Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taką ciekawostkę kiedyś podczas sprzątania auta w bocznych schowkach znalazłem oryginalną nową antenę z mojego Passata. Wcześniej był wmontowany zestaw głośnomówiący nokia ze specjalną anteną. I musieli oryginalna antenę wsadzić do schowka i przeleżała tam chyba 13 lat. :D Więc wymieniłem ja i teraz świetnie odbiera.

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś w przypadku, gdy antena ciągle gubiła fale, co oznacza walnięty wzmacniacz w antenie dachowej - to dokładał jakiś wzmacniacz przy samym radiu w kieszeni konsoli środkowej? Chodzi mi o to, że nie chce mi się rozbebeszać podsufitki, bo pogoda już nie ta a i garażu też nie mam. Poza tym to od cholery roboty jest, żeby zdemontować antenę z dachu. Tak więc czy w takim przypadku zda to egzamin, gdy wzmacniacz jest walniety i po prostu na końcu przewodu, tuż przy radiu, dołożę inny wzmak na tym samym kablu antenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dołożę inny wzmak

Inny ? Ale jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam zamiar kupic na allegro separator do vw antenowy , tylko pisza ze jakby sa rozne do rocznika --- 2002 i od 2002 ----moje auto jest wlasnie rocznik 2002 z radiem Gamma jaki mam kupic separator jest roznica wielka czy beda dzialac obydwa ?? przy okazji jeszcze jedno pytanko wychodzi z mojego radia kabel do ipoda czy moge poprzez jakes przejscie inne urzadzenie do otwarzania muzyki podlaczyc ( np .. pryenosna pamiec .... dziekuje z gory za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wychodzi z mojego radia kabel do ipoda

Konkretniej...chyba nie z tej Gammy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inny ? Ale jaki?
A nie wiem jaki:hmm No ale jakiś chyba jest, co go można dodatkowo podłączyc na kablu ... Kupie jakąś antenę z zewnętrznym wzmacniaczem i sam wzmacniacz podłączę. Tylko czy ten walnięty w antenie dachowej, nie będzie zakłócał pracy tego dodatkowego wzmaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale jakiś chyba jest

No właśnie...jak poprosisz w sklepie o wzmacniacz to Ci sprzedadzą separator....jak wzmacniacz w antenie zgnił po latach to żadne dodatkowe wzmacniacze tego nie poprawią....

...jakaś antena pasywna z długim kablem trochę czasu , chęci i spokój na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jakaś antena pasywna z długim kablem trochę czasu , chęci i spokój na lata.

No właśnie tych chęci brakuje, bo jak popatrzyłem - ile trzeba rozkręcać, żeby antenę wyjać, to..... :kwasny: Ale chyba będę musiał to zrobić, skoro dodatkowy wzmak nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jak popatrzyłem - ile trzeba rozkręcać

Masz sedana..to faktycznie fatalnie.

Tylko nie próbuj żadnych pół środków typu wewnętrzne anteny ze wzmacniaczem może to strata materialna niewielka ale tracisz czas na demontaż radia aby wyprowadzić kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tych chęci brakuje, bo jak popatrzyłem - ile trzeba rozkręcać, żeby antenę wyjać, to..... :kwasny: Ale chyba będę musiał to zrobić, skoro dodatkowy wzmak nie pomoże.

 

Ile?

dwie rączki z tyłu, dwa tylnie słupki, podsufitówkę sciągasz tylko z tyłu (delikatnie odchylasz) i antene masz na wyciągnięciu ręki. Sama wymiana w odkręcaniem i zdejmowaniem elementów max 10min. Parę miesięcy temu wymieniałem w poprzednim (swiętej pamieci 1.6 ahl).

Jedynie więcej czasu trzeba poświęcić na ponowne zaczepienie tej podsufitówki, na koncu jest wygięta... I tutaj proponowałbym się zaopatrzyć najmniej w czteropaka tyskiego :) Walczyłem z tym chyba z godzinę zanim jakimś cudem udało mi śię to umieścic na swoim miejscu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich najbardziej przeraża zakładanie podsufitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkich najbardziej przeraża zakładanie podsufitki.

 

No chyba ze sie rozkręci wszystko i całkowicie zdejmie to wtedy nie będzie problemu z założeniem bo zaczniesz zakładanie od tyłu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kombi, to wystarczy plastiki zerwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanko... Sprawa jest taka, chodzi mi o ten separator. a mianowicie jakieś dwa lata temu radyjko słabo mi ściągało i zupełnie przypadkiem po wyjęciu radia zobaczyłem że od wtyczki do radia odchodzi jakiś niebieski kabelek. Wtedy nie miałem pojęcia co to jest (mowa o separatorze), podłączyłem go do jednego z kabelków w kostce i była rewelacja. Radyjko ściągało mi wszystkie odległe stacje:D Każdy był pod wrażeniem:D Ale niestety jakiś miesiąc temu na radiu wyskoczył jakiś błąd zapikało i przestało prawie wcale ściągać stacje:( tylko jakieś z miasta w którym się znajduje słabo. pomyślałem że padł mi ten separator zakupiłem dzisiaj nowy założyłem i nic to nie dało jest tak samo. Wyskakuje jakiś błąd na radiu i dziwnie zaczął śmierdzieć ten nowy separator. Wymontowałem go i jak narazie jeżdżę z odłączoną antenką. Co to może być... POMOCY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasilanie do separatora dochodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie patrzyłem. Jutro sprawdzę, ale wydaje mi się że dochodzi bo po podłączeniu zasilania z kostki do separatora na radiu wyskakuje jakiś komunikat o obiegu i bezpieczniku dokładnie nie wiem i wydaje mi się że jakoś dziwnie śmierdzi z tego nowego separatora. nie wiem co mogło się stać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze separator uszkodzony, a masz mozliwosc sprawdzenia go u kogos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

separator jest dobry. Dzisiaj rozebrałem stary i zlutowałem kabelek bo mi sie wyrwał i jest tak samo jak na tym nowym. już lepiej gra jak odłącze od separatora antene... jak mierzyłem czy separator daje prąd i włożyłem kabelek od miernika do środka to radio zaczęło nagle grać i sciągać sporo stacji.. jak to jest że na kawałku kabelka gra lepiej niż jak podłącze pod antene?? co może być nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem jeszcze pokombinować troche... zmieniłem radio na inne i to samo... Więc zacząłem szukać dalej... wykręciłem antene i patrzyłem czy jest przejście pomiędzy stopką gdzie wkręca się antenę a kablem do którego podłącza się separator... ustawiłem miernik na "piszczenie" i zacząłem sprawdzać... Miernik nie piszczał tylko pokazywał wartość 625 chyba... Więc chyba owego przejścia nie ma... co oznaczała ta wartość?? co może być nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między żyła a ekranem nie powinno byc wcale przejscia rezystancja powinna byc bardzo duża bliska nieskończoności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności