Skocz do zawartości
mareks6

[B5FL] Ospojlerowanie/zderzak/dokładki - sklep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że miałem ostatnio drobną stłuczkę i muszę lakierować co nie co w samochodzie, postanowiłem to wykorzystać i albo wymienić całe zderzaki przód i tył albo same dokładki tak by mieć z góry na dół w kolorze gdyż fabryczne dokładki są czarne.

 

Pytanie tylko czy znacie jakieś sklepy w polsce które robią zderzaki bądź dokładki i pasujące od razu do tego progi wraz z dokładkami na drzwi? Niestety na allegro nie wiele znalazłem a w google też znajduje mi same zagraniczne sklepy...

 

Znalazłem jeden sklep z fajnymi zderzakami, lecz ten jest jak dobrze widzę w Rumuni... Wysyłają również za granicę jednak te ich ceny aż mnie przerażają a na dodatek nie wiem jak w tych zderzakach jest z mocowaniami, tzn czy wszystko jest przykręcane tak że nie trzeba nic więcej przerabiać czy np muszę gdzieś dodatkowe mocowania dorabiać, lub broń boże kleić, jak w niektórych dokładkach zderzaka. Swoją drogą, mam fabryczne czujniki parkowania i nie wiem czy uda się je jakoś fajnie zamontować w nowym tylnym zderzaku tak by wyglądało jak fabryczne, tym bardziej że są one również lakierowane, dzięki czemu nie mam 4 czarnych kropek na zderzaku jak przy tych dorabianych czujnikach...

 

Może znajdę gdzieś podobne podzespoły z tej stronki w jakichś polskich sklepach? Nie wiem czemu na stronie z przednim zderzakiem pisze że jest to dokładka skoro widać że z góry na dół jest inny i nie widać nawet miejsca ewentualnego łączenia zderzaka z dokładką... Swoją drogą halogeny też mam fabryczne i nie wiem czy zderzak ma dopasowane otwory pod fabryczne. Na zdjęciu wydaje się że samochód ma niższy prześwit. Mam nadzieję że to nie przez dłuższy zderzak gdyż robię rocznie ponad 50tyś km po różnych drogach i nie mogę sobie pozwolić na obniżanie samochodu, a AIR RIDE też podobno ma swoje wady na trasach...

 

Poniżej wklejam linki do sklepu.

 

TYŁ:

http://www.magnatuning.ro/de/product/1792/VW-Passat-3BG-Limousine-GTI-Heckstossstange

 

PROGI:

http://www.magnatuning.ro/de/product/1790/VW-Passat-3BG-Speed-Seitenschweller

 

PRZÓD:

http://www.magnatuning.ro/de/product/5759/VW-Passat-3BG-M2-Frontansatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dobrego wieś tuningu będą w sam raz :-) można śmiało jechać z takimi zderzakami pod remize

:hunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba żartujesz, właśnie w tym rzecz, że chcę lekko zmienić wygląd mojego paska a nie przerobić go na jakiś kombajn. Wieś tunning to dla mnie np ten popularny zderzak do passka który robi z niego audi lub spoiler z tyłu do połowy szyby.

 

Nie wiem więc co tu takiego "wsiowego" widzisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareks6 zalatuje agrotuningiem. Kiedyś coś takiego było modne, teraz już dorośli wszyscy ( no może większość ) do tuningu i nikt w takie hardcorowe rzeczy się nie bawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no już nie żartujcie że Wszyscy z Was nadal macie w passkach te ohydne czarne spody na około. Ja od samego początku jak auto kupiłem to chciałem je albo polakierować albo wymienić na inne lakierowane.

Pracuje w fabryce BMW a Monachium i jeszcze nie widziałem auta żeby szło z jakimiś czarnymi spodami (progi, dokładki zderzaka przód, tył). Za to sporo idzie wersji sportowych które wyglądają o wiele bardziej po-tunningowane, jak choćby i Alpina, czy też M4 i się baaardzo dobrze sprzedają, więc jednak ktoś to na świecie kupuje.

 

Jak wspomniałem chcę tylko wymienić te czarne dokładki, ale nie wiem jeszcze co dokładnie kupię, być może tylko jakieś dokładki do lakierowania, jednak na pewno takie by nie obniżyły auta. Mam po prostu teraz okazję przy jednym lakierowaniu to załatwić. Problem w tym że nie za bardzo wiem czy jest w Polsce jakiś sklep/firma się tym zajmująca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o nowych autach w których fabrycznie są już montowane takie dokładki i progi i z tym się zgodzę, że wygląda to o wiele lepiej. W passacie jest inaczej bo to stare auto i fabrycznie czegoś takiego nie było i co za tym idzie każda taka ingerencja przeważnie wygląda słabo. Ja też jestem zdania że takie dokładki wyglądają bardzo źle i nie podoba mi się to. Pomalowanie dokładek i progów to nie problem tylko trzeba to ogarnąć u kogoś kto zrobi to porządnie, a nie po kosztach. Jeśli bardzo chcesz zmienić wygląd przodu to zamontuj do ori dokładki, dokładkę od leona cupry pasuje do zdjerzaka po lekkiej przeróbce, delikatnie zmienia jego wygląd i dodaje uroku:) co do reszty to wg mnie tylko malowanie jeśli bardzo chcesz, ewentualnie jeszcze z tyłu dokładka od w8 na 2 tłumiki :ok W sedanie malowanie dołów wygląda dużo lepiej niż w kombi, ale nie wiem jaką wersje ty masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leon cupra? Może jakieś zdjęcia, bo w google jak wpisałem to wywaliło mi multum wersji i nie wiem którą konkretnie masz na myśli. Może znajdę taką dokłądkę już dopasowaną gdyż nie mam za bardzo czasu na przerabianie innej gdyż auto jest non stop w trasach i jedynie w sierpniu będę miał tydzień na lakiernika podczas urlopu gdy będę w Polsce.

 

Co do dokładki od W8 - rozumiem że ta obniża z tyłu samochód?

 

Te czarne plastiki na bokach (progi) da się lakierować? To jest jakieś takie szorstkie Tworzywo sztuczne więc chyba nie opłaca się w to bawić kiedy za dużo mniejsze pieniądze można kupić podobne i gotowe pod lakierowanie. Nie żebym chciał oszczędzać, gdyż nigdy tego na aucie nie robiłem ale skoro nie miało by być widać większej różnicy w kształcie to po co przepłacać i tracić czas...

 

Mam paska w takim kolorze jak w tych 2 górnych linkach z pierwszego postu (lakier LC5X) w wersji Higline, ze wszystkimi listwami z chromem itp. i od samego początku mnie wkurzały te czarne spody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz paska z pomalowanymi dołami http://forum.vw-passat.pl/threads/57295-b5-1-8T-by-pingwin_corp . Da się to pomalować bez problemu i lakiernik to zrobi. Wyjdzie taniej niż zakup progów i malowanie:) tak wygląda ta dokładka z cupry http://www.sportsart.pl/plik/golf/cupra.jpg a tak na aucie http://forum.vw-passat.pl/threads/105793-19-quot-Bentley-AIR-RIDE-RS4-US-XENON-W8-LETNIA-SESJA-!!!/page22 post #429 a co do dokladki w8 to tu masz http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/96/7982/26301580/100-1160bear3-95084978148218457.jpg jak to poskładać do kupy to wyjdzie fajnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nieee, to u mnie od razu odpada, bo to jest "dokładka dokładki" przez co się robi mniejszy prześwit, na co ja sobie na trasach nie mogę pozwolić. Chciałem raczej coś zamiast tej fabrycznej, tak by nie zmniejszyć prześwitu.

 

Co do tej dokładki z W8 - z wyglądu nie widzę różnice poza wyciętymi otworami pod rury z W8. To też odpada, gdyż nie chcę robić 4 rur u mnie w aucie. Jeśli już to dwie ale troszkę grubsze...

 

Co do boków - zapytam mojego lakiernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niestety inaczej pomóc nie mogę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo to dzięki za dobre chęci.

 

Swoją drogą - zastanawiałem się też nad blendą na tylną szybę. Normalnie bym nawet o tym nie myślał ale chcę wymienić na dachu tę fabryczną antenę gdyż wkurza mnie to że zawsze jak wjeżdżam do garażu to muszę ją odkręcać. Kupiłem kiedyś rekina i mam go polakierowanego lecz niestety prawie nic nie ściąga co mnie w sumie teraz nie dziwi jak sobie tak pomyśle że tam w środku ta antena ma jakieś 3cm długości w postaci pręta. Pomyślałem więc że może w jakiś sposób udało by się wepchać taką normalną długą antenę do tej blendy po czym nakleić na szybę. Problem będzie jednak z przeprowadzeniem przewodu...

 

Dałbym nawet zarobić firmie która zrobi mi antenę w szybie tylnej, ale takich firm też nie znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dokładki które podałeś w pierwszym poście kompletnie nie pasują do Passata. Jak chcesz mieć wszystko w kolorze to te dolne dokładki daj w kolor i będzie dobrze. A co do anteny to widziałem na Passatach takie krótkie i nawet na forum kilka osób już takie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do krótkiej anteny, to już nawet ta będzie za długa gdyż garaż mam tak niski że na "centymetry" się w nim mieszczę...

 

Co do dokładek - masz na myśli że z wyglądu nie pasują? Bo fizycznie są dopasowane wszystkie. Tył to oczywiście kompletny zderzak, przód nakleja się na stałe na fabryczny zderzak a później lakieruje, a boki tylko wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym żeby to mialo ręce i nogi to musiałbyś usunąć też listwy z drzwi żeby to się zgrało więc dodatkowa robota i koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak też myślałem, żeby je też wymienić albo jeśli da rady wymontować w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale wtedy musisz jakoś usunąć to miejsce po niej. Tam są dziury przez blachę i takie wgłębienie więc albo jakoś zaspawać albo inaczej usunąć więc niestety nie jest to proste:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie byłem zobaczyć jak to jest w aucie zamontowane i widzę że jednak nie jest to takie proste... Być może po prostu polakieruje to co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności