Skocz do zawartości
Bart

Kupic B7 czy czekac na B8?

Rekomendowane odpowiedzi

z jakim silnikiem?

 

Z silnikiem 2.0tsi. Highline. Martwi mnie troche spalanie ale po przejechaniu sie 1.4tsi doszedlem do wniosku ze nie bede mial przyjemnosci z jazdy.

 

Po negocjacjach w kilku salonach znizka wyniosla przwie 26 tys. Uznalem ze przy tej kwocie B7 jest rozsadna opcja. W B8 wejda nowe silniki - kto wie jak beda pracowac. Z tego co wiem gdy weszla pierwsza wersja 1.4tsi to rozowo nie bylo.

 

Do kolegi, ktory rowniez mysli o zakupie - jesli kupisz od dzisiaj to trafisz na przerwe wakacyjna w fabryce vw i dostaniesz samochod we wrzesniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze ma byc CC nowe w 2015 ;-) Podobno tez planowana jest wersja CC kombi ;-)

.

 

nie masz ścisłych informacji.

 

w 2016 ( jesień )będzie nowy CC i będzie on zdecydowanie inny niż sedan, bedzue to CC Fastback. innego nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart wrzuc fotki fury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i podaj tez cenę bo ja stoję przed takim samym dylematem:) teraz nowe b7 czy b8 na wiosnę.... Auto kupuje na 8-10 lat...prawda jest taka ze teraz wypasiona wersja kosztuje 20-25 tys mniej niz zawolaja za podobna konfiguracje b8. Poza tym juz nie produkują sedanów - tylko do produkcji można zamawiać tylko varianta i wybór będzie coraz mniejszy...

 

Jeszcze jedno pytanie- co myslicie o pakiecie sport dla varianta? Chodzi mi głównie o praktyczna stronę skóry na fotelach oraz obniżone zawieszenie - jak to sie wszystko sprawuje? Jaki komfort jazdy?

Ja do swojego HL chciałem wziąć właśnie ten pakiet ale finalnie zrezygnowałem, czego teraz odrobinę żałuję.

Za:

+ sztywniejsze zawieszenie -15mm (chyba że ktoś nie lubi)

+ lepsze fotele (chyba że ktoś ma wielki zadek i się nie zmieści)

+ ciemne szyby, za które osobno trzeba zapłacić chyba 800zł więc ponad połowę wartości pakietu

 

Minus chyba tylko jeden ale dosyć istotny - ta nieszczęśliwa pełna skóra. Gdyby siedzisko i plecy były w alcantarze tak jak jest w normalnym highlinie byłoby wszystko git, ale niestety nie chcieli zrobić takiej pośredniej wersji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bart wrzuc fotki fury

 

Wrzuce jak mi ja wyprodukuja -:) Koniec sierpnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zamówiłem B7 Variant. Oferta dilera wg. mnie była bardzo interesująca, więc we wrześniu powinien być odbiór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również zamówiłem B7 Variant. Oferta dilera wg. mnie była bardzo interesująca, więc we wrześniu powinien być odbiór :)

 

Jakies fajne bajery zamowiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzucę swoje 3 grosze. Jak uczy doświadczenie i to nie tylko VW, każdy nowy model jest spaprany. Dopiero po ok. roku bolączki tzw. wieku dziecięcego są usuwane. A decyzja zawsze należy do kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakies fajne bajery zamowiles?

Troszkę się tego uzbierało...

Autkiem będzie jeździła żona, więc kilka rzeczy które jej się przydadzą, a i żebym ja miał przyjemność z jazdy ;) jak wysiądę ze służbowego diesla.

 

Kolor jasny brąz metalik, wyposażenie comfortline + podgrzewana szyba, pakiet lusterka, kontrola ciśnienia w oponach, park assist + kamera, dodatkowe poduchy z tyłu (2 dzieci), easy open, pakiet sport, 990, i komfort, kierownica multi, alarm i gwarancja na 5 lat.

Silnik 160 km.

 

Teraz tylko czekać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę się tego uzbierało...

Autkiem będzie jeździła żona, więc kilka rzeczy które jej się przydadzą, a i żebym ja miał przyjemność z jazdy ;) jak wysiądę ze służbowego diesla.

 

Kolor jasny brąz metalik, wyposażenie comfortline + podgrzewana szyba, pakiet lusterka, kontrola ciśnienia w oponach, park assist + kamera, dodatkowe poduchy z tyłu (2 dzieci), easy open, pakiet sport, 990, i komfort, kierownica multi, alarm i gwarancja na 5 lat.

Silnik 160 km.

 

Teraz tylko czekać :D

 

Za wiele tego nie ma... Ale masz kawał czasu gwarancji, 5 lat to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za wiele tego nie ma... Ale masz kawał czasu gwarancji, 5 lat to dużo.

Hmmm.... przy założonym budżecie 80k pln z małym poślizgiem celowałem w Leona ST. Potem zacząłem myśleć o pasku perfectline, a skończyło się jak wyżej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie co modzić :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolor jasny brąz metalik, wyposażenie comfortline + podgrzewana szyba, pakiet lusterka, kontrola ciśnienia w oponach, park assist + kamera, dodatkowe poduchy z tyłu (2 dzieci), easy open, pakiet sport, 990, i komfort, kierownica multi, alarm i gwarancja na 5 lat.

Silnik 160 km.

 

1 elementu z wyposażenia nie mam - grzana szyba (jak na razie nie mam ;) ) , ale za to mam parę innych bajerów

 

Dobre posuniecie zamówienie B7, a nie czekanie na B8 który może być wielka niewiadomą

 

Będzie co modzić

będzie dobra baza do modzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 elementu z wyposażenia nie mam - grzana szyba (jak na razie nie mam ;) ) , ale za to mam parę innych bajerów

 

Dobre posuniecie zamówienie B7, a nie czekanie na B8 który może być wielka niewiadomą

 

 

będzie dobra baza do modzenia :)

A w co dodatkowo wyposażyłeś swojego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

będzie dobra baza do modzenia :)

 

Będzie co modzić :hyhy

:D :D za 5 lat zobaczymy, pomyślimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro oficjalna premiera B8 online..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on line to trzeba to zobaczyc

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Troszkę się tego uzbierało...

Autkiem będzie jeździła żona, więc kilka rzeczy które jej się przydadzą, a i żebym ja miał przyjemność z jazdy ;) jak wysiądę ze służbowego diesla.

 

Kolor jasny brąz metalik, wyposażenie comfortline + podgrzewana szyba, pakiet lusterka, kontrola ciśnienia w oponach, park assist + kamera, dodatkowe poduchy z tyłu (2 dzieci), easy open, pakiet sport, 990, i komfort, kierownica multi, alarm i gwarancja na 5 lat.

Silnik 160 km.

 

Teraz tylko czekać :D

 

to ile cie to kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle

 

Hmmm.... przy założonym budżecie 80k pln z małym poślizgiem celowałem w Leona ST. Potem zacząłem myśleć o pasku perfectline, a skończyło się jak wyżej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz po premierze jeszcze większy dylemat czy brać B7 czy czekać na B8... Ale z tymi cenami na B8 to mocno pojechali - od min 25800 EUR za limuzynę to daje ok min 105 tyś PLN. Kto im tyle da za trendline??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może spadną jak skończy się b7, bo tak to wszyscy braliby b8, a pozostałe b7 musieliby chyba zezłomować..................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności