Skocz do zawartości
Maniek77

Wyrwany kabelek od poduszki powietrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuję pilnie pomocy- chciałem wyjąć poduszkę żeby oddać kierownicę do obszycia, niestety podczas wypinania wsówek chyba od klaksonu poducha zsunęła się z kierownicy i spadła na ziemię. Na aledrogo są poduchy tylko że bez tych kabelków które akurat są mi potrzebne-czy to można dokupić ty też jakoś dorobić żeby później podczas odpalania auta nie zrobiło mi" face liftingu" twarzy?

 

Ten kabelek na pierwszym zdjęciu był przy tym plastiku przy poduszce przy którymś lucie

CAM00293.jpg

CAM00294.jpg

CAM00295.jpg

CAM00296.jpg

CAM00297.jpg

Edytowane przez Maniek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabelki można dokupić w aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedziany przewód(drut) nie jest oryginalnym połączeniem ( :wmorde ). Tu był coś kombinowane...

Wydaję się(być może się mylę, ze zdjęć), że w gnieździe elektr. poduszki brak jednego pinu (ułamany ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miedziany przewód(drut) nie jest oryginalnym połączeniem ( :wmorde ). Tu był coś kombinowane...

Wydaję się(być może się mylę, ze zdjęć), że w gnieździe elektr. poduszki brak jednego pinu (ułamany ?).

 

Nie wiem czy było kombinowane bo ja dopiero pierwszy raz zdjąłem kierownicę -tak drugiego pinu nie ma jeden się wypiął a drugi się wyrwał i właśnie z tego wyrwanego pinu ten kabelek się rozwinął. Dzisiaj jadę po kabelek do ASO koszt 133pln i zobaczymy czy będzie oki czy też nie dzięki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy było kombinowane bo ja dopiero pierwszy raz zdjąłem kierownicę -tak drugiego pinu nie ma jeden się wypiął a drugi się wyrwał i właśnie z tego wyrwanego pinu ten kabelek się rozwinął. Dzisiaj jadę po kabelek do ASO koszt 133pln i zobaczymy czy będzie oki czy też nie dzięki pozdro

 

Jestem już po wymianie i wszystko było ok do czasu gdy zacząłem ustawiać kierownicę żeby podczas jazdy prosto kierownica tez była prosto- po trzecim razie zakładania i zdejmowania kierownicy uznałem że jest dobrze. Niestety dobrze chyba nie jest bo zaświeciło się ESP i ABS. Co dziwne jakieś 3 miesiące temu zapaliły mi się te same kontrolki a VAG pokazał czujnik kąta skrętu-z braku dostępnego mechanika olałem sprawę do czasu gdy spod osłony pod kierownicą zaczął wychodzić kabel od subofera koło pedałów hamulca i sprzęgła przez co przeszkadzał w jeździe a podpięty był pod X75 pod zapłon. Po zdjęciu osłony wszystkie wiszące kable spiąłem opaskami i nic więcej nie robiłem. Dopiero na drugi dzień zorientowałem się że kontrolki pogasły a systemy działają bez zarzutu :ocochodzi . Teraz trochę kręciłem ta taśmą żeby ustawić kierownicę ale bez przesady- nie były to ruchy rzędu kilkudziesięciu centymetrów -może ze 2cm. I teraz tak czy po zdjęciu kierownicy trzeba ściągać dalej całą ta obudowę żeby zobaczyć czy taśma ABS-u jest w tym żółtym oczku? Jak sprawdzić czy taśma jest ok, i jak ja nawinąć jeśli się odwinie? Wiem że takie rzeczy już były na forum opisane ale ja potrzebuję wytłumaczenia "łopatologicznego" bo zamierzam sam to robić. I jeszcze jedno czy teraz gdybym ustawił taśmę w oczku na wyłączonym aku to będę musiał robić adaptację?

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności