Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, przez weekend trochę się bawiłem i zamieszczam 2 filmiki z testów przyśpieszeń 2.0 TSI

0-100 jest książkowe 6,7 sek. Elastyczność - wzorowa. Na razie 500km na liczniku, więc może jeszcze się z czasem poprawi...

[video=youtube;ix-Y8Ra2TBQ]

 

ha, jednak zgodnie z przewidywaniami TSI 220 jest dynamiczniejszy od biturbo

 

szylton kickdown 80-120 = 4.83s

 

na video ponizej to samo cwiczenie 6.03s

 

[video=youtube;2e6akGJM4-8]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, Czy ktoś zamawiał B8 1.8 DSG po 20 marca. Ciekawe jaką mieliście cenę wyjściową. Na stronie VW i w konfiguratorze cena 125.690 zł u dilera 128.090 zł. Sprawdzałem u dwóch dilerów i to samo. Co Wy na to?

 

podwyzka wynika z faktu ze zalapales sie juz na Auto model 2016, cennik ten wszedl w zycie 21 03 2015 i dotyczy aut ktore zostana wyprodukowane po 22 tygodniu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

zalezy to od wyposazenia.

 

jest duza restrykcja na AID i skóre Nappa. Jesli tego nie bierzesz - bedzie szybciej.

 

Biore jedno i drugie czyli AID i skore i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stado ;-)

 

A jak wygląda spalanie autostradowe na 7 biegu przy prędkości ok. 160-180? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podwyzka wynika z faktu ze zalapales sie juz na Auto model 2016,

 

a jest jakiś lifting ? czym się rózni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jest jakiś lifting ? Czym się rózni ?

 

jaki lifting dopiero w 2017 kocwka ma byc

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Moze kto

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

moze ktos z posiadaczy tungstena sie wypowiedziec czy widac na nim zacieki wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

moze ktos z posiadaczy tungstena sie wypowiedziec czy widac na nim zacieki wody ?

 

Dobre pytanie. Przyłączam się ... Jasny srebrny tylko matowiał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podwyzka wynika z faktu ze zalapales sie juz na Auto model 2016, cennik ten wszedl w zycie 21 03 2015 i dotyczy aut ktore zostana wyprodukowane po 22 tygodniu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Z tego wniosek że model 2016 będzie w produkcji w maju 2015! - dobre uzasadnienie dla podwyzki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Tungstenie nie widać zacieków z wody, trochę je widać na szybach ale to jak na każdej szybie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Tungstenie nie widać zacieków z wody, trochę je widać na szybach ale to jak na każdej szybie..

 

dzieki o to mi chodzilo ja mam teraz taki granat kolor auta i jest masakra z tymi kroplami wody na karoseri

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

kiedys mialem b6 ale calkowicie srebrny taki jasny i nic nie matowialo na nim nie trzeba bylo go po myciu wycierac szmata ani nic zero zacieków

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na Tungstenie nie widać zacieków z wody, trochę je widać na szybach ale to jak na każdej szybie..

 

Kup sobie Rain -x na szyby wtedy zacieków tez nie ma na nich podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podwyzka wynika z faktu ze zalapales sie juz na Auto model 2016, cennik ten wszedl w zycie 21 03 2015 i dotyczy aut ktore zostana wyprodukowane po 22 tygodniu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Z tego wniosek że model 2016 będzie w produkcji w maju 2015! - dobre uzasadnienie dla podwyzki.

 

 

Ciekawe jest to ze od miesiąca vw nie zaktualizował cennika w konfiguratorze i ofert handlowcą przykład z wczoraj, handlowiec przesłał ofertę na 2015 rok z cena sprzed podwyżki tylko w mailu opisał ze to model na 2016 i cena za całość auta nie 141530 zł tylko 144060 zł.

Edytowane przez Lukas27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sposrod wszystkich dostepnych aktualnie silnikow chcialbym wybrac pomiedzy:

- 2.0TSI 220KM

- 2.0TDI 190KM

 

Dojezdzam do pracy kazdego dnia ~80km w jedna strone, z czego 85% trasy to autostrada. Zakladajac przepisowe predkosci, jakiego spalania powinienem sie spodziewac?

ptaku lub szylton - mozecie zamiescic zdjecie tylnego zderzaka na wysokosci wzroku kierowcy z auta stojacego "z tylu"? Chcialby zobaczyc jak sie prezentuja te zaslepki w zderzaku. Caly czas mam wrazenie ze wyglada to slabo. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Discovery pro ze standardowa instalacja telefonu jest gdzieś regulacja głośności dzwonka telefonu? Szukam i nie mogę znaleźć...

Ok znalazłem... jest w profilu użytkownika...tam gdzie wybiera się dzwonek

Edytowane przez dziura75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co odbierają Passaty po 40 tygodniu , ponoć załapiemy się na promocję , która zaczyna się właśnie w listopadzie wiec będzie szansa na jakiś rabacik z salonu :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.8 TSI HL DSG miał potwierdzony termin produkcji na 15. tydzień - czyli był to poprzedni tydzień.

W zeszły piątek sprzedawca dostał informację od "dysponenta"/importera, że samochód ponoć czeka na linii produkcyjnej na silnik.

Informacja z wczorajszego piątku znowu taka sama - sprzedawca pokazał mi nawet tego maila, więc on mnie nie robi w konia, co najwyżej importer... Czyli status jest taki, że samochód od ponad tygodnia jest "wyprodukowany" i stoi sobie w fabryce i czeka na silnik... i nie wiadomo jeszcze jak długo poczeka... To jakiś absurd po prostu!!! Oczywiście zero jakichkolwiek bardziej szczegółowych informacji - a Ty człowieku czekaj sobie nie wiadomo ile... w końcu zamawiasz tylko jakiegoś Passata wartego tylko ponad 100 tys PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla tych co odbierają Passaty po 40 tygodniu , ponoć załapiemy się na promocję , która zaczyna się właśnie w listopadzie wiec będzie szansa na jakiś rabacik z salonu :mlask

 

Czyżby promocja w związku z wejściem superba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój 1.8 TSI HL DSG miał potwierdzony termin produkcji na 15. tydzień - czyli był to poprzedni tydzień.

W zeszły piątek sprzedawca dostał informację od "dysponenta"/importera, że samochód ponoć czeka na linii produkcyjnej na silnik.

Informacja z wczorajszego piątku znowu taka sama - sprzedawca pokazał mi nawet tego maila, więc on mnie nie robi w konia, co najwyżej importer... Czyli status jest taki, że samochód od ponad tygodnia jest "wyprodukowany" i stoi sobie w fabryce i czeka na silnik... i nie wiadomo jeszcze jak długo poczeka... To jakiś absurd po prostu!!! Oczywiście zero jakichkolwiek bardziej szczegółowych informacji - a Ty człowieku czekaj sobie nie wiadomo ile... w końcu zamawiasz tylko jakiegoś Passata wartego tylko ponad 100 tys PLN...

 

 

 

ja chyba sprawe zglosze do tvn turbo jak to zostajemy w wala robieni wplacvilem zaliczke 10 tysi za auto ktore mialo byc do konca marca dzis te 10 tysi bym pomnozlyl razy 2 czyli mam strate 10 tysi bo nie mam auta jeszcze wiec chyba sprawa w sadzie sie zakończy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

duza zarabiam i duzo wydaje nie kolekcjonuje waluty za kazdy dzien zwłoki bez auta trace na prestizu swoim kto mi za to oda ??

sie pytam czekam jeszcze max 2 tygodnie i uruchamiam inne środki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamówiony Pasek 1.8 TSI manual Vasriant Highline.

Zamówienie początek kwietnia. Odbiór ponoć sierpień..

Rabat flotowy 18% więc chyba nieźle.

 

pozdrawiam

Przyszły użytkownik Paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Zamówiony Pasek 1.8 TSI manual Vasriant Highline.

Zamówienie początek kwietnia. Odbiór ponoć sierpień..

Rabat flotowy 18% więc chyba nieźle.

 

pozdrawiam

Przyszły użytkownik Paska

 

 

rabat masz mega dobry gratulacje az sie dziwie ze taki na flote dostale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby promocja w związku z wejściem superba ?

 

Nie nie, podobno koniec roku i stąd te upusty . Tak myślę , zresztą sprzedawca tak coś wspomniał. Ale fakt nowy Superb może namieszać Passatowi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sposrod wszystkich dostepnych aktualnie silnikow chcialbym wybrac pomiedzy:

- 2.0TSI 220KM

- 2.0TDI 190KM

 

Dojezdzam do pracy kazdego dnia ~80km w jedna strone, z czego 85% trasy to autostrada. Zakladajac przepisowe predkosci, jakiego spalania powinienem sie spodziewac?

 

Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi od użytkownika 190 KM, to byś miał pewne odniesienie, poniżej moje wrażenia z silnika 150 KM.

Sytuacje mam podobną - do pracy w jedną stronę mam 70 km, z czego 70% to autostrada i reszta droga jednopasmowa. Prędkości lekko powyżej dopuszczalnych bo z 140 km/h nie mogę sobie miejsca na autostradzie znaleźć - prawy za wolny, na lewym blokuje ruch.

Spalanie wychodzi 6-6,4l/100 km.

 

Ciekawostka - raz mi się nie spieszyło i postanowiłem pojechać sobie powoli drogą alternatywną, mniej uczęszczaną, jednak ze sporą ilością terenów zabudowanych. Tempomat ustawiłem na 80 km/h i nie wyprzedzałem, więc w zasadzie ruch regulował moją prędkość. Licznik wyzerowałem.

Średnie spalanie z 70 km wyszło 3,9l/100 km.

To jakiś absurd po prostu!!! Oczywiście zero jakichkolwiek bardziej szczegółowych informacji - a Ty człowieku czekaj sobie nie wiadomo ile...

Podczas odbioru mój samochód okazał się mieć inną konfiguracje, niż sobie zażyczyłem. Myślisz, że ktoś się tym przejął? :)

Rabat flotowy 18% więc chyba nieźle.

Bardzo fajny rabat.

 

Dziś przetestowałem niechcący front assist i czuję się w obowiązku poinformować, że działa :) zwiększa ciśnienie w układzie hamowania, piszczy i wyświetla wielką czerwoną ikonę na AID.

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności