Skocz do zawartości
rosek11

czujnik temepratury paliwa - odpalanie

Rekomendowane odpowiedzi

A ma ktoś info jaka powinna być dawka w zależności od temperatury? U mnie przy -5 (G62) jest ok. 39mg i samochód potrzebuje 3-4 sek. kręcenia aby odpalić. Natomiast po odpaleniu i zgaszeniu następne odpalenie następuje od pierwszego obrotu (dawka startowa nadal taka sama).

Generalnie problem taki jak u pozostałych - przyjdzie mróz i dłużej kręci aby odpalić. Wcześniej problemy zaczynały się poniżej +5 st. Po wymianie rozrusznika problem zaczyna się poniżej zera. Świece wymienione, akumulator nowy. Czujniki temperatury sprawdzone po kilku dniach postoju przy -5st i wszystkie pokazują to samo (-4 ÷ -5 st.). Robiłem logi podczas rozruchu i rozrusznik spokojnie wykręca powyżej 250 obr/min, napięcie akumulatora nie spada poniżej 10V, paliwo jest podawane (39mg) a mimo to kręci ponad 3 sek. Gdy odpalił to go zgasiłem i odpaliłem ponownie - tym razem załapał od pierwszego obrotu.

Latem stał 2 tyg nieużywany i odpalił od pierwszego obrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam ten sam problem, jak tylko przyjdzie zima to pierwsze odpalenie auta to mam wrażenie jak by miał zaraz akumulator paść.

w przyszła sobotę zagadam z romeo9999 może coś znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc problem z odpalaniem po dłuższym postoju przy niskich temperaturach prawie rozwiązany... tak jak pisałem na początku, passat odpalał idealnie zimny tylko gdy wypiąłem czujnik temperatury paliwa. Oddałem auto do kolejnego mechaniora, pierwsze sprawdzał ewentualne mechaniczne usterki - brak takich. Rozwiązaniem okazało się zmiana mapy startowej.. otóż dzisiaj po pracy gdzie passek stał na dworze 9 godz temperatura 4 stopnie odpalił na strzała. Jak powiedział mi mechanik mapa będzie jeszcze kwalifikowała się do poprawy gdy przyjdą bardziej ujemne temperatury. Passat stał u mechanika 4 dni ale warto było.... także jak komuś passat odpala dobrze po wypięciu czujnika temperatura to polecam zmianę mapy startowej.......Ponoć w silnikach BMR który jest na Simensie ciężko robi się mapę i jest to czasochłonne..... koszt całej naprawy i diagnozy 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzewam kotleta, ktoś coś w temacie jeszcze robił, jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie to samo, wystarczy pare godzin na niewielkim mrosie a silnik zapala po dlugim kreceniu po czym jak puszcze rozrusznik to gasnie, jak juz zapali to nie reaguje na pedał gazu, dopiero po czasie wchodzi na obroty jalowe ale jeszcze przez jakis czas jest słaby. Pompki wymienione, oringi, świece, rozrusznik sprawdzony, aku nowy, nic nie daje. Nawet jak stoi w garazu gdzie jest +10 zapala niechetnie. Na mrozie -20 odpala tylko z kabli rozruchowych od tira ;)

 

Mam usunięty DPF i uszkodzony pierwszy czujnik tem spalin, ale przy odpale to chyba nie ma znaczenia. Mało tego, zrobił sie jakiś słaby, kiedys i 230km/h potrafil sie bujnąć, teraz 180 i koniec :( sprawdze dziś ten czujnik paliwa :D

 

 

Sprawdzone, jest dokladnie tak jak mówicie :) po odlaczeniu czujnika temp. paliwa odpala bardzo chętnie i odrazu wskakuje na wyzsze obroty zeby po jakis 10 sekundach opasc do normalnych. Tylko co teraz? co zrobic zeby bylo dobrze z czujnikiem? czy mozna ten czujnik ominać i nie bedzie to mialo wplywu na normalna eksploatacje?

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem z passatem cc 2008r bo po wymianie filtr paliwa zaczęło się tak jak by zapowietrzać nie jest to zawsze po dłuższym postoju nieraz po dwóch godzinach żeby odpalić muszę dłużej pokręcić ale zauważyłem że częściej się to dzieje jak jest cieplej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności