Skocz do zawartości
rosek11

czujnik temepratury paliwa - odpalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się z problemowym odpalaniem po dłuższym postoju passat. W trakcie odpalanie auto dłużej kręci niż standardowo ponadto po odpaleniu przez chwilę nie równo silnik pracuje. Vag nie pokazuje żadnych błędów, korekty wtrysków ok, rozrusznik wymieniony na 11 zębów, wymienione świece i uszczelniacze wtryskiwaczy - bez efektu.

Gdy wypnę czujnik temperatury paliwa passat odpala idealnie, po pierwszym obrocie rozrusznika. Wskazania temperatur na Vagu są zbliżone do siebie i oczywiście zbliżone do temperatury na dworze. Czy ktoś z kolegów może podpowiedzieć gdzie ewentualnie szukać przyczyny......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, wszystko to samo co u kolegi powyżej. Dodam jeszcze tylko, że założenie nowego czujnika nic nie daje, w dalszym ciągu jest problem z odpaleniem, dopiero po odpięciu wtyczki jest ok zarówno na nowym jak i starym czujniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie wrzucić fotkę gdzie jest ten czujnik bo też mam problemy z odpalaniem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu silnika, tak na środku, na przewodzie paliwowym przy pompie paliwa. Fotka ewentualnie jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przewodzie paliwowym przed pompą vacum po prawej stronie silnika z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miałem podobnyr problem z b6, problemem okazał sie się czujnik położenia wału( info od mechanika co to wymieniał) taraz odpala idealnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś w komputerze błąd tego czujnika czy został wymieniony pomimo braku błędu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego błędu, tylko problem z odpaleniem. Podobno jest to częsty problem z silnikami tdi 2,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to się wymienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z odpalaniem ogólnie czy tylko zimą, tak jak większość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuś może się udało dojść dlaczego ten czujnik ma taki istotny wpływ na odpalanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ciężko, mechanior babrał siq w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma problem z odpaleniem mojego passata gdy są minusowe temperatury przy -7 nawet samochód nie chciał zapalić. Wymieniłem świece żarowe na nowe wszystkie 4 ale niestety nie pomogło, wymieniłem filtr paliwa na nowy również nic. W komputerze pojawił się błąd czujnika spalin nr 3 za filtrem DPF i zastanawiam się czy ten czujnik ma wpływ na problemy z odpalaniem??? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogla wymiana czujnika temperatury plynu chlodzacego, pod pompa vacum (nie mylic z czujnikiem temperatury paliwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pokazywał błędne wartości przed wymianą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pokazywał raz sie zaświecała kontrolka i gasła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pokazywało błąd tego czujnika temeratury płynu na kompie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo mi na vagu tego nie pokazywalo... bylem juz cholernie zdesperowany bo wymienilem prawie wszystko (pompe vacum, swiece, nawet wymiana pompek podczas akcji VW nic nie pomogla).... jden mechanik mi zasugerowal wymiane czujnika o ktorym wspomnialem.... kupoilem oryginalny w ASO (czujnik okolo 150zl + oring 4zl) - satysfakcja nie do opisania :) ale jak pokazuje Ci na vagu temperature to sprawdz, bo jak pokazuje dobra to czujnik jest ok, ale jak sie zepsuje to przy minusowych temperaturach lub bliskich zera, nie wykrywa on ze jest naprzyklad -8 stopni, tylko wg niego jest np + 5 stopni... i zamiast dawke startowa ustawic automatycznie na wieksza przy rozruchu, to daje taka jak przy wyzszych temperaturach (u mnie problem z rozruchem byl tylko przy mrozach ponizej 1-2 stopni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie to tak jak u mnie jutro to sprawdzę a czujnik temperatury spalin pewnie tez do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech Ci co mają problem z rozruchem odepną ten czujnik temperatury paliwa, jak będzie poprawa to będzie potrzeba szukania gdzie rozwiązania w dawkowaniu paliwem przy rozruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności