Skocz do zawartości
Gość janusz55

Wycieraczka tył

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janusz55

Nie pracuje mi tylna wycieraczka i chciałem ją zdemontować ale pojawił się problem:odkręciłem ramię zdjąłem, potem plastikową tulejkę i coś co wyglądało jak nakętka pod klucz 22 ale okazało się kolejną podkładką (chyba że gwint rdza zżarła), śruby od środka i....koniec.Trzpień czy czop, który przechodzi przez szybę , siedzi w tworzywie i niechce wyjść.Jest tam jeszcze coś co wygląda jak podkładka lub nakrętka z tworzywa ale jakby tworzyła całość z płytką na szybie.Pytanie czy wypukać ten trzpień czy jednak to jest kolejna nakrętka?Na rysunku w książce wygląda jak tulejka-przepust przez szybę , ale bałem się mocniej stukać w to co wystaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Cześć, wczoraj wymieniałem silniczek wycieraczki, ta nakrętka po zdjęciu ramienia tam naprawdę jest, za nią plastikowa tulejka a na jej zewnętrznym obwodzie ta blenda plastikowa na tylnej szybie. Wpierw spryskaj gwint jakimś penetratorem i odczekaj aż zacznie pracować, potem delikatnie odkręcaj, w innym przypadku urwiesz nakrętkę razem z tym zapieczonym gwintem, bo to jakiś kruchy stop. Nie zapomnij wyjąć końcówki dyszy po zdjęciu ramienia - też uprzednio zapsikaj to - wychodzi normalnie do góry jakby z ośki silniczka. Jak odkręcisz już nakrętkę z zewnątrz i śruby od tyłu, popsikaj jeszcze w okolice tej tulejki plastikowej - ja do wybicia osi wycieraczki musiałem użyć młotka - wpierw gumowego a potem stalowego (uwaga na tylną szybę!). Powinno wyjść, nie zapomnij o kostce elektrycznej silniczka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem jak odkręcić do końca ten silniczek. Zdejmuję ramię wycieraczki, pod nim jest luźna duża sześciokątna nakrętka, ją też zdejmuje ale pod nią jest taki pierścień z nacięciami po przeciwnych stronach. Chyba on jeszcze trzyma mechanizm bo po odkręceniu silniczka od wewnątrz klapy nie mogłem go wyciągnąć. :mur: Ale jak odkręcić ten pierścień ( zaznaczony strzałką ) a jeśli on mimo wszystko nie przeszkazda w wyjęciu silniczka to po co on jest ?

 

 

tylnawycieraczkamh8.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

nie wiem skąd ci się wzioł tam pierścień ja u siebie mam tam gumowy element który wychodzi razem z mechanizmem chyba że ta guma z biegiem czasu zamieniła się w coś twardego :przestraszony: myślę ze delikatne obryszanie powinno pomóc w wyjęciu całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to teraz dopiero mam zagwostkę. Nie macie tego pierścienia ? Czy jest tylko ta duża nakrętka i ona jest przykręcona ? Bo u mnie ta nakrętka leży luzem na tym pierścieniu i działa jak podkładka z resztą nie ma żadnego gwintu na co mogłaby być nakręcona ale coś widać jakieś resztki skorodowanego aluminium czy coś podobnego nad tym pierścieniem. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a moze wszystko trzyma ci rdza :D albo coś ktoś kombinował - ja u siebie niemam nic takiego :D (jeszcze dla pewności jutro sprawdze ale na 99% trzymało się tylko na tej nakrętce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sound wave, i jak sprawdziłeś? A jeśli jednak nie powinno tego być to czym to odkręcić sznowne grono mechaników ;) ? To ma takie 2 nacięcia (jedno widać na zdjęciu, drugie jest naprzeciwko). Już próbowałem domorosłymi metodami typu żabka itp. :rotfl: ale mocno siedzi nie da się ruszyć. Może jest jakiś specjalny klucz do tego wynalazku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jest jakiś specjalny klucz do tego wynalazku ?

 

Kiedyś jak ojciec miał "Ukrainę" to w komplecie był taki smieszny wieloczynnościowy. Powinno to wyglądać podobnie do tego na fotce.

 

Podlewaj to codziennie, może się "odmoczy"

 

Powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieeelkie dzięki Tomcio :ok: Mam jeszcze do ciebie jedną prośbę, bo jakoś nikt inny nie może pomóc toć to chwila tylko spojrzeć i już :mur: Mógłbyś zerknąć tylko czy też masz czy nie ten pierścień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Dzięki, w takim razie będę próbował to odkręcić, a jak nie to urwę i w p....... ;) ale coś z tym muszę zrobić, bo nie mogę patrzeć na coś co nie działa - takie zboczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś zerknąć tylko czy też masz czy nie ten pierścień.

 

Nie popatrzę, bo mam sedana. Ten pierscień też mi wygląda na samoróbę. Tylko aby nikt go wcześniej nie przykleił... ( a widziałem już przyspawany rozrusznik :rotfl: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności