Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz jaką wersje zamówiłeś? To był diesel zapewne?

 

Tak Diesel - DSG 150km Highline + masa dodatków... No mam nadzieję, że nie będzie obsuwy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzień niestety z passatem, jutro rano trzeba oddać i uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na swojego własnego ;(

 

Mały update w stosunku do poprzedniego postu:

 

ACC działa tylko do 160km/h. Przy naciśnięciu przycisku set przy wyższej prędkości wyświetla się 160 i po puszczeniu nogi z gazu zwalnia spokojnie do tej prędkości.

 

Szumy przy wyższych prędkościach są...i to tyle co mogę o nich powiedzieć. Słychać wiatr (akurat dziś trochę wiało tak samo z siebie wiec efekt pewnie troszkę spotęgowany) słychać silnik, słychać opony ale nie są to dźwięki niekomfortowe. Sprawdzałem przy wyłączonym radiu i przy prędkościach grubo poza zasięgiem ACC spokojnie rozmawiałem z pasażerką w drugim rzędzie siedzeń.

 

Teraz LEDY i system Dynamic Light Assist: Obowiązkowo zamawiać pakiet Business nawet się nie zastanawiać. W porównaniu z halogenami w moim A4B6 to przepaść. W porównaniu z AFS z Insignii na pewno nie są gorsze. A nawet uważam że lepsze. Ładnie się skręcają w zakrętach a Dynamic Light Assist po włączeniu długich i wykryciu pojazdu z przeciwka obniża snop światła po lewej stronie (myślałem ze trochę za wolno ale nikt nie pozdrawiał z przeciwka także chyba jest ok) za to z prawej lampa świeci cały czas daleko także wszystko ładnie widać. W Insignii natomiast działa zero-jedynkowo. Długie a po wykryciu auta z przeciwka zmiana na mijania w związku z czym powstaje nieoświetlona przestrzeń miedzy autem z przeciwka a końcem zasięgu świateł mijania. A Passat doświetla ten obszar prawą lampą i jest naprawdę nieźle.

 

Teraz kilka kwestii dotyczących wyposażenia dodatkowego według mnie:

Active info display - tak

Area view - tak

Ledy (pakiet business) - zdecydowanie tak

Pakiet drogowy (side assist, lane assist itd.) - fajne ale lane assist działa od 70 km/h i czasem gubi linie jak są wytarte lub słabo namalowane. Wg mnie niewarte ponad 4,8k PLN. W zagranicznych konfiguratorach można chyba wybrać samo side assist za jakieś normalne pieniądze i gdyby była taka opcja w PL to tak bym zrobił.

 

Po testowej jeździe mam same pozytywne wrażenia. Jedynie zamieszało mi się w głowie z powodu DSG. Bardzo fajnie to pracuje z ACC, jest wygodne, raczej nie ma problemu z wyborem odpowiedniego biegu a same biegi zmienia szybko i płynnie. Z drugiej strony przy 1,8tsi jest mniej o 70nm i wiecej o 10k PLN.... :/ chyba jednak pozostanę przy manualu...ale z żalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za terminy półroczne? Miało być z reguły 3 miesiące..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach aż mi się żal robi, że własne B8 dostanę dopiero w wakacje albo nawet po jeżeli nie wyrobią się przed sierpniowymi urlopami w fabryce :(

Wg. mnie powinno się podpisywać umowę na dany tydzień produkcji i za każdy tydzień opóźnienia otrzymywać dodatkowe rabaty :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takich przypadkach aż mi się żal robi, że własne B8 dostanę dopiero w wakacje albo nawet po jeżeli nie wyrobią się przed sierpniowymi urlopami w fabryce :(

Wg. mnie powinno się podpisywać umowę na dany tydzień produkcji i za każdy tydzień opóźnienia otrzymywać dodatkowe rabaty :/

 

W umowie jest podany termin odbioru samochodu a potem załącznik z "tysiącem" wyłączeń odpowiedzialności z przyczyn przesunięć terminu niezależnych od salonu ;/ Ale fakt faktem to jest chore... Ostatnio tyle mówią o zamykaniu fabryk (nie mówię o VW) a tutaj terminy pół roczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w umowie to jest napisane bo ja kurcze nie mam nic o terminie na auto napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze do 3miesięcy od daty zamówienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może filmik z pasatem b8 ( najlepiej variant) w kolorze night blue ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o lusterku, jestem uspokojony :)

 

ACC działa tylko do 160km/h.

Niech sobie i tak działa, ale fakt, że nie ma pasywnego tempomatu dla wyższych prędkości to duże uchybienie, kiepsko :/

W Insignii natomiast działa zero-jedynkowo. Długie a po wykryciu auta z przeciwka zmiana na mijania

dokładnie mówiąc w ogóle nie działa :) non stop mruganie jadących z naprzeciwka powoduje to, że tej opcji w zasadzie nie da się używać. Fajny bajer, może i działa, ale chyba tylko w idealnych warunkach. Normalnie na drodze się nie sprawdza. Jeśli jednak mówisz, że Tobie w passacie nie mrugali to może będzie to rozwiązanie, z którego faktycznie będzie można korzystać :)

Area view - tak

Trochę drogi wynalazek za 3,5k jak za coś, co można zastąpić rozejrzeniem się wokoło :/ Zdecydowanie kwotę przeznaczyłbym na inne wyposażenie.

W zagranicznych konfiguratorach można chyba wybrać samo side assist za jakieś normalne pieniądze

ok. 500 EUR i rzeczywiście, szkoda, że nie oferują tego rozdzielnie, jak np. w Niemczech. Myślę, że więcej osób by się na to zdecydowało.

Ma ktoś może filmik z pasatem b8 ( najlepiej variant) w kolorze night blue ?

Co do filmu nie jestem pewien, ale zdjęcia w tym wątku na pewno się przewijały.

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie w umowie to jest napisane bo ja kurcze nie mam nic o terminie na auto napisane

 

Ja mam podany termin odbioru samochodu na kartce z zamówieniem - tam gdzie jest cała specyfikacja samochodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisze do 3miesięcy od daty zamówienia

 

cholerka nic takiego nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczone przez Sidd

ACC działa tylko do 160km/h.

Niech sobie i tak działa, ale fakt, że nie ma pasywnego tempomatu dla wyższych prędkości to duże uchybienie, kiepsko :/

 

Ciekawe czy wejdzie do PL wersja z ACC 210 albo czy będzie możliwość choćby przestawienia na pasywny tempomat kiedyś w przyszłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogi wynalazek za 3,5k jak za coś, co można zastąpić rozejrzeniem się wokoło :/ Zdecydowanie kwotę przeznaczyłbym na inne wyposażenie.

 

Area View mógłby kosztować mniej to fakt, ale system działa naprawdę sprawnie, nawet w nocy da się z tego korzystać. I nie zgodzę się z Tobą że wystarczy rozejrzeć się wokół. Manewrowanie na ciasnych parkingach niemałym passatem wymaga często dojeżdżania dosłownie na styk. Jasne są czujniki pikające ale na zestawie czujnik plus kamera da się dojechać bliżej bez ryzyka uderzenia kogoś lub czegoś. Dodatkową zaletą jest widok z kamer pod lusterkami. Ładnie rzuca obraz na koło dzięki temu można spokojnie manewrować przy wysokich krawężnikach nie ocierając felg. Miałem tez sytuację kiedy w nocy w ciasnym centrum Lyonu chciałem zaparkować na chyba jedynym wolnym miejscu w całej dzielnicy. Oczywiście je minąłem wiec musiałem kawałek cofnąć uważając cały czas żeby kogoś nie zawadzić prawym albo lewym lusterkiem. Miejsce było następne po wyjeździe z bramy która to niestety zabezpieczona była przez parkowaniem w bramie dwoma betonowymi słupkami na skraju wjazdu. Po tym jak już wycofałem (niestety postanowiłem wjechać przodem, co tam będę tyłem kombinował jak mam całe miejsce plus szerokość bramy na manewry) jeden z tych słupków znalazł się na wysokości słupka A a wysokość miał tak do 1/3 dolnej drzwi (nie było go szans zauważyć już w tym momencie). No i jak skręciłem koła w prawo i ruszyłem to pięknie mi się wbił w błotnik, próg i drzwi... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cholerka nic takiego nie mam

 

przy zamówieniu jest dodatek - warunki sprzedaży i w pkt 3 jest termin realizacji zamówienia do 3 miesięcy . Ja tak miałem,

 

a na zamówieniu na dole jest

wartość zamówienia ...

finansowanie

wymagana zaliczka

termin i miejsce odbioru

nr konta

podpisy

Edytowane przez RADEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 3,5 roku jestem szczesiwym posiadaczem b7 1.6 Tdi 105KM Bluemotion Variant z 2011r

 

jak bede kupowal B8 to napewno bedzie to 1.6 Tdi 120KM Variant w manualu z webasto odpalanym z pilota

jesli ktos nie chce brac udzialu w ulicznych wyscigach (10,8 do setki) i jezdzic powyzej 200km/h to to w zupelnosci wystarcza,

w innej kwestii mozna brac 2.0 Tdi 4motion 240KM

 

jesli chodzi o elegancje to extra lakier, chromy i dobre alumy to podstawa i jak ktos lubi to bezowa skorzana tapicerka z elemetami aluminium, panoramadach dostepny chyba tylko w wersji variant

 

jak sie nie myle w standardzie wszystkie swiatla sa LED, za display trzeba doplacic jak sie nie chce miec klasyczego predkosciomierza

Edytowane przez tdibluemotion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam tego mam tylko oferte wazna jeden dzień na moje auto taka konfiguracje wszystkiego

i poyem mam zamówienie nr gdzie sa konkretne kwoty zaliczka itp. ale nic nie mam o warunkach sprzedaży

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

przestan 120 km to na takie auto tej wielkości nie przystoi potem przy wyprzedzaniu boisz się czy zdazysz ... ja uważam ze to auto powinno mieć minimum 150 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy jeszcze nie oglądali Zachara:

 

O tym dlaczego Mondeo nie jest Passatem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla tych którzy jeszcze nie oglądali Zachara:

 

O tym dlaczego Mondeo nie jest Passatem ;)

 

swietny test miedzy passatem a mondeo jest przepasc dobrze wybrałem ze paska kupiłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze chciał żeby Zachar porównał Passka z Mondeo w wersji Titanium Full Led, bo rzeczywiście ta bieda wersja powoduje, że nawet na Mondeo nie chce się patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy wejdzie do PL wersja z ACC 210 albo czy będzie możliwość choćby przestawienia na pasywny tempomat kiedyś w przyszłości...

 

na przeomie lutego i marca ma wejsc nowzy konfigurator, miedzy innymi dojdzuie TDI 190KM 4motion. Moze dojdzie tez ACC do 210.

Jak mowia w VW na obecna chwile zbierane sa zamowienia do produkcji na sierpien. wiec terminy sie wydluzaja niz skracaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności