Skocz do zawartości
PACU

Passat B5fl 2003 Problem z lampami z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyszedł do mnie kolega, żeby mu obejrzeć światła tylne w B5fl, bo słabo świecą.

Po oględzinach, mam pare pytań (mowa o samych żarówkach w oprawkach - bez kloszy)

 

1. dlaczego wszystkie 4 żarówki ledwo się żarzą ? (np. pozycja się żarzy a stop świeci normalnie)

1a.dlaczego po odwóceniu żarówki efekt jest odwrotny ? (czyli pozycja świeci a stop ledwo żarzy)

 

2. czy wszystkie żarówki z tyłu (oprócz migaczy) są dwużarnikowe czyli P21/4W lub P21/5W ?

 

3. czy tymi lampami, a konkretnie napięciem na żarówki steruje komputer, albo jakiś sterownik ?

 

4. w samochodzie jest niemiecki hak i brakuje tylnego światła przeciwgłowego ? podobno gdzieś jest jakiś przełącznik jak się do niego ?

 

Bardzo prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. czy tymi lampami, a konkretnie napięciem na żarówki steruje komputer, albo jakiś sterownik ?

w B5FL nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem były styki we wkładach lamp , żarówki słabo tam się trzymały i potrafiły wyskoczyć , podgiąłem styki dolne w górę , włożyłem żarówki i wsio gra. Żarówki świecą normalnie tak jak powinny i żadna z nich już nie jest luźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki trzymają się na swoich miejscach prawidłowo, nie ma żadnych luzów.

Napewno nie jest to masa bo sprawdzałem, na kablu przejście jest, a dodatkowy kabel masy zaczepiony prosto pod minusa żarówki też nic nie pomógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 - co rozumiesz przez pojęcie ledwo żarzy? - miernik w łapki i sprawdź napięcie dochodzące do zarówki. Może to złudzenie - trudno by włókno o mocy 4W dawało tyle samo światła co 21W co niektórych myli.

 

Ad1a - domyślam sie że zrobiłes to na siłę - gniazdo jest tak zaprojektowane by to maksymalnie utrudnić - ale Polak potrafi ;)

 

Ad2 - wszystkie żarówki w tylnych lampach oprócz migaczy w B5 FL to P21W/4W (oczywiście asymetryczne) - co prawda na siłę można wcisnąć P21W/5W (tak miałem jak kupiłem samochód od poprzedniego właściciela) ale skutkuje to brakiem któregoś światła (stopu lub pozycji) lub wywalaniem bezpiecznika.

Ad3 - odpowiedź już masz

Ad4 - brak danych jaki hak (oryginalny czy dokładany w niemczech) - przy fabrycznym występował dodatkowy sterownik (gdzieś to jest na forum opisane)

 

Dodatkowo przy światłach stop świecą się górne połowki górnych kółek (oczywiście można przerobić by świeciły się 2 pełne kółka)

Za tylne przeciwmgłowe robi dolne lewe kólko (też połówka tylko nie pamiętam która)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności