomoże.

Generalnie jak masz to starsze DP, to telefony Samsunga Przynajmniej Galaxy S6,7 u niektórych może i 8 nie wymagają żadnego crackowania, trzeba mieć tylko zainstalowany CarMode ze sklepu GalaxyApps i podczas włączania nie klikać "AKCEPTUJĘ" tylko zrobić "back" ot cała filozofia :)

W MY 2014-2016 to tak działa i masz na forum filmiki dokładnie to prezentujące. Ja zwykle wrzucam sobie Yanosika i Spotify w tle i na wierzch GoogleMaps. Bardzo łatwo można się przełączać między innymi funkcjami Infotainment, a i normalna navi DP może sobie równolegle działać i na AID wyświetlać swoją mapę.

Co do starszych DP to wiem co i jak działa. Próbowałem przetestować te samem patenty (wszystkie jakie znalazłem) i także kilka własnych inwencji, ale niestety kicha. Najwięcej co udało mi się uzyskać to widok sklonowanych przycisków (nawet działających - przynajmniej w teorii) i czasem na moment pokazywało ekran telefonu. Ale albo nie dało się  na nim nic zrobić, albo po chwili znikał. A próba odpalenia aplikacji via skrót na sklonowanych przyciskach też nic nie dawała :(

Także jeśli udałoby Ci się coś uruchomić w tym Arteonie, daj znać - chętnie skorzystam z każdej dobre rady :)

On 27.09.2017 at 10:56 AM, Dean said:

Pozostaje CarPlay :) Opisałem to najlepiej jak umiałem w osobnym temacie.

A Twój opis dotyczy najnowszego DP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Pamiętam to Dean ma DP z przyciskami, ale z CarPlay nie powinno być problemu bo to idzie przez protokół CarPlay (czyli odpowiednik AndroidAuto) to MirrorLink tak naprawdę ma większość ograniczeń a w starszych DP w połączeniu z Samsungami udało nam się odnaleźć lukę. Może trzeba będzie zaczekać i ktoś znowu wpadnie na jakiś sposób żeby to odblokować. Może w końcu zadziała to odblokowanie ML robione przez OBD11, bo na starszym DP nie przynosiło widocznych rezultatów. Popróbuję w weekend, może telefon też będzie miał znaczenie...

BTW, dostałem info, że tego Arteona którego miałem brać ktoś skasował, (podobno będą bardzo ograniczali takie użyczenia na dłużej, bo ludzie szaleją) :| ale na szczęście zarejestrowali wczoraj funkiel nówkę sztukę i pojeżdżę Kurkumą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności