Skocz do zawartości
marek34

Test katalizatora kanał 046

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o interpretację odczytu testu katalizatora na kanale 046.

Po wykonaniu testu wyszedł wynik OK. Zastanawia mnie jednak 3 okienko Amplit Ratio. Wg VAGa wartość zmierzona powinna wynosić

>= 2,5. U mnie w zależności na jakim paliwie był robiony test wartość ta wynosi na LPG 1.88, a na Pb 2.22. W obu przypadkach jest mniejsza od wartości zalecanej. Jednak test wychodzi z informacją OK. Co to oznacza ?

Nadmienię, że kilka dni temu wyświetlił mi się błąd 16804, czyli awaria katalizatora. Po skasowaniu na razie nie wrócił.

Proszę o informację, może już ktoś przerabiał temat. Silnik AWT 1,8 T 150 KM bez modów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Błąd znowu się pojawił, czy oznacza to, że katalizator jest do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd katalizatora to częsty problem, katalizator moze już nie spelniać swojej roli, lpg przyspiesza jego agonie, wymiana na nowy z aso nieopłacalna, zamienniki z allegro nie dają pewności że błąd nie powróci, zostaje tulejka na drugą sonde moga pojawić sie wtedy inne błedy ale check rzadziej wyskakuje albo usuniexie drugiej sondy z softu sterownika jedyne pewne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś półśrodki. Auto ma mieć wszystkie sondy i sprawny katalizator. Tak zostało zaprojektowane i nie widzę potrzeby tego zmieniać. Pytanie moje brzmi: czy na podstawie błędów i zrobionych testów jest ktoś w stanie stwierdzić, czy padł katalizator i mam kupić drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności