Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

............ ale wpłacając zaliczkę podpisałeś co w stylu umowy przedwstępnej ( przecież nie dałeś jej na gębę i za friko..), sprzedający w tym przypadku po odstąpieniu od umowy ma prawo uznać zaliczkę na poczet kosztów jakie poniósł w przystępując do realizacji umowy........... być może sprawa oprze się o sąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podpisałem nic :) jedynie zaliczka poszła po konsultacji tel , raczej to nie jest kłopot dla sprzedawcy gdyż auto na pewno się sprzeda za nim jeszcze przyjedzie .. dokument widnieje o nazwie zamówienie ale nie podpisany przeze mnie .

Edytowane przez Nilfhell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic? to co zaliczkę dałeś na gębę? masz przecież jakiś kwit za co dałeś.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie przyszło email'em a zaliczka przelewem umowa nie podpisana ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaka jest wg. Ciebie podstawa do zwrotu? chyba tylko dobra wola drugiej strony..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw mylisz pojęcia ZADATEK z pojęciem ZALICZKA , potem doszukujesz się dokumentów podpisanych przeze mnie .

 

zacytuję jeszcze to :

 

"W przypadku niedojścia umowy do skutku lub odstąpienia od niej przez którąś ze stron, kwota ta staje się świadczeniem nienależnym. Zamierzony cel świadczenia nie został bowiem osiągnięty (art. 410 § 2 K.c.). Osoba, która wpłaciła zaliczkę, uzyskuje tym samym roszczenie o zwrot nienależnego świadczenia. Strona, która odstępuje od umowy wzajemnej, obowiązana jest zwrócić drugiej stronie wszystko, co otrzymała od niej na mocy umowy. Może żądać nie tylko zwrotu tego, co świadczyła, lecz również naprawienia szkody wynikłej z niewykonania zobowiązania (art. 494 K.c.). "

 

Szkody salon sprzedaży nie poniesie , żadnej bo auto na pewno sprzeda .

 

Zaliczka idzie do zwrotu musiał bym podpisać umowę w której było by napisane inaczej . Koniec tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wplacisz zaliczki to samochod po prostu nie pojdzie do produkcji, dopoki nie ma potwierdzenia przez fabryke daty produkcji to mozesz wszystko zmieniac, a bez zaliczki salon po prostu anuluje zamowienie a wskoczy kolejny klient...to nie problem bo dlugo sie czeka na samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na niemieckich portalach już pojawiły się pierwsze "powypadkowe"

 

Piękna reklama ACC i Emergency Assist :-) Obydwa walone w przód ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękna reklama ACC i Emergency Assist :-) Obydwa walone w przód ....

W drugim przypadku to ten przód jest raczej konsekwencją stanu tyłu, tak bym oceniał. Poza tym, fizyki się nie oszuka. Można by się zastanawiać, jak by się prezentował samochód gdyby nie te systemy asystujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w trakcie konfigurowania Passata, zostawiłem sobie zakładkę w przeglądarce z tym konfigiem. Dziś rano wyskoczyła mi informacja, że lista dostępnych opcji została zaktualizowana czy coś w ten deseń, ale ja żadnej różnicy czy nowości w opcji nie widzę.

Edytowane przez Krycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem w trakcie konfigurowania Passata, zostawiłem sobie zakładkę w przeglądarce z tym konfigiem. Dziś rano wyskoczyła mi informacja, że lista dostępnych opcji została zaktualizowana czy coś w ten deseń, ale ja żadnej różnicy czy nowości w opcji nie widzę.

 

Coś kombinują.

 

A czy wiecie że za 610 zł możecie dostać podgrzewaną kierownicę? Można ale tylko z wewnętrznego konfiguratora sprzedawcy.

Tak przy okazji, w Niemczech jak bierzesz trójramienną kierownicę to za 150 Eur dostajesz ją od razu podgrzewaną. U nas niby jest standartowa w HL-u ale jak chcesz podgrzewaną to musisz dopłacić ok 150 EUR (610 zł) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu na niektórych zdjęciach kolo skrzyni biegów widac przycisk do wyłączania ESP a na innych jest tam tylko zaslepka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś kombinują.

 

A czy wiecie że za 610 zł możecie dostać podgrzewaną kierownicę? Można ale tylko z wewnętrznego konfiguratora sprzedawcy.

Tak przy okazji, w Niemczech jak bierzesz trójramienną kierownicę to za 150 Eur dostajesz ją od razu podgrzewaną. U nas niby jest standartowa w HL-u ale jak chcesz podgrzewaną to musisz dopłacić ok 150 EUR (610 zł) :-)

Biedny naród to można kroić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś z Was pisał, że zamówi(ł) kolor srebrno-złoty, tzw TUNGSTEN. Jakim cudem jak nie ma go w konfiguratorze PL???

Osobiście bardzo mi się podoba, tym bardziej, że w podobnym dawno dawno temu miałem W124.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ciemny metalik czyli tungsten

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i zeczywiscie kolor wygląda super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być tungsten ale troszkę za ciemny mi się wydaje

 

ale może foto o zmierzchu i tak wyszedł

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

wogole jakiś dziwny bo u nas takich felg nie ma

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

acha jak już się wpłaci zaliczke to watpie żeby oddali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są takie felgi

https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/leichtmetallfelge-corvara--6-5j-x-17--brillantsilber-3g0071497b-8z8-14

Generalnie na zimę przeznaczone bo 6,5 cała ale nie wiem po co komu one w Turcji ... Ale cena nienajgorsza ja na orginał - 179 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności