Skocz do zawartości
passacik

Mandat z fotoradaru bez zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem, ponieważ dostałem mandat z fotoradaru, bez zdjęcia, zdjęcie zrobione odrazu po kupnie auta, może z 5 minut po spisaniu umowy, jechałem niby 100km/h na 50km/h i mam mandat 400zł 8pt. Nie wiem co robić, czy napisać w oświadczeniu że to nie ja jechałem, czy zapłacić, czy zignorować i czekać na dalsze pisma. Był to fotoradar stacjonarny

 

Poprzedni właściciel odwołał się od mandatu i wskazał mnie jako kierującego.

Edytowane przez passacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie unikniesz mandatu. A żeby dostać fote, to trzeba się zgłosić do głównej siedziby w Warszawie. Jedyne co możesz zrobic, by uniknąć punktów, to znajdź kogoś w rodzinie, kto ten mandat weźmie na siebie. Oczywiscie ktoś, kto ma prawo jazdy. No i kasa pójdzie z Twojej kieszeni, ale nie bedziesz miał punktów. Druga rzecz - zapłać go sobie w 4 ratach co miesięcznych. Wpisujesz w tytule przelewu nr mandatu i dopisek rata 1 z 4, za miesiac 2 z 4... itd :-) Ja tak zawsze robię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa :/ A jak do Ciebie przychodziły pisma to miałeś takie coś, że mogłeś wybrać?20141117_175405.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze takie coś przychodzi jak mandat jest z radaru ITD mi udało sie uniknąć mandatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiadaj co i jak zrobiłeś żeby uniknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic zapewne nie zrobił. Pewnie podobnie jak u mojego kumpla, nie zdażyli mu przysłać gotowego mandatu w ciągu 6 miesiecy.

 

Ewentualnie zaznacz, ze nie wiesz..... Ktoś przed tobą robił jazdę próbną i przecież nie wiesz kto to jest. Opisz, ze auto w tym czasie mogło być przez kogoś innego testowane na drodze a właściciel wskazał Ciebie, bo Ty je kupiłeś - kumasz? :D I co najwyżej zapłacisz mandat bez punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy można na forum udzielać takich porad i mają na to 12 miesiecy zanim sie przedawni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy można na forum udzielać takich porad i mają na to 12 miesiecy zanim sie przedawni

 

A czemu ktoś miałby zabronić? :fajny

I mają nie 12 miesięcy, tylko 6 :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie mandat a wezwanie do podania sprawcy wykroczenia :)

ja mialem jasna sprawe u siebie z rzekomym 84km/h na wstecznym, natomiast w tresci maila jakiego puscilem do SM bylo cos takiego:

Jednocześnie, pragnę przypomnieć, fragment orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 12 marca 2014 a mianowicie "Odnosząc się zatem do zarzutu niezgodności art. 96 § 3 k.w. z zasadą zaufania obywatela do państwa i stanowionego przez nie prawa (art. 2 konstytucji), Trybunał stwierdził, że nie ma podstaw prawnych adresowanie do właściciela lub posiadacza pojazdu przez uprawniony organ alternatywnego żądania wskazania, komu został powierzony pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie albo przyjęcia mandatu karnego za popełnione wykroczenie drogowe. Jeżeli organ nie ma wątpliwości, kto jest sprawcą wykroczenia drogowego, co jest warunkiem koniecznym ukarania go mandatem karnym w postępowaniu mandatowym, nie może jednocześnie podejmować czynności zmierzających w kierunku ujawnienia innego sprawcy tego wykroczenia. Z drugiej strony, jeżeli organ ma wątpliwości co do tego, czy sprawcą wykroczenia jest właściciel lub posiadacz pojazdu, to – nie może go ukarać mandatem karnym."

 

W związku z powyższym faktem jeszcze raz proszę o umorzenie postępowania i informuje, że zostanie złożone doniesienie z Art. 286. kk par 1.

 

 

Wysylasz osobne pismo z numerem sprawy proszac o umorzenie postepowania. i w zadnym wypadku nie wysylasz im na ich swistkach tego :)

 

Edit: dobra doczytalem, ze tamten wskazal Ciebie jako kierujacego:/ mozesz odmowic przyjecia mandatu sprawa w sadzie prawdopodobnie zaoczna i ewentualnie apelowac. Jezeli wiesz ze zdjecie jest zrobione od tylu mozesz odmowic przyjecia mandatu i powiedziec ze to nie Ty wtedy niech Ci udowodnia, ze to byles Ty.

Edytowane przez Orson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pzi1967
A czemu ktoś miałby zabronić? :fajny:

...

Czemu ? Bo publicznie namawiasz do przestępstwa kolego. Karane tak samo jak przestępstwo.

 

...Ewentualnie zaznacz, ze nie wiesz..... Ktoś przed tobą robił jazdę próbną i przecież nie wiesz kto to jest. Opisz, ze auto w tym czasie mogło być przez kogoś innego testowane na drodze a właściciel wskazał Ciebie, bo Ty je kupiłeś - kumasz? :D I co najwyżej zapłacisz mandat bez punktów.

 

Niezły z Ciebie krętacz w dodatku z tupetem bo nawet nie zauważasz własnego ignoranctwa publicznie i bez ogródek nawołując do poświadczenia nieprawdy.

 

Kumasz ?

Edytowane przez pzi1967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pzi1967 w Straży Miejskiej pracujesz czy o co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://anuluj-mandat.pl/blog/post/zdjecie-tylu-pojazdu moze Ci pomoze :) ja bym tego mandatu ni chu chu nie przyjal, bo dane mozna sobie z czapy wziac, wystarczy gdzies w banku urzedzie gdziekolwiek uslyszec adres zameldowania nr i serie dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu ? Bo publicznie namawiasz do przestępstwa kolego. Karane tak samo jak przestępstwo.

A używasz czasem http://www.google.pl ?: fajny

To zajrzyj tam i zobacz - co i O CZYM ludzie piszą. Wiec moje rady - w porównaniu do zawartości innych treści - to pikuś.

 

 

Niezły z Ciebie krętacz w dodatku z tupetem bo nawet nie zauważasz własnego ignoranctwa publicznie i bez ogródek nawołując do poświadczenia nieprawdy.

Jakbys zapomniał, to mieszkasz w Polsce. W złodziejskim kraju, gdzie ZUS, KRUS, skarbówka i inne podmioty gospodarcze i społeczne rżną nas na kasie na każdym kroku. A większosć fotoradarów nabija kiesę wiosek, gdzie stoją :kwasny: Telewizora nie masz, ze takich rzeczy nie wiesz?

Skoro dobijasz do 50-tki, to zapewne pamietasz , ze przykładowo podatek drogowy wrzucili w cenę paliwa i miało byc na drogi. Zobacz teraz - co zawiera cena paliwa - podatku tam nie uświadczysz a drogi? Ale to odrębny temat :fajny

 

Kumasz ?

 

Ja wszystko kumam. Bardziej martwiłbym się o twoją percepcję :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a taka małe pytanko ciekawostka? Miałem 18 punktów. Dostałem mandat z kolejnymi 8 punktami, jednak przy kontroli mi nie sprawdzili stanu posiadania.Teoererycznie powinni zabrać prawko. Praktycznie jednak do tego nie doszło. Wspomnianie pierwsze 18 punktów w marcu ulegalyby anulowaniu bo akurat minie rok. Czy zatem jesli do marca nic nie przeskrobie to bede mógł na legalu wsiąść do auta z 8 punktami tylko na stanie czy tez w systemie policyjnym będzie widniało zatrzymać prawo jazdy? Z gory dzieki za potwierdzone info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię sprawdzą w czasie zatrzymania, to ci zabiorą :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie polecony z poleceniem odniesienia prawka do wydziału komunikacji, kumpel tak miał, prawko do zwrotu pod jakimiś tam sankcjami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze to niezbyt dobre wieści dzieki za info.Czyli nie ma w tej chwili nawet sensu zapisywać sie na kursy o bezpieczeństwie jazdy by zredukować punkty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mimo ze to niezbyt dobre wieści dzieki za info.Czyli nie ma w tej chwili nawet sensu zapisywać sie na kursy o bezpieczeństwie jazdy by zredukować punkty?

 

cytat.

"Kodeks Drogowy nakłada na policję obowiązek prowadzenia ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, przy czym określonemu naruszeniu przypisuje się odpowiednią liczbę punktów w skali od 1 do 10 (np. spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego - 6 punktów karnych, nie udzielenie pomocy ofiarom wypadku - 10 pkt, nieprawidłowe zachowanie się wobec pieszych - od 5 do 10 pkt).

 

Otrzymane i zaewidencjonowane punkty karne usuwane są po upływie roku od dnia naruszenia.

 

Kierowca naruszający przepisy ruchu drogowego, a więc taki który otrzymał punkty karne, może na własny koszt uczestniczyć w szkoleniu, którego odbycie spowoduje zmniejszenie liczby punktów karnych o sześć.

 

Zasada ta nie dotyczy wszystkich kierowców. Kierowcy w okresie jednego roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy możliwość odbycia szkolenia nie przysługuje.

 

Kierowca "młody" tzn. będący w okresie jednego roku od dnia wydania prawa jazdy po raz pierwszy, nie może przekroczyć 20 punktów karnych. Jeżeli otrzyma punktów więcej, to zostaje mu cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdami silnikowymi co oznacza, iż od początku musi odbyć szkolenie w Ośrodku Szkolenia Kierowców i zdać egzamin państwowy na prawo jazdy.

 

Kierowcy posiadający prawo jazdy powyżej roku nie mogą przekroczyć limitu 24 punktów karnych. Jeżeli kierowca otrzyma 25 punktów i więcej, to czeka go skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji - czyli ponowny egzamin państwowy na prawo jazdy (teoretyczny i praktyczny), przeprowadzany w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego oraz badanie psychologiczne przeprowadzane w celu orzeczenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem (art. 124 ust. 1 pkt 3b - Dz.U. z 2001 roku Nr 129, poz. 1444)."

 

tylko jeszcze dodam, że po takim ponownym egzaminie kierowca jest traktowany jakby dopiero co dostał prawo jazy czyli obowiązuje go 2-letni okres próbny i max 20pkt.

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mimo ze to niezbyt dobre wieści dzieki za info.Czyli nie ma w tej chwili nawet sensu zapisywać sie na kursy o bezpieczeństwie jazdy by zredukować punkty?

Nie ma, jest tak jak Rysiek napisał.

Teraz info idzie do starosty/wójta/prezydenta - w zależności kto Ci tam je wydawał i on je unieważnia.

Istotna jest suma w dniu mandatu pkt. które miałeś (18) + te które dostałeś (8) i to powoduje, że prawko masz tylko do czasu wydania decyzji.

A i istotne jest to, że niezależnie od tego czy przyjmiesz pismo z informacją czy też nie, to decyzja jest prawomocna.

Różnica tylko taka, że sam zaniesiesz, postarasz się o co tam będziesz musiał i będzie zwrot, jak nie oddasz a będziesz jeździł to w momęcie kontroli będzie:

- zakaz dalszej jazdy jako kierowca

- kolejne 500zł mandatu za jazdę bez ważnych uprawnień

 

nie oddalając nic nie zyskasz. Nawet jak już ten egzamin zdasz itd to nie dostaniesz swojego blankietu (on jest już nieważny) a będziesz musiał dać nowe zdjęcia + opłata za nowe prawko itd.

Niestety, teraz już nie masz wyjścia. :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności