Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

i nie wiem czy uzyskasz taki efekt na aftermarketowym radiu, u siebie mam założone radio ze świetnym tunerem a mimo to nie działa tak dokładnie jak na seryjnym radioodtwarzaczu

 

Po wymianie samego bata(widocznie on broił), na moim aftermarketowym radiu, podejrzewam ze otrzymałem lepszy efekt niż Ty na swoim radiu ze świetnym tunerem. Gra tak jak na serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem separator i jest minimalnie lepiej, łapie juz dwie stacje :D

Czas na wymianę anteny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założyłem separator i jest minimalnie lepiej, łapie juz dwie stacje :D

Czas na wymianę anteny...

 

na początku też założyłem separaror i było o niebo lepiej ,bo tak jak u Ciebie coś zaczęło ściągać. Teraz musiałem zmienić uszczelkę bo mi spróchniała i przy okazji bat bo też już wyglądał słabo i teraz już ściąga rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam bat ?

 

Tak. Podobno w środku jest jakaś sprężynka i lubi się przerwać. Podjechałem do znajomego do sklepu, sprawdziliśmy i zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zobacze we wtorek w takim razie i wymienię bat ewentualnie kupie całą antenę. W sklepie na miejscu kosztuje 22 zł a więc nie az tak dużo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem sam bat,niestety pomogło tylko odrobine,kupiłem separator dzis podłacze i zobacze,troche byłem zdziwiony jak na ori radiu nie łapało mi stacji,mam nadzieje ze nie bede musiał ciągnąć kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od zakupu Passata B5 kombi mam problemy z zanikiem sygnału w radio, były też trzaski ale po wymianie anteny i separatora minęły. Otóż na postoju fale nie zanikają, jednakże kiedy zacznę jechać od razu słychać szumy w radio. Czym to może być spowodowane?

 

Są tylko dwie stacje które tak nie szumią ale to są stacje o najmocniejszym sygnale, które grają nawet bez separatora...

Poniższy filmik przedstawia to o czym mówię, na początku filmiku auto jest za postoju chwilę później jest podczas jazdy.

 

Nie wiem też czemu ale musiałem wyłączyć funkcje TA i LOCAL aby radio szukało stacje....

Na dole po lewej stronie radio jest wskaźnik sygnału od 1 do 5 kresek:

 

http://www.youtube.com/watch?v=y7JkAKMoWto&feature=youtu.be

Edytowane przez bartus2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podepnę się.

 

Mam objaw podobny jak większość - łapie mi tylko kilka stacji i to tylko w miastach - na trasie jest dramat. Radio oryginalne z navi. B5 AVF Variant.

 

Zacząłem od zmiany bata - mój był złamany, więc pomyślałem, że pomoże - bat nowy (podobno tej samej firmy, która robi na pierwszy montaż) - wygląda jak oryginał - niestety zero poprawy.

 

Kupiłem więc wyjmaki i wyjąłem radio. Sprawdziłem miernikiem 12v napięcie na wyjściu z radio do anteny - napięcia brak. Pojechałem do sklepu z Car Audio i opisałem kolesiowi sprawę - chciałem kupić separator, żeby zamontować - na co on mi powiedział, że to prawdopodobnie nic nie da, bo tam niekoniecznie musi iść napięcie. Powiedział, że większe prawdopodobieństwo, że coś przy samej antenie nie działa. Polecił mi dobrać się do anteny i tam sprawdzać.

 

No i zgłupiałem - czy w radiu fabrycznym z navi faktycznie może nie być napięcia na wyjściu antenowym? Czy koleś się myli? Próbowałem rozebrać ta podsufitówkę, ale pomimo wieku auta ona się całkiem solidnie trzyma i boje się, że ja uszkodzę, także wolałby tam nie zaglądać jeśli nie ma konieczności..

Natomiast jeśli ma rację i powinienem tam się dobrać moglibyście po krótce opisać jak dobrać się do tej anteny - na szukajce znalazłem info tylko, że trzeba zdjąć ta tylną listwę, a potem odgiąć podsufitówkę i już jest dostęp do anteny, ale ja próbowałem tą listwę ruszyć i ona nie chce zejść, a śrub nigdzie nie widzę :(

 

EDIT:

Znalazłem instrukcję jak zdjąć podsufitkę, zatem moge spróbować:

http://forum.vw-passat.pl/threads/134422-Jak-zdjac-podsufitke-kombi-tutorial-(podsufitka-3B6)

 

Będę jednak wdzięczny za informacje o tym napięciu - czy powinno byc czy nie na wyjściu z oryginalnego radia z navi.

Edytowane przez Necrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacząłem od zmiany bata - mój był złamany, więc pomyślałem, że pomoże - bat nowy (podobno tej samej firmy, która robi na pierwszy montaż) - wygląda jak oryginał - niestety zero poprawy.

 

U mnie trzykrotna zmiana bata dała poprawę. . .

 

 

tam niekoniecznie musi iść napięcie. Powiedział, że większe prawdopodobieństwo, że coś przy samej antenie nie działa. Polecił mi dobrać się do anteny i tam sprawdzać.

 

Jak masz oryginalne napięcie na wejściu antenowym musi być napięcie, jeśli radio jest nieoryginalne napięcie nie ma i trzeba separator.

 

To napięcie dobrze mierzysz??

 

Twoje radio ma funkcję LOCAL i TA?? Jak tak to je wyłącz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz oryginalne napięcie na wejściu antenowym musi być napięcie, jeśli radio jest nieoryginalne napięcie nie ma i trzeba separator.

 

To napięcie dobrze mierzysz??

 

Twoje radio ma funkcję LOCAL i TA?? Jak tak to je wyłącz

 

Kolega pożyczył mi miernik 12V i mierzyłem zgodnie z jego zaleceniami - krokodyla przypiąłem do karoserii a tą częścią z bolcem dotykałem w różnych miejscach na gnieździe antenowym w radio - zarówno w środku na tej częśći, w którą wchodzi bolec jak i na zewnętrznej. Nigdzie nie pokazało napięcia.

 

Jeśli robię coś źle to daj znac prosze - niestety kompletnie się nie znam na elektryce i elektronice, zatem robiłem po prostu dokładnie tak jak mi polecił kolega, od którego pozyczyłem miernik.

 

Te dwie funkcje sprawdzę i jesli sa to wyłącze - znajdę je w menu gdzieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzisiaj dobrałem sie do anteny i w sumie stoje w miejscu.

Radio ustawione na jedna ze stacji, szumi ale w tle słychać muzykę. Wykreciłem antene z podstawą i wziąłem w rękę i odbiór sie poprawił, delikatnie szumi w tle ale stacja odbiera w stereo. Zaczynam wykręcać sam bat i stacja " ucieka" to samo na samym przewodzie.

Wychodzi na to że podstawa wzmacnia sygnał , dodatkowo bat jeszcze mocniej i teraz mam zagwozdkę czy kupować nowy zestaw np >>

 

http://allegro.pl/antena-vw-golf-4-passat-b5-b5fl-skoda-wzmacniacz-i3582790338.html

 

U mnie wygląda to tak, troszkę zaśniedziała podstawa

IMAG0649.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, załozony kilka dni temu. Pisałem o tym wyżej ;)

 

 

założyłem separator i jest minimalnie lepiej, łapie juz dwie stacje

Czas na wymianę anteny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz prąd na kablu na końcu przy antenie??

Patrzyłeś z innym batem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrzyłeś z innym batem??

 

nie

 

 

Masz prąd na kablu na końcu przy antenie??

 

nie patrzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje najpierw z tym popatrzeć co pisałem (wiem to z autopsji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wykręcam bata zasięg znika niemal całkowicie, jak wkręcam to sie pojawia a więc moim zdaniem spełnia swoją rolę. Co do pradu to zerknę jutro.

Bata nie mam z kim podmienić chyba że na spocie dopiero.

 

Swoją droga to Sieradz leży w niecce i każdy narzeka na zasięg ale z drugiej strony czasami jeżdzę służbowym Yarisem i mam porównanie, te stacje które u mnie trzeszczą lub wcale nie grają w Toyocie graja niemalże idealnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie tez musze zmienić antene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności