Skocz do zawartości
poised

Zakup nowego (starego) passka.....

B5 FL 4 motion czy B6 4 motion  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. B5 FL 4 motion czy B6 4 motion

    • B5 FL
      19
    • B6
      20


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim,

 

Wolnymi krokami przymierzam się do sprzedaży obecnego paska, na coś młodszego. Nie żeby temu coś brakowało :) 6 lat przejeździłem, nigdy mnie nie zawiódł.

Ale wracając do tematu.... co wybrać? paska B5FL czy B6....? na pewno musi mieć 4x4 :D. W B5 jest torsen w b6 haldex po za tym b6 to od 08' silnik był poprawiony...

Jakieś sugestie... kupić ostatni rocznik FL'a czy troszkę dociułać i b6-tke po 2007 roku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje głosującym, ale prosiłbym tez o kilka słów dlaczego ten a nie tamten... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym b6. Oczywiście nie uważam, że b5 to zły wbór wręcz przeciwnie, ale przesiadać się b5fl z b5, uważam za zbyt mała zmianę. Jezdziłeś b5 6 lat i możliwe, że następnym autem również chciałbyś tyle samo co daje wiele lat w bardzo podobnym samochodzie o podbnym wnętrzu co z czasem może stać się nudne, więc wolałbym zmienić "otoczenie" na b6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z B5 99' na B5 FL 05' i samej zmiany nie żałuje bo dużo fajniejszy egzemplarz mam, to jednak gdybym miał możliwość wziąć B6 to bym tak zrobił, nawet pomimo ich rzekomej awaryjności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Może będę stronniczy bo mam b6 ale była tez b5. Wybieram b6 a o awaryjnosci tylko słyszałem- mój z początku produkcji więc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa B5 3BG (AVF i BDG), jednego B6 (BMP)...

BDG jest u mnie domu do dziś, AVF niestety skończył wypadkiem w 2010r, B6 sprzedałem 3m-ce temu, bo kupiłem zupełnie inny samochód...

Ale gdybym miał ponownie wybierać Passata, to zdecydowałbym się jednak na B5 3BG, najchętniej z motorkiem AVF. W drugiej kolejności byłaby jednostka BDH-oba z manualną skrzynią biegów..

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście AVF 4x4 :), a jakie polecacie silniki B6 4x4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczesniej mialem B5, a terazmam B5 FL z AVF'em i dla mnie jest duża roznica po przesiadce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3bg jest dobry, jednak przesiadka z 3b na 3bg to tak jakby krok w tyl, dostajesz praktycznie to samo w innym opakowaniu. Rownie dobrze moglbys wymienic rozrzad i chamulce w swoim starym pasku i kolejne 6 lat sie bujac. Ja bylbym za B6. chyba ze dolozylbys do wyboru audi a6,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności