Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Moze.... racja :)

 

Mam pytanie czy jesteś zadowolony z dachu panoramicznego, czy w B8 ze szklanym dachem jest głośniej? Będę wdzięczny za odpowiedź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pobawiłem się trochę tymi programami i nic - zero skutków. Może ktoś sprawdzi u siebie, ponieważ nie daje mi to spokoju :

 

Różnica jest taka:

 

01 - Izabela Trojanowska - Tyle samo prawd ile kłamstw.flac: Audio file with ID3 version 2.3.0, unsynchronized frames, contains: FLAC audio bitstream data, 16 bit, stereo, 44.1 kHz, 11212572 samples

10 Raport z N..flac: FLAC audio bitstream data, 16 bit, stereo, 44.1 kHz, 9162216 samples

 

Wygląda na to, że ten pierwszy jest przekombinowany. Na pewno pomoże usunięcie tagów ID3, ale też nie najlepiej to wszystko świadczy o oprogramowaniu DP, bo specyfikacja tych metadanych jest znana od końca XX wieku.

 

PS To mój pierwszy wpis na tym forum, więc przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy pisząc tu wcześniej, dostarczyli mi ciekawej lektury.

Edytowane przez mrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem, wiadomo już jaka jest różnica :) dzięki. Teraz pytanie : jakim narzędziem zmienić plik pierwszy do postaci pliku drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakim narzędziem zmienić plik pierwszy do postaci pliku drugiego.

 

Google pokazuje parę programów po wpisaniu "id3 remove", ale nie używałem żadnego z nich, gdyż nie mam komputera z windows.

Plik po poprawnym usunięciu tagów powinien mieć długość 28306703 (obecnie ma 28311432).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy jesteś zadowolony z dachu panoramicznego, czy w B8 ze szklanym dachem jest głośniej? Będę wdzięczny za odpowiedź .

 

Mam mocno przyciemnione szyby z tyłu i bez dachu byłoby mega ciemno. Jeżdżę z rozwiniętą roletą i robi się przyjemnie jasno, zachowując dyskrecję. Generalnie dach jest mega wielki. zaczyna się w końcówce siedzeń foteli pierwszego rzędu a kończy za zagłówkami drugiego. To robi duże wrażenie. Jest podzielony na dwie części z czego tylko jedna ( przednia ) jest ruchoma.

 

Wszystkim dyskusjom odnośnie świszczenia i hałasu w b8 przy dużych prędkościach przyglądam się z niedowierzaniem, tak jakbym jeździł innym autem. W moim aucie nie zauważyłem niczego co mogłoby mnie zaniepokoić w tym temacie.

Z zamkniętym dachem jest cicho, z rozszczelnionym do ~100kmph jest cicho ( nie słychać szumu czy świstu - przy normalnym wietrze ) Ostatnio jechałem ~180 z rozszczelnionym i było znośnie ( szum i świst zauważalny - spokojnie można było rozmawiać z pasażerem z boku )

Nie mam też problemów z utrzymaniem czystości dachu. Jak jest mokre to trzeba auto pocisnąć troszkę i masz pięknie umyte i wysuszone okno dachowe.

Z dachem otwartym na maksa nie jeździłem bo aura nie pozwala ;/

 

Generalnie jak ktoś ma możliwość wzięcia auta z panoramą to polecam

Opinia moja dotyczy dachu w variancie, wiem że w sedanie dach jest mniejszy ;)

 

Jeszcze link znaleziony w sieci

Nie ja jestem autorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak ktoś ma możliwość wzięcia auta z panoramą to polecam

Opinia moja dotyczy dachu w variancie, wiem że w sedanie dach jest mniejszy ;)

 

Dziękuję Maciej za wyczerpującą odpowiedź, zadałem to pytanie właśnie ze względu na toczącą się dyskusję na forum co do wyciszenia B8. Ja zamówiłem paska w bardzo podobnej konfiguracji i w tym samym kolorze co ty dlatego twoja opinia jest dla mnie ważna - dzięki. Co do twojego auta chyba widziałem twojego B8 przed odbiorem (8.10.2015), stał w salonie i zrobił na mnie niesamowite wrażenie, gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie jak ktoś ma możliwość wzięcia auta z panoramą to polecam

Opinia moja dotyczy dachu w variancie, wiem że w sedanie dach jest mniejszy ;)

 

Dziękuję Maciej za wyczerpującą odpowiedź, zadałem to pytanie właśnie ze względu na toczącą się dyskusję na forum co do wyciszenia B8. Ja zamówiłem paska w bardzo podobnej konfiguracji i w tym samym kolorze co ty dlatego twoja opinia jest dla mnie ważna - dzięki. Co do twojego auta chyba widziałem twojego B8 przed odbiorem (8.10.2015), stał w salonie i zrobił na mnie niesamowite wrażenie, gratulacje.

 

Dzięki dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica jest taka:

 

01 - Izabela Trojanowska - Tyle samo prawd ile kłamstw.flac: Audio file with ID3 version 2.3.0, unsynchronized frames, contains: FLAC audio bitstream data, 16 bit, stereo, 44.1 kHz, 11212572 samples

10 Raport z N..flac: FLAC audio bitstream data, 16 bit, stereo, 44.1 kHz, 9162216 samples

 

Wygląda na to, że ten pierwszy jest przekombinowany. Na pewno pomoże usunięcie tagów ID3, ale też nie najlepiej to wszystko świadczy o oprogramowaniu DP, bo specyfikacja tych metadanych jest znana od końca XX wieku.

 

PS To mój pierwszy wpis na tym forum, więc przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy pisząc tu wcześniej, dostarczyli mi ciekawej lektury.

 

Ja też sprawdziłem oba pliki w moim DP i nie sądzę że jest to problem tagami ID. Raczej z tym unsynchronized frames.

Plik raport z N. wyświetla wszystkie dane o utworze i płycie, nawet okładkę. Także też ma zaszyte w sobie tagi.

 

Zmieniłem nazwę pliku piosenki Trojanowskiej (ta która nie działa) ale niestety nie pomogło (myślałem że to problem z długością albo jakimiś znakami).

 

Ciekawostka jest taka że po powrocie do samochodu dalej na liście był plik o starej nazwie. Dopiero jak przełożyłem do slotu SD2 to pokazał się plik ze zmienioną nazwą (ale jak już pisałem też nie działa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszperałem w necie w temacie plików FLAC i mam następujące wnioski. Otóz problemem jest chyba wersja kodeka, którym były robione pliki :

 

1. Pliki, które są poprawnie odtwarzane - libFLAC 1.3.1

2. PLiki, które nie są odtwarzane - libFLAC 1.2.1

 

Teraz jestem na etapie poszukiwania sposobu, jak zrobić konwersję z 1.2.1 do 1.3.1, ale jeszcze nic mądrego nie znalazłem.

 

Jakby ktoś miał sposób, chętnie poznam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest sposób na dobry upust ! Pracownicy VW mają na Passaty 18% upustu,które łączą się z innymi ( upust rocznika,obecna akcja rabat opony zimowe z alusami i lepsze warunki kredytowania), mi po konfiguracji wyszło 112 tyś pln , a cena końcowa to 83 tyś plus opony i alusie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jest sposób na dobry upust ! Pracownicy VW mają na Passaty 18% upustu,które łączą się z innymi ( upust rocznika,obecna akcja rabat opony zimowe z alusami i lepsze warunki kredytowania), mi po konfiguracji wyszło 112 tyś pln , a cena końcowa to 83 tyś plus opony i alusie :)

 

No i co to wnosi dla innych?

Zresztą nie ma się z czego cieszyć. Już odwołano produkcję następnego Roomstera w Polsce, na Caddiego jest coraz mniej zamówień. Tylko patrzeć kiedy będą was zwalniać :-)

 

Trochę ironicznie, całkowicie nie złośliwie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle w Polkowicach robimy silniki do całego AG,a chodziło mi o to że niektórzy pracownicy chętnie udostępniają swoją zniżkę komuś z rodziny czy znajomych.sam rok temu oddałem swoją zniżkę sąsiadowi na golfa VII :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest tak źle w Polkowicach robimy silniki do całego AG,a chodziło mi o to że niektórzy pracownicy chętnie udostępniają swoją zniżkę komuś z rodziny czy znajomych.sam rok temu oddałem swoją zniżkę sąsiadowi na golfa VII :)

 

O właśnie teraz gadasz z sensem.

Jak masz jakiegoś kolegę co w tym roku nie kupuje to podeślij namiary na PW :-)

Golfa żonie kupię :-)

 

Z ciekawości zapytam - co ile lat można taką zniżkę realizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do posiadaczy Discovery Media + Area View. Takie bylo moje polaczneie tych dwoch rzeczy, ale dzisiaj zdumiony przeczytalem ze Discivery Media nie wspiera 3D-Birdview (http://www.volkswagen.pl/pl/volkswagen/aktualnosci.suffix.html/innowacje-nowego-passata.html).

 

Mam zatem pytanie jak wyglada uzytkowanie Area View dla Discovery Media VS https://www.youtube.com/watch?v=fs05bjBdsY8. Dzieki serdeczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to estety golf bedzie zarejestrowany n kolegę z forum :)

 

Ja tez to trenowałem - kupuje mamie Jette - auto juz płynie. Czekam na koniec lutego - na ostatni etap wyprzedaży....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z plikami FLAC rozwiązałem, zatem nie ma potrzeby się już tym zajmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK?

 

 

Mnie to nie interesuje ale tak dla potomności....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji i doświadczeń empirycznych z wczorajszego wieczoru wynika, że pliki FLAC :

 

1. muszą być kodowane kodekiem 1.3.1

2. pliki kodowane kodekiem 1.2.1 są widoczne jako błędny plik.

3. Aby zrobić konwersję z 1.2.1 do 1.3.1 należy użyć co następuje :

 

a) program foobar2000 ->http://www.foobar2000.org/download

 

b) kodeki ->http://vorboss.dl.sourceforge.net/project/flac/flac-win/flac-1.3.1-win.zip

 

Do programu foobar2000 "wrzucamy" pliki, które chcemy przekonwertować (file -> add files), zaznaczamy wszystko (CTRL+A) i prawym przyciskiem myszy wybeiramy CONVERT -> QUICK CONVERT. W nastepnym oknie wybieramy format do którego chcemy przekonwertować (FLAC). Za pierwszym razem poprosi o wskazanie pliku EXE z kodekiem z punktu "b" tego opisu -> flac.exe

 

Po tej operacji mamy pliki FLAC z kodekiem 1.3.1, które sa pięknie czytane w DP zainstalowanych w naszych kochanych pastuchach.

 

That's all folks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcję.

Trochę jednak dziwi brak zaimplementowania poprzedniej wersji kodeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Odbieram nowego Passata w następnym tygodniu. Czy w związku z akcją rabatową i oponami zimowymi gratis jest szansa na skorzystanie z tej oferty.Czy coś wiecie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności