Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Gdyby ktoś kto jest już szczęściarzem i jeździ B8 opisał jak działa instalacja telefonu Premium

Chciał bym wiedzieć:

 

1. Czy dodatkowa karta SIM służy tylko do tego żeby system był cały czas online (karta niezależna z innym numerem)

2. Czy mój telefon będzie łączył się z dodatkową kartą SIM przez Bluetooth (powstanie np wewnętrzna sieć)

3. Czy mój telefon będzie dzwonił gdy ktoś chce się do mnie dodzwonić czy będzie milczał

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Szanownych kolegów. Mam zamiar kupić Passata 2.0 Tdi 150 km w wersji HL. ze skrzynią Dsg. I tu moje pytanie czy rabat zaproponowany mi przez sprzedawcę to jest max co mogę dostać ? Zakup będzie na osobę prywatną i za gotówkę , otrzymałem 7% rabatu. Sprzedawca stwierdził , że więcej nigdzie nie dostanę.

Drugie pytanie z racji tego , że rocznie robię około 14000 km , z tym , że są to raczej trasy min. 30 km w jedną stronę , w wakacje 1000 km w jedną stronę , czy nie muszę obawiać się filtra Dpf ? W mieście poruszam się góra 3 razy w tygodniu 4 km w jedną stronę.

Jak ten silnik sprawuje się w Passacie? Jestem kierowcą spokojnym więc jakiś super osiągów mi nie potrzeba , ale zawalidroga nie chcę być.

Ja otrzymałem 9,5% na osobę prywatna. Osobiście zamówiłem TSI bo nie lubię Diesli. Co do filtra DPF to się nie wypowiem, ale takim właśnie autem jechałem na jeździe próbnej i moim zdaniem szału nie ma te 150KM wystarczy do spokojnej jazdy i tyle. Szczerze wątpię by przy tych przebiegach jakoś bardzo Diesel się zwrócił kiedykolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Karta może działać jak zwyly tel lub tylko do transmisji danych.

Ad. Twój telefon nie bedzie się łączył z kartą, lecz może łączyć się z siecią wifi utworzoną dzieki niej

Ad. Oprócz karty SIM , może byc przez Bluetooth podłączonych nawet 3 telefony i wszystkie będę dzwonić, a jeden wybrany z nich w systemie głośnomówiącym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Pierwszy post na forum ( mimo jego wcześniejszego częstego odwiedzania )

Zamierzam zamówić Passka na dniach. Przejrzałem wszystkie strony tego forum i wstępny wybór to:

1.8 TSI 180km dsg (teraz jeżdzę na benzyniaku, wcześniej b5 na niezniszczalnym 1.9 tdi ;) - ale suma summarum kieruje się ku benzyniakom. Wydaje mi się , że ta jednostka będzie najrozsądniejsza. Czy może 2.0 TSI?

Kolor - chciałbym white oryx... teraz tylko pure white ale jak ktoś wcześniej napisał mam wrażenie, że będzie się kojarzył z "dostawczakiem". Wnętrze ST. Tropez

Felgi darthy srebrne ale myśle o marsyliankach ze względu na r gmbh. Rzeczywiście jest darmowy przy tych felgach? Wersja HL

Piano black, poduszki tył, ambient, buisness, dynamic light, led top, pakiet drogowy, discover pro, park assist, area view, AID, kontrola ciśnienia.

 

Z dcc zrezygnuje raczej. Wydaje mi się ,że większość czasu będę jeździł na standardzie i znudzi mi się ciągłe zmienianie.

Instalacja premium czy comfort? Chcę przednią szybę podgrzewaną ale widzę, że są różne opinie co do pakietu . Chyba że comfort + aux in...

 

Jeśli ktoś miałby jakieś za/ przeciw będę wdzięczny za odpowiedź :) Może coś dodać?

 

PS. jak widzę terminy które podajecie to serce ściska... :/

 

Koniecznie weź DCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ci dziękuję za informacje

 

Gdybyś jeszcze mógł mi odpowiedzieć na pytanie:

Jeżeli piszesz smsa z Discower Pro to z której karty SIM jest on wysyłany? Z mojego telefonu czy z karty dodatkowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja otrzymałem 9,5% na osobę prywatna. Osobiście zamówiłem TSI bo nie lubię Diesli. Co do filtra DPF to się nie wypowiem, ale takim właśnie autem jechałem na jeździe próbnej i moim zdaniem szału nie ma te 150KM wystarczy do spokojnej jazdy i tyle. Szczerze wątpię by przy tych przebiegach jakoś bardzo Diesel się zwrócił kiedykolwiek.

 

Mi nie chodzi o to aby się zwrócił , tylko aby dowiózł mnie z punktu a do punktu b . Na super osiągach mi nie zależy bo jeszcze długi czas chcę się cieszyć prawem jazdy. Ostatnio widziałem test gdzie ten silnik przyspieszał w 8,2 do 100 km/h czyli bardzo sensownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ci dziękuję za informacje

 

Gdybyś jeszcze mógł mi odpowiedzieć na pytanie:

Jeżeli piszesz smsa z Discower Pro to z której karty SIM jest on wysyłany? Z mojego telefonu czy z karty dodatkowej?

 

Dzisiaj sprawdzę, ale pisanie SMS, chyba tylko z SIM, ponieważ przy połączeniu bluethooth nie ma takiej opcji ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sms z karty w samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sms z karty w samochodzie

 

Jak masz ustawioną kartę, tylko transmisja czy jakoś inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mam też napisane w specyfikacji ale sprzedawca twierdzi że to tylko atrapy.

ktoś na forum bodajże odebrał biturbo to niech się wypowie ;)

 

 

poniżej zdjecie superb 3 z 2.0tsi (bliźniacza konstrukcja)

[ATTACH=CONFIG]129579[/ATTACH]

sensu stricto są to elementy zderzaka ("wydechy") do których dochodzą "rury" od 2 tłumików końcowych -tzn. będzie dym po obu stronach w zimie :manga

Edytowane przez barteka3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz ustawioną kartę, tylko transmisja czy jakoś inaczej ?

 

tylko transmisja danych, mój tel. przez BT sie łączy mam dostęp do książki i spisu połączeń z tel., widzę kto dzwoni, ustawiam 6 osoó w ulubionych wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o SMS, pojawiają się w menu tylko z gdy karta SIM jest ustawiona jako telefon a nie sama transmisja danych, telefon podłączony prze BT niestety nie na menu SMS, tak czy jest jakaś możliwość ustawić to dla telefonu połączonego przez BT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poniżej zdjecie superb 3 z 2.0tsi (bliźniacza konstrukcja)

[ATTACH=CONFIG]129579[/ATTACH]

sensu stricto są to elementy zderzaka ("wydechy") do których dochodzą "rury" od 2 tłumików końcowych -tzn. będzie dym po obu stronach w zimie :manga

A w TDI 190 KM jak to wygląda? W konfiguratorze jakby widać "dwururkę" po lewej stronie zderzaka.

Czy jest jak przy 150 KM, czyli bez rur na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w TDI 190 KM jak to wygląda? W konfiguratorze jakby widać "dwururkę" po lewej stronie zderzaka.

Czy jest jak przy 150 KM, czyli bez rur na wierzchu.

 

faktycznie w konfiguratorze w trybie podglądu jest tak jak piszesz i w TDI 190 raczej będzie widać "dwururkę"

pomocny jest ten filmik - zobacz 52-53sekunda (chyba jednoznacznie potwierdza)

https://www.youtube.com/watch?v=IU-W40CC5_A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byscie brali: b8 1.8tsi lim HL manual za 126-127k PLN czy roczne audi a6 2.0tdi 177hp za 145k PLN przebieg 25tys km manual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ktoś sprzedaje roczne audi. Ja bym kupił B8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że ta cena jest bardzo podejrzana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mam też napisane w specyfikacji ale sprzedawca twierdzi że to tylko atrapy.

ktoś na forum bodajże odebrał biturbo to niech się wypowie ;)

 

W odróżnieniu do biturbo z silnikiem 2.0 TSI będą chromowane, trapezowe końcówki (a nie zaślepki) z wydechami po dwóch stronach samochodu. Sprzedawca się nie zna - a wystarczyłoby uruchomić katalog części, obejrzeć obrazki i udzielić klientowi poprawnej odpowiedzi.

Edytowane przez szu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biturbo są zaślepki i podwójny wydech skierowany w dół z lewej strony o bardzo dużej średnicy.

Edytowane przez IQM1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o potwierdzenie, czy to jest white oryx? :http://otomoto.pl/volkswagen-passat-b8-2-0tdi-150km-highline-vw-zasada-C36134709.html

 

Jeśli tak to jakim sposobem jest dostępny w salonie w naszym kraju? Chyba, że tylko błyszczy się jak sami wiecie co i komu...

Tak nawiasem cena jakaś... niska? Chociaż z drugiej strony prawie goły...

Edytowane przez auror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności