Skocz do zawartości
peter181

Manual na automat- wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów mam następujące pytanie czy wymiana manualnej skrzyni w moim b5 afn na automat będzie opłacalna ?? i jakie koszty będę musiał ponieść ?? po prostu chcę jeździć bardziej wygodnie, silnik w bardzo dobrej kondycji gdyż po wizycie na hamowni w totalnej seryjnej mapie wyszło mu 118KM także uważam że nie jest źle, także prosiłbym o opinie w mojej sprawie pozdrawiam .

Edytowane przez peter181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie pytania, o opłacalność nie ma jednoznacznych odpowiedzi.

Myślę, że koszt wymiany dojść może do 3 tys.(easy), płacąc mechanikowi za wymianę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możę uzupełnię jeszcze swoje pytania po prostu chodzi mi też o wasze opinie w tej sprawie jakie automaty w tych samochodach robili (awaryjność eksploatacja) swap zrobił bym sam także koszty robocizny nie wchodzą w grę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....to popraw tytuł wątku, Piotr.

Np. "Manual na automat-opinie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz wkładał to licz się z tym, że w manualu nie ma żadnej instalacji elektrycznej pod automat i wszystko będziesz musiał dołożyć. ja generalnie nie podjął bym sie takiego swapa gdybym nie miał kompletnego dawcy np. po dzwonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golab21 pisze jak jest a jest przesrane robic z manuala automata,co innego odwrotnie lepiej sprzedaj swojego i kup taniej automata jeszcze ci zostanie ze 2 tys w kieszeni bo sa tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem a jak z eksploatacja automatu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ja posiadam automat i jestem bardzo zadowolony - jak już wcześniej ktoś na forum napisał to jest nieco większe spalanie, natomiast jazda autem z automatem to wygoda wygoda wygoda wygoda :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat DMX jest raczej kiepski. Cieszę się, że wreszcie się go pozbyłem (awaria konwertera).

 

Pomysł z zamianą będzie trudny do zrealizowania. Potrzebujesz masy części, elektroniki itp. Nie wiem czy Twoje ECU posiada wgrany program pod automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Barnejos

Zajmuje się automatami jakieś 8 lat i powiem ze grupa VW audi ma kiepskie automaty SA to z reguły przekładnie ZF które pracują ładnie ale jak padnie to klekajcie narody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automaty ZF mają jedną wadę, poprzedni właściciele, którzy stosują siędo zalecień ASO a nie producenta skrzyni.

Ogólnie wymiana manuala na automat to rzecz nieopłacalna. Kupa części do wymiany a po za ewentualną wygodą nie będzie miał innych korzyści. A jak kupisz jakiś zajechany autoamt to masz jeszcze kosmiczne koszty regeneracji tiptronica. (KPL regeneracja to min 3tyś). Sprzedaj i kup coś w automacie lub jak jest rzeczywiście dobry silnik to jeździj w manualu.

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie wypowiedzi w moim temacie chyba jednak po rozpoznaniu kosztów zostawię jeszcze trochę przy manualnej skrzyni jednak przy zmianie samochodu napewno będzie to automat pozdrawiam wszystkich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności