Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ilu "procentowy" to jest leasing? smile01.gif

 

koło 6, nie pamiętam dokładnie

 

Znaczy, że taki leasing - 3 lata / wpłata 10%, wykup 45% to 106%? Nie za tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odebrałem... [ATTACH=CONFIG]133659[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133660[/ATTACH]... niesamowite wrażenia z jazdy ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie odebrałem... [ATTACH=CONFIG]133659[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133660[/ATTACH]... niesamowite wrażenia z jazdy ... :)

 

cudo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cudo

 

Dzięki :D powiem tak, mimo ze nie mam disc. PRO, tylko DISC. MEDIA, to możliwość personalizacji samochodu spowodowała, że musiałem otworzyć instrukcje... :P jest tyle opcji, które możemy indywidualnie skonfigurować pod siebie ... głowa boli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy, że taki leasing - 3 lata / wpłata 10%, wykup 45% to 106%? Nie za tanio?

 

 

Wrzucę Ci dokładną ofertę jak wrócę do domu, bo teraz nie mam jej przy sobie. Oferta Vw Leasing przebiła wszystkie inne stąd szybka zmiana z Renault, które choć bardziej luksusowe, wybajerzone (fotele z masażem, kosmiczne oświetlenie LED w środku itd.) ładniejsze i wygodniejsze to jednak na wartości straci pewnie sporo w stosunku do B8, stąd w Renault można zapomnieć o leasingu z wysokim wykupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tu nie ma co porównywać, skoda jest tylko nieco lepsza przestronnością i ceną. VW wygrywa bo superb zawsze będzie jego budżetową alternatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyłem jedną rzecz. Kierownica przy obrocie ociera delikatnie w jednym miejscu o to na co jest nasadzana ... jest słyszalne takie szurnięcie ...

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie odebrałem... [ATTACH=CONFIG]133659[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133660[/ATTACH]... niesamowite wrażenia z jazdy ... :)

 

piękny, zwłaszcza na dartfordach;

a napisz jak sobie radzi ten silnik; też zamówiłem 1.8 i cały czas się zastanawiam, czy nie powinienem był jednak wziąć 2.0; i oczywiście prośba o info w sprawie wyciszenia; z prędkościami autostradowymi w środku cicho, czy może na pojedynczych szybach (w Polsce jak widzę standard w prźeciwieństwie do Niemiec) komfort akustyczny jak u konkurencji ? dzięki

i jeszcze raz, piękny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amoz, wydaje mi sie, ze nawet 150 ACT dawałby radę, a co dopiero 180KM :) Ten silnik jest idealny do tego samochodu!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piękny, zwłaszcza na dartfordach;

a napisz jak sobie radzi ten silnik; też zamówiłem 1.8 i cały czas się zastanawiam, czy nie powinienem był jednak wziąć 2.0; i oczywiście prośba o info w sprawie wyciszenia; z prędkościami autostradowymi w środku cicho, czy może na pojedynczych szybach (w Polsce jak widzę standard w prźeciwieństwie do Niemiec) komfort akustyczny jak u konkurencji ? dzięki

i jeszcze raz, piękny...

 

Nie chciałbym też nikogo w błąd wprowadzać. Przesiadłem się z Forda Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KM. Dla mnie w tym aucie (B8) jest cisza bezwzględna. Jechałem oszczędnie autostradą~150km/h. Radio cicho w tle leciało, a z pasażerem rozmawiałem półszeptem... Wiec dla mnie wyciszony jest rewelacyjnie. Co do konkurencji. Mówiąc brutalnie to odległość w czasie w jakim jechałem nowym mondeo jest tak duża, że nie mogę nic powiedzieć. Jest na pewno ciszej niż w Mazdzie5. Co do silnika. Oszczędzam go przez ten 1000km, natomiast raz zrobiłem taki "sprint", mianowicie, z podporządkowanej ulicy włączałem się do głównej drogi - wieczorem wiec było już pusto. Jedynka, dwójka i odpuściłem. Na liczniku setka. masaż pleców, a po zmianie biegu z 2 na 3 jest pssssssss z turbiny :D coś pięknego... banan na twarzy.. Jest bardzo elastyczny. Raz się zapomniałem i na trójce jechałem już bardzo wolno, delikatnie gazu i wychodzi jak po szynach.

Światła.. rewelacja. Dynamic light assist robi robotę. Warte każdych pieniędzy. Funkcja coming leaving home bajer .. możemy zaprogramować nawet przez ile sekund mają się palić lampki.. :) Podobno jest funkcja do zaprogramowania w komputerze aby przy cofaniu prawe lusterko boczne zmieniało swój kąt położenia. Pokazywało to co jest w okolicach kół. Jeszcze do tego nie doszedłem.

18" w tym samochodzie nie ujmują na komforcie podróżowania. To są inne koła niż w B7!.

Fotele ErgoComfort bardzo wygodne.

Auto oprócz tego ze mi kierownica ociera w jednym miejscu (myślę ze w ASO to wyregulują) to ma jedną zasadniczą wadę... Ledwo mi się do garażu mieści :P

Ja wiem, że to nie jest ferrari czy porsche. Ale bardzo dużo ludzi na ulicy się za nim ogląda.. i to mnie martwi.. nasi rodacy znają rożne zastosowanie gwoździ lub kluczy.. nie koniecznie tych, do któych zostały zaprojektowane ...

 

Jak przestanie lać na dworze, to wrzucę zdjęcia środka. Nie mam tak wypasionej wersji jak niektórzy koledzy z forum, ale jak dla mnie jest aż nad to. Oświetlenie wszystkich klawiszy guzików etc. w nocy na biało... zatkało mnie :)

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno jest funkcja do zaprogramowania w komputerze aby przy cofaniu prawe lusterko boczne zmieniało swój kąt położenia. Pokazywało to co jest w okolicach kół. Jeszcze do tego nie doszedłem.

A masz pakiet elektrycznych foteli? Bo bez tego opcja z lusterkiem nie występuje. Brakuje mi tego, w insignii miałem.

Ja wiem, że to nie jest ferrari czy porsche. Ale bardzo dużo ludzi na ulicy się za nim ogląda.. i to mnie martwi.. nasi rodacy znają rożne zastosowanie gwoździ lub kluczy.. nie koniecznie tych, do któych zostały zaprojektowane ...

Mam ten sam kolor, fotki wrzucałem do wątku "odbieramy...". Nie pamietam juz dokładnie czasu, ale ok 2 tyg po odbiorze zastałem kilka pionowych rys od dachu po błotnik na prawej tylnej ćwiartce, przez co mój samochód wizytę u lakiernika juz ma zaliczona. Za ładny był, błyszczał sie, prowokował najwidoczniej... Mój kraj, taki piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałbym też nikogo w błąd wprowadzać. Przesiadłem się z Forda Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KM. Dla mnie w tym aucie (B8) jest cisza bezwzględna. Jechałem oszczędnie autostradą~150km/h. Radio cicho w tle leciało, a z pasażerem rozmawiałem półszeptem... Wiec dla mnie wyciszony jest rewelacyjnie. Co do konkurencji. Mówiąc brutalnie to odległość w czasie w jakim jechałem nowym mondeo jest tak duża, że nie mogę nic powiedzieć. Jest na pewno ciszej niż w Mazdzie5. Co do silnika. Oszczędzam go przez ten 1000km, natomiast raz zrobiłem taki "sprint", mianowicie, z podporządkowanej ulicy włączałem się do głównej drogi - wieczorem wiec było już pusto. Jedynka, dwójka i odpuściłem. Na liczniku setka. masaż pleców, a po zmianie biegu z 2 na 3 jest pssssssss z turbiny :D coś pięknego... banan na twarzy.. Jest bardzo elastyczny. Raz się zapomniałem i na trójce jechałem już bardzo wolno, delikatnie gazu i wychodzi jak po szynach.

Światła.. rewelacja. Dynamic light assist robi robotę. Warte każdych pieniędzy. Funkcja coming leaving home bajer .. możemy zaprogramować nawet przez ile sekund mają się palić lampki.. :) Podobno jest funkcja do zaprogramowania w komputerze aby przy cofaniu prawe lusterko boczne zmieniało swój kąt położenia. Pokazywało to co jest w okolicach kół. Jeszcze do tego nie doszedłem.

18" w tym samochodzie nie ujmują na komforcie podróżowania. To są inne koła niż w B7!.

Fotele ErgoComfort bardzo wygodne.

Auto oprócz tego ze mi kierownica ociera w jednym miejscu (myślę ze w ASO to wyregulują) to ma jedną zasadniczą wadę... Ledwo mi się do garażu mieści :P

Ja wiem, że to nie jest ferrari czy porsche. Ale bardzo dużo ludzi na ulicy się za nim ogląda.. i to mnie martwi.. nasi rodacy znają rożne zastosowanie gwoździ lub kluczy.. nie koniecznie tych, do któych zostały zaprojektowane ...

 

Jak przestanie lać na dworze, to wrzucę zdjęcia środka. Nie mam tak wypasionej wersji jak niektórzy koledzy z forum, ale jak dla mnie jest aż nad to. Oświetlenie wszystkich klawiszy guzików etc. w nocy na biało... zatkało mnie :)

 

Gratulacje! Piękne auto. Ja cały czas wymyślam sobie powody żeby wsiąść i gdzieś pojechać swoim. Już mi się pomysły na trasę kończą. Na szczęście zbliża się urlop, więc machnę jakieś 4000 km. Dzieci nie mają ojca bo non stop kręci się przy samochodzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno jest funkcja do zaprogramowania w komputerze aby przy cofaniu prawe lusterko boczne zmieniało swój kąt położenia. Pokazywało to co jest w okolicach kół. Jeszcze do tego nie doszedłem.

 

jeszcze nikt do tego nie doszedł ale jak dasz radę pochwal się sądzę że z 80 % właścicieli będzie ci bić pokłony z wdzięczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nikt do tego nie doszedł ale jak dasz radę pochwal się sądzę że z 80 % właścicieli będzie ci bić pokłony z wdzięczności

 

Przy odbiorze wczoraj dealer mi o tym mówił. Ze ustawia sie to w disc.media. I moje auto to ma, i nie mam regulowanych siedzeń w n kierunkach... będę czytał instrukcje. może to wyłapie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy odbiorze wczoraj dealer mi o tym mówił.

gdyby wszystko, co mój dealer mi mówił się sprawdziło... :) dawaj znać. ja temat drążyłem, bo mi na tym zależało. Z tego co się dowiedziałem, trzeba mieć pakiet elektrycznych siedzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałbym też nikogo w błąd wprowadzać. Przesiadłem się z Forda Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KM. Dla mnie w tym aucie (B8) jest cisza bezwzględna. Jechałem oszczędnie autostradą~150km/h. Radio cicho w tle leciało, a z pasażerem rozmawiałem półszeptem... Wiec dla mnie wyciszony jest rewelacyjnie. Co do konkurencji. Mówiąc brutalnie to odległość w czasie w jakim jechałem nowym mondeo jest tak duża, że nie mogę nic powiedzieć. Jest na pewno ciszej niż w Mazdzie5. Co do silnika. Oszczędzam go przez ten 1000km, natomiast raz zrobiłem taki "sprint", mianowicie, z podporządkowanej ulicy włączałem się do głównej drogi - wieczorem wiec było już pusto. Jedynka, dwójka i odpuściłem. Na liczniku setka. masaż pleców, a po zmianie biegu z 2 na 3 jest pssssssss z turbiny :D coś pięknego... banan na twarzy.. Jest bardzo elastyczny. Raz się zapomniałem i na trójce jechałem już bardzo wolno, delikatnie gazu i wychodzi jak po szynach.

Światła.. rewelacja. Dynamic light assist robi robotę. Warte każdych pieniędzy. Funkcja coming leaving home bajer .. możemy zaprogramować nawet przez ile sekund mają się palić lampki.. :) Podobno jest funkcja do zaprogramowania w komputerze aby przy cofaniu prawe lusterko boczne zmieniało swój kąt położenia. Pokazywało to co jest w okolicach kół. Jeszcze do tego nie doszedłem.

18" w tym samochodzie nie ujmują na komforcie podróżowania. To są inne koła niż w B7!.

Fotele ErgoComfort bardzo wygodne.

Auto oprócz tego ze mi kierownica ociera w jednym miejscu (myślę ze w ASO to wyregulują) to ma jedną zasadniczą wadę... Ledwo mi się do garażu mieści :P

Ja wiem, że to nie jest ferrari czy porsche. Ale bardzo dużo ludzi na ulicy się za nim ogląda.. i to mnie martwi.. nasi rodacy znają rożne zastosowanie gwoździ lub kluczy.. nie koniecznie tych, do któych zostały zaprojektowane ...

 

Jak przestanie lać na dworze, to wrzucę zdjęcia środka. Nie mam tak wypasionej wersji jak niektórzy koledzy z forum, ale jak dla mnie jest aż nad to. Oświetlenie wszystkich klawiszy guzików etc. w nocy na biało... zatkało mnie :)

 

Czy możesz napisać jakie było spalanie przy prędkości 150 km/h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eduan, to jedź do tego twojego wyszkolonego dilera i poproś go, żeby Ci znalazł w opcjach tą funkcję obniżania prawego lusterka przy cofaniu... gwarantuję, że gościu się spoci nawet jeśli w czasie pracy z systemem nastawi klimę na maxa:) Jak mówią koledzy trzeba mieć elektryczne fotele, żeby ta funkcja była...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możesz napisać jakie było spalanie przy prędkości 150 km/h ?

 

Niestety, nie powiem Ci teraz.. Nie patrzyłem. W ogolę dziwne jest to, że auto dzisiaj zapalam, patrze się na spalanie od uruchomienia, od tankowania i trasa, i są same zera ... Gdzie można średnie spalanie podglądnąć ? ... Czemu się to kasuje ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Eduan, to jedź do tego twojego wyszkolonego dilera i poproś go, żeby Ci znalazł w opcjach tą funkcję obniżania prawego lusterka przy cofaniu... gwarantuję, że gościu się spoci nawet jeśli w czasie pracy z systemem nastawi klimę na maxa:) Jak mówią koledzy trzeba mieć elektryczne fotele, żeby ta funkcja była...

 

Podejrzewam, że jest to prawda. Być może mój dealer się zagalopował .. :P przetrzepałem dzisiaj wszystkie funkcje w aucie i nie znalazłem nic co jest związane z lusterkami i cofaniem ... ale zagadam do niego, niech się ustosunkuje .. :)

 

Tarcie kierownicy ustało ... :D strach się bać :P[ATTACH=CONFIG]133680[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133681[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133678[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133679[/ATTACH]

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, we wtorek odbieram swoje B8 2.0 TDI 190 dsg, decyzję o wyborze podjąłem po odbyciu kilku jazd próbnych różnymi samochodami - Mazda 6, Audi Q3, Q5 czy Renault Espace. Jak wcześniej pisałem od pół roku planowałem kupić Renault, które znam na wskroś. Wybór B8 to była szybka decyzja, stąd nie wiem o nim za wiele. Widzę, że chwalicie benzyniaki 180 TSI, zatem mam obawy czy ten 2.0 TDI to nie był pochopny wybór? Dużo jest pasków w tej konfiguracji? Zaczynam mieć wątpliwości po przeczytaniu kilku artykułów o TDI... Natomiast praca silnika i skrzyni biegów urzekła mnie bardziej niż 180 TSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności