Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Enduan i MM_VW dzięki za odpowiedź Hey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wy aktualizujecie soft w waszych DiscoveryPro? Poprzez opcję "Aktualizuj" i wczytanie plików z karty SD czy "Pobieranie Online". Mi się nigdy nie udało niczego uzyskać przez tą drugą opcję.

To co wskazał ml000 w linku to już chyba od połowy maja wisi??

Zastanawiam się czy w ten sposób można tylko aktualizować wersje map (VW podobno wypuszcza 2 aktualizacje w roku) czy też oprogramowanie całego DP - może to by dało szanse na Android Auto...

[ATTACH=CONFIG]134040[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tego rozpoz awania znakow jeszcze. Czy jest to tak, ze jesli wystepuje ograniczenie, to skrzyzowanie je odwoluje, czy dopiero inne ograniczenie je nadpisuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z posiadaczy kombi wziął pionową siatkę oddzielającą przestrzeń bagażową od pasażerskiej? Jeżeli tak to czy jest możliwe złożenie każdego siedzenia? W moim B5 taka siatka jest mocowana do większego tylnego siedzenia i mogę złożyć albo małe siedzenie, albo obydwa. Nie mogę złożyć tylko dużego siedzenia bo rurka od tej siatki mi to blokuje. Zastanawiam się jak to jest rozwiązane w B8 bo planuję zakup i chciałbym wiedzieć czy ta sprawa została jakoś zmieniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może czytał nt Front Assist z funkcją rozpoznawania pieszych czy ten system jest w stanie zatrzymać pojazd przed wkraczającym na jezdnię zwierzęciem? Była by to bardzo przydatna funkcja szczególnie w nocy jadąc drogą rozdzielającą las.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg. mnie to taki oszukany head-up display, jak w Maździe 6

F16 też taki miało :P

Wy też tu widzicie nawiązania do passata czy tylko u mnie wraz z późną porą i % takie złudzenia powstają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale burzaa ... orientuje się ktoś albo wyczaił zasadę działania czy aktywacji czujników deszczu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale burzaa ... orientuje się ktoś albo wyczaił zasadę działania czy aktywacji czujników deszczu ?

[emoji4] prawa manetka do góry, a suwakiem na niej ustawiasz poziom wrażliwości czujnika. Zasada działania jest prosta - jak spadnie parę kropel na czujnik pod lusterkiem to się włączają wycieraczki [emoji6]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może czytał nt Front Assist z funkcją rozpoznawania pieszych czy ten system jest w stanie zatrzymać pojazd przed wkraczającym na jezdnię zwierzęciem? Była by to bardzo przydatna funkcja szczególnie w nocy jadąc drogą rozdzielającą las.

Nie jestem pewien co do zwierząt ale, generalnie ten system działa przy niskich prędkościach (miejskich) wiec gdybyś jechał 50kmh przez las to może jest szansa na wykrycie przechodzącego przez drogę jelenia. Nie jest to jednak system dalekosiężny także przy prędkości 70-90kmh nie przyniesie pożytku. Generalnie Passatowskie LEDy z Dynamic Light Assist robią taką robotę ze już z bardzo dużej odległości wszystko dostrzeżesz. Zapięty aktywny tempomat ma dalekosiężny radar więc tutaj jest większa szansa na pomoc. A na zwierzę wypadające pod koła nic się niestety nie poradzi... [emoji17]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do tego rozpoz awania znakow jeszcze. Czy jest to tak, ze jesli wystepuje ograniczenie, to skrzyzowanie je odwoluje, czy dopiero inne ograniczenie je nadpisuje?

Jak dla mnie to to rozpoznawanie znaków w B8 to trochę pic na wodę. U mnie czasem rozpoznaje znaki, ale często jest tak ze po prostu pokazuje znaki z nawigacji dostosowane do danego rodzaju drogi, często też błędnie, więc nie sugeruję się tymi wskazaniami, niestety [emoji17]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawa manetka do góry, a suwakiem na niej ustawiasz poziom wrażliwości czujnika

 

Szylton, ale się wysypałeś ... :P Po jeździe w deszczu uznałem, że jest to sterowanie prędkością wycieraczek ... :P biore dzisiaj węża ogrodowego i testuje hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szylton, ale się wysypałeś ... [emoji14] Po jeździe w deszczu uznałem, że jest to sterowanie prędkością wycieraczek ... [emoji14] biore dzisiaj węża ogrodowego i testuje hehe :D

Albo zaczekaj na kolejną burzę [emoji12] Niedawno zainstalowałem sobie Tapatalk i przychodzą mi na bieżąco komunikaty, więc jak coś wiem to piszę [emoji1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to to rozpoznawanie znaków w B8 to trochę pic na wodę. U mnie czasem rozpoznaje znaki, ale często jest tak ze po prostu pokazuje znaki z nawigacji dostosowane do danego rodzaju drogi, często też błędnie, więc nie sugeruję się tymi wskazaniami, niestety [emoji17]

 

Zwróciłem uwagę na ten system za granicą i działał idealnie. Na przykład na drodze bez ograniczeń stał znak ograniczający prędkość do 120km/h kiedy jest mokro, i tu analogicznie kiedy było mokro to reagował i wyświetlał ograniczenie, a kiedy sucho to nie. Na wszystkie ograniczenia dotyczące ciężarówek i innych pojazdów też nie reagował. Na campingu przejeżdżałem przez drogę z zakazem wjazdu ( tak poprowadzili ruch) i to info wywalił na ID.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ale burzaa ... orientuje się ktoś albo wyczaił zasadę działania czy aktywacji czujników deszczu ?

 

 

Chyba chodziło koledze o działanie systemy podczas postoju samochodu jak są otwarte okna lub dach. Jak zaczyna podać to się same zamykają bez względu czy samochód jest zamknięty czy otwarty.:cool

Edytowane przez ml000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój póki co nie pomylił się ani razu. Nawet jeśli są chore ograniczenia prędkości do 40km/h etc. nawet jak jestem na parkingu np hipermarketu też pokazuję ile jest dozwolone .. Co do czasu reakcji na zmianę np. zmiana z 70 na 50km/h od postawionego znaku przy drodze, mija ... tak powiedzmy 10 sekund do minuty... :) więc w moim przypadku reakcja nie jest błyskawiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to to rozpoznawanie znaków w B8 to trochę pic na wodę. U mnie czasem rozpoznaje znaki, ale często jest tak ze po prostu pokazuje znaki z nawigacji dostosowane do danego rodzaju drogi, często też błędnie, więc nie sugeruję się tymi wskazaniami, niestety [emoji17]

 

Dzięki za info. To bardzo szkoda ;( Bo często się już na tym złapałem w nowym mieście, że nie widziałem ograniczenia jakie było ustawione, a teraz to jest dodatkowo niebezpieczne ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba chodziło koledze o działanie systemy podczas postoju samochodu jak są otwarte okna lub dach. Jak zaczyna podać to się same zamykają bez względu czy samochód jest zamknięty czy otwarty.

 

W zasadzie chodziło mi o to, że jedziemy sobie i zaczyna kropić. No i czekam i czekam i cholera już nic nie widzę i nie chcą wycieraczki się załączyć. Wtedy prawą manetkę pocisnąłem do góry. No i ten dinks na manetce - myślałem, że jest to nastawa prędkości wycieraczek bo tak się zachowują.. wycierają coraz szybciej w miare przesuwania przełącznika w prawo na manetce. A to dobrze wiedzieć, że mając okna otwarte same się zamkną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chcę kupić do firmy B8 z silnikiem 1,4 turbo, ale mam wątpliwości czy ten silnik daje radę.

Na jazdę próbną nie mają w mojej okolicy takiego modelu.

Poradźcie jak ten silnik się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

chcę kupić do firmy B8 z silnikiem 1,4 turbo, ale mam wątpliwości czy ten silnik daje radę.

Na jazdę próbną nie mają w mojej okolicy takiego modelu.

Poradźcie jak ten silnik się sprawuje.

 

Masz do tego osobny wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. A to dobrze wiedzieć, że mając okna otwarte same się zamkną :D

 

Tylko po dodatkowym kodowaniu VCDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko po dodatkowym kodowaniu VCDS

 

A bawiłeś się już w kodowanie w B8? Ewentualnie czy możesz coś podesłać albo utworzyć nowy wątek o kodowaniu z przykładami?

Sam się bawiłem w takie rzeczy w moim audi a4 b8 i całkiem ciekawe rzeczy można poustawiać ( doświetlanie zakrętów, dvd działało przy każdej prędkości ( fajna sprawa dla dzieciaków ) i inne pierdółki. ) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności