Skocz do zawartości
Michal.Enter

Opinie o operatorach sieci komórkowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast ostrzegam przed T-mobile. Jeżęli chcecie ciągłych reklam w postaci sms czy połączeń od konsultantów - to sieć komórkowa w sam raz dla was :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eset instalujesz - blokujesz i po sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast ostrzegam przed T-mobile. Jeżęli chcecie ciągłych reklam w postaci sms czy połączeń od konsultantów - to sieć komórkowa w sam raz dla was :D

Mam całkowicie odmienne zdanie - po wielu latach w Plus przeniosłem numer do T-Mobile. Reklamowe smsy i połączenia znikły, pojawił się lepszy zasięg i atrakcyjniejszy plan taryfowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
atrakcyjniejszy plan taryfowy.

 

No ja przenoszac się z Orange jakos tych atrakcyjnych planów nie widzę :( W plusie przy ofercie 99 zł mam Lg G3 za 970 zł :D gdzie w play za 149 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja przenoszac się z Orange jakos tych atrakcyjnych planów nie widzę :( W plusie przy ofercie 99 zł mam Lg G3 za 970 zł :D gdzie w play za 149 ;)

Plan taryfowy to jedno a cena aparatów to inna para kaloszy. W T-Mobile przy stosunkowo niskim abo mam nielimitowane minuty i sms do wszystkich krajowych sieci i to głownie miałem na myśli, Plus takich warunków mi nie oferował bo w niskich abo zawsze jakieś limity minut były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plan taryfowy to jedno a cena aparatów to inna para kaloszy

 

No nie zgodze się dla mnie idealnie jak idą w parze. I to zadecydowało o przejściu do Play ;) Tym bardziej że na okres całej umowy mam LTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się brać telefonu/modemu w abonamencie... Lepiej wziąć samą simkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wakacje długo analizowałem oferty i wybrałem Orange, a dokładniej taryfę YES na kartę.

 

Wybrałem usługę "Konto ważne rok", około 3 zł (chyba że jesteś =>93 dni to aktywacja jest darmowa) więc doładowywanie co miesiąc kwotą 30 zł jest niepotrzebne.

Następnie wybieramy pakiet "SMS bez limitów" (wszystkie sieci: 10 zł / Orange: 6 zł), który jest ważny na 31 dni.

Kolejnym pakietem są "Rozmowy bez limitu" (wszystkie sieci: 25 zł / Orange: 9 zł), też 31 dni. Ewentualnie za 7 zł do wszystkich na tydzień też można wybrać.

 

Można się także posiłkować pakietem internetu, ale mi jest niepotrzebny. Oczywiście pakiety możemy ustawić cyklicznie.

 

Za 15 zł/miesiąc mamy nieograniczone rozmowy i SMS'y do Orange, dorzucając 4 zł więcej mamy także SMS'y od innych sieci, a za 35 zł/miesiąc można bez końca do wszystkich.

Szkoda, że pakiet rozmów do innych sieci jest taki drogi porównując do poprzednich pakietów.

 

Wg. mnie lepsze to niż inne taryfy, gdyż za pomocą stałych opłat mamy święty spokój bez kombinacji, a wystarczy tak jak w moim przypadku co miesiąc doładować konto kwotą 20 zł, pakiety reaktywują się co miesiąc same, więc nie muszę się niczym martwić.

 

Co prawda są pakiety 0zł / Min i SMS w Orange, które co miesiąc trzeba aktywować kwotą 2,9 zł, gdy stracimy możliwość wykonywania połączeń, co jest równe 10 dni - 10 zł, 25 dni - 25 zł itd. Odbierać będziemy mogli co prawda 6 miesięcy, ale dopiero gdy doładujemy kwotą 30 zł, poniżej ilość dni jest równa doładowaniu. Dlatego owe pakiety wykluczają się z usługą "Konto ważne rok", nie mamy w tym przypadku takiego luzu, gdyż trzeba ładować co miesiąc 30 zł, inaczej nie wyrobimy się w okresie rozliczeniowym i ludzie nie będą mogli się do nas dodzwonić.

 

Dlaczego wybrałem Orange?

1) Większość znajomych ma tą właśnie sieć, przy włączonym 3G jest aktywny HD Voice - jakość rozmów jest naprawdę super. W Play'u rozmawiając z osobami z innej sieci trudno było się zrozumieć, szczególnie w 2G.

2) Stałe opłaty - będąc w Play z powodu ważności konta na rok doładowywałem różnymi sumami, czasem brakowało aby zadzwonić, często też przepłacałem często doładowując. Obecnie stabilne 20 zł / miesiąc i jest spokój. :D

3) Nie ma problemu by się zdzwonić, gdyż będąc w innej sieci, często był argument nie mam pakietu do innych.

 

Trudno przekonać mnie do abonamentu, gdyż lepiej by w razie jakiś komplikacji (niechciane płatne SMS'y czy działanie internetu) wyczyściło konto niż przyszedł rachunek na XXX zł.

 

Dziwi mnie czemu ludzie biorą abonamenty po 50 zł/miesiąc z jakimiś marketingowymi pakietami, których i tak nie wykorzystają, lub 70 zł / miesiąc dostając telefon, który nie jest im potrzebny, a przy sprzedaży się nie zwróci.

 

Co do reklam trochę ich wysyłają, lecz zablokowałem je na ich stronie i jest już czysto.

Edytowane przez Bladiseer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie opłaca się brać telefonu/modemu w abonamencie... Lepiej wziąć samą simkę...

 

Opłaca :) sama simka w Play bez limitów 69.99 plus np rata za tel G3 to w okolicach 70zł. A w abo za 99,99 mam go za 149zł - wiec jak sie nie oplaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opłaca sama simka w Play bez limitów 69.99 plus np rata za tel G3 to w okolicach 70zł. A w abo za 99,99 mam go za 149zł - wiec jak sie nie oplaca?

Inny przykład też z playa. Super FORMUŁA 4.0 Unlimited 1 GB tylko sim 39,99 zł/mc. Super FORMUŁA 4.0 Unlimited 1 GB - 59,99 zł/mc + Samsung Galaxy S4 799 zł, a kupisz już takiego za 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie uogólniaj że się nie opłaca, bo są oferty gdzie lepiej w sieci wziąć tel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są też takie gdzie się nie opłaca.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a czy ja napisałem że na każdej się opłaca? :) Moja mi się opłaca więc ci napisałem co i jak. Potraktowałem to, że według ciebie każdej się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy włączonym 3G jest aktywny HD Voice - jakość rozmów jest naprawdę super. W Play'u rozmawiając z osobami z innej sieci trudno było się zrozumieć, szczególnie w 2G.

 

nic nie neguję ale czy to czasem nie jest szukanie miodu tam gdzie go nie ma?

Ja tam jeszcze nigdy nie miałem HD Voice w telefonie i jakoś od kilkunastu lat dogaduje się z rozmówcami i oni ze mną.

Może miałeś coś w telefonie nie tak czy coś skoro nie mogłeś się dogadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam jeszcze nigdy nie miałem HD Voice w telefonie i jakoś od kilkunastu lat dogaduje się z rozmówcami i oni ze mną.

 

Nic dodać nic ując :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam rację, posiadam Xperię P, model ten niestety nie charakteryzuje się za specjalną jakością rozmów, na ruchliwej ulicy czy podczas jazdy autem głośność na maksimum nic nie dawało. Trudno było zrozumieć rozmówcę, chyba że w pokoju bezproblemowo. Po zmianie operatora sytuacja poprawiła się, nie wiedzieć czemu Play w moim telefonie w trudniejszych warunkach niespecjalnie dawał sobie radę (szczególnie 2G, w 3G było już lepiej), po przejściu do Orange i przełączeniu 3G słyszę rozmówcę jakby był obok mnie, ale głównie jest to kwestia że jestem z rozmówcą w tej samej sieci i nowszym standardzie, gdyż też posiada nowszy telefon, który obsługuje kodek AMR-WB. Pomiędzy sieciami już nie działa.

 

Mam taki przypadek, że gdy rozmawiam z jednym znajomym - ta sama siec, ten sam telefon i w pewnej chwili następuje pogorszenie jakości rozmowy, jakby jego telefon przełącza się na 2G. Z innymi znajomymi nie mam takiej akcji.

Dokładnie jak na tym filmie, tylko odwrotnie:

EDIT: To akcja, gdy znajomy przełącza na głośnik. :brawo

 

Głównie dlatego zmieniłem operatora, by mieć wspólnego - mniej problemów oraz znalazłem sposób na stałe niskie wydatki.

Ostatnio rozmawiałem przez Nokię C2-01 - Play - 2G, było wyraźnie słychać, lecz także różnica jest duża.

Edytowane przez Bladiseer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Orange jest jeszcze coś takiego jak rabat Orange Open i jego wysokość zależy od ilości usług posiadanych w Orange. Oprócz tego można założyć konto bankowe Orange Finanse (Mbank). Odpowiednio korzystając z tego konta można dostawać ok 80-100zł m-cznie zwrotu na konto za zakupy, tankowanie paliwa, wyjścia do KFC, MCdonalda co i tak większość osób robi.

Czy inne sieci mają coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLUS - ma coś takiego i nazywa się to smart dom czy jakoś tak. Działa tak samo, im więcej płacisz tym rabat większy itd. Do tego dają kartę korzyści która daje rabaty na coś tam idt.

 

T-Mobile - ma jakiś portfel czy coś takiego. Wprowadzali to jako pierwsi jak ich telefony zaczęły obsługiwać technologie NFC.

 

Play - nie wiem.

 

Tu Biedronka - chyba nie, ale za to można u nich kupować tanio różne produkty i wspierać działania koncernu.

 

itd.

 

Ale co to ma za znaczenie dla tematu?

Temat tyczy się oferty operatora dla nowego klienta (stały przecież nie pyta o swojego ;)). A jakoś wątpię aby teraz każdy rzucał wszystko co ma (NC+, Polsat, konto w banku) bo jakaś tam sieć daje coś tam innego (Plus da Polsat, Orange da konto w MBanku, a ...).

 

Chłopaki, odnieśmy może raczej do kwestii obsługi klienta, obsługi ewentualnych reklamacji (to jest chyba ważniejsze), tego na ile dana sieć jest elastyczna itd.

Promocje poboczne czy inne udziwnienia są raczej dla bardzo wąskiego grona klientów i nimi nie ma co się sugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od marca się wypowiem na temat Play bo do nich przeszedłem. Ofertę mam super jako przenoszący numer, Orange mimo że już wiedzą że przechodzę dalej oferuję słabiutkie warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co to ma za znaczenie dla tematu?

Temat tyczy się oferty operatora dla nowego klienta (stały przecież nie pyta o swojego ). A jakoś wątpię aby teraz każdy rzucał wszystko co ma (NC+, Polsat, konto w banku) bo jakaś tam sieć daje coś tam innego (Plus da Polsat, Orange da konto w MBanku, a ...).

 

Chłopaki, odnieśmy może raczej do kwestii obsługi klienta, obsługi ewentualnych reklamacji (to jest chyba ważniejsze), tego na ile dana sieć jest elastyczna itd.

Promocje poboczne czy inne udziwnienia są raczej dla bardzo wąskiego grona klientów i nimi nie ma co się sugerować.

 

Według mnie warto brać pod uwagę wszystkie możliwości.

1. Co to za problem założyć darmowe konto i przelać na nie pare zł na zakupy, zwłaszcza że coś można na tym zyskać

2. Te nowe udziwnione usługi to elementy oferty i bez tego nie ma co porównywać Plusa do T-mobile itp

3. Nie łódźcie się że na 10 lecie stażu bycia klientem dostaniecie coś Extra

 

Z klientami to jest tak. Przychodzi klient i mówi: W play mają abonament tańszy o 10zł i dajcie mi taniej bo odejdę- Tu 10zł ma WIELKIE znaczenie.

Jak Operator powie załóż u nas konto a my ci damy 50zł co miesiąc to klient na to że dla 50zł na miesiąc nie będzie kombinował bo to jakieś udziwienia- Tu 50zł to grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności