Skocz do zawartości
zlosnik321

Problem z panewka passat b3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam passata b3 1.8 rp.

Zabralem sie za wymiane panewki walka posredniego, lecz jest problem.

Panewka w blok wchodzi ladnie ciasno tak jak powinno, ale gdy chce wlozyc walek posredni jest porażka, nie da sie go włożyć.

Kupilem druga panewke innej firmy i to samo co robic?

Jak walek troszke wejdzie do panewki nie ma mozliwosci obrocenia walka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to panewka nadwymiarowa i trzeba byłoby przetoczyć wałek do tego rozmiaru, albo jak szkoda zbyt dużo materiału ściągnąć z wałka, to go tylko wyrównać i rozwiercić panewkę, możnaby też nie ruszać wałka i rozwiercić samą panewkę, ale w takim starym silniku to na pewno wałek jest już lekko zużyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kupiłeś nadnominalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem w inter carsie jako orgianal wiec jak mam zamowic zeby pasowalo bo za cholere nie chce wejsc walek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzieli Ci, że to nominalny wymiar, bo może być orginał ale nadwymiarowy?

Może ze względu na to iż w tych rocznikach motorów trudno o to aby wałek nie odbiegał od nominalnych rozmiarów i od razu sprzedają oryginalny nadwymiar, zakładając nominalną panewkę pewnie miałbyś tam za luźno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli male szanse ze dostane nominal do tego walka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć jaki wymiar mają łożyska nominalne a jakie te co kupiłeś i w ostateczności dotoczyć wałek.

Nie chce mi się wierzyć aby nie szło dostać nominałów.

Pogmeraj w necie, podzwoń...

Ci w intercarsie nie są zbyt kompetentni.

Po zmianie na ich stronie gorzej szuka się teraz części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi powiedzieć jak wyjąć wałek posredni aby go dotoczyć.

Czy trzeba wyciągać cały silnik?

 

Nie mogę znaleźć panewki o nominalnych wartościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyjąłeś panewkę?

Wałek napędza aparat zapłonowy a ten z kolei pompę oleju.

Faktycznie z wysunięciem wałka może być problem, brak mijesca, może jak się trochę silnik opuści to dałoby radę.

Jaki jest powód że chcesz wymienić panewkę, czuć luz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wyjąłeś panewkę?

Wałek napędza aparat zapłonowy a ten z kolei pompę oleju.

Faktycznie z wysunięciem wałka może być problem, brak mijesca, może jak się trochę silnik opuści to dałoby radę.

Jaki jest powód że chcesz wymienić panewkę, czuć luz?

 

Panewkę chce wymienić bo gubi ciśnienie, panewka miała zerwaną tą powłokę ala ołów na 1/3 panewki.

 

Starą już zdemontowałem, tzn. wepchałem do środka, wyjmując przez miskę olejową.

 

Dziś zamowiłem jeszcze jedna panewke inny numer katalogowy, myślę ze bedzię pasować.

 

Dwie które już kupowałem jako orginał sprzedawane jako STD czyli standart okazało się, że są to jednak SEMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może wałek ciężko wchodzić też z takiego powodu, że część tej zużytej panewki przywarła, wtarła się w ten wałek zwiększając jego średnicę (takie wystające nierówności), gdybyś miał wałek na wierzchu to byś widział dokładnie i mógłbyś delikatnie zeskrobać te przywary, dobrze nieraz jest to przelecieć papierem wodnym 1500/2000, bo jeśli nie masz na wałku idealnej gładzi, to nową panewkę szybko uszkodzi właśnie taki nierówny wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności