Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Np. w wersji C. Da się? Próbował już ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np. w wersji C. Da się? Próbował już ktoś?

 

gdzieś było..

jeżeli chodzi o podłączenie przez przejściówkę da się tyle tylko, że dysk wtedy nie zmieści się na swoim miejscu, zbyt mało tam miejsca. Dysk stoi w pionie praktycznie od gniazda do górnej obudowy. trzeba albo go wywalić na zewnątrz, albo próbowac gdeziś "podwiesić" pod obudową. Było chyba jeszcze ograniczenie wielkości. wsadzony dysk bodajże 250GB ale widoczne tylko 120....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzieś było..

jeżeli chodzi o podłączenie przez przejściówkę da się tyle tylko, że dysk wtedy nie zmieści się na swoim miejscu,

 

Widziałem gdzieś w cenniku 64GB SSD PATA - tam przejściówki nie trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do dysku to mam pytanie.

Jak działa radio to pokazuje ze ma dysk 180 GB i zero zajetosci.

W mediach brak podświetlenia dysku.

Mam ten dysk czy nie mam.

I po co jest ten dysk jak nnie mam zadnych opcji od niego.

Passat B6 2008 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż jakąkolwiek płytę z muzyką i spróbuj skopiować na ten dysk. Wtedy zobaczysz, czy jest dysk czy nie. A mapy do navi jak masz? Wkładasz płytę, czy jest na dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi chyba jest na dysku bo czytnik dvd jest pusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jeden dysk jest w srodku dla Navi a jakiś zewnętrzny dla madiów ?

Pokazuje 180 GB wolnego miejsca i 0 zajetosci.

Gdzie w takim razie jest mapa bo plyty nie mam.

a w mediach DHH jest niedostępny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 18 GB ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 18 GB.

Tylko po co jest ten dysk skoro ma 0 MB zajetosci czyli jest pusty i gdzie jest mapa?

Plyty nie ma a niby na tym dysku tez nie.

A mapa dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste - te 18GB to wielkość partycji na muzykę. Skopiuj jakiś plik MP3 z SD na HDD i będziesz już widział HDD w mediach.

 

Mapy siedzą na drugiej partycji której nie widzisz.

 

A na trzecią partycję, której też nie widzisz, wgrywa się POI.

 

Moim zdaniem wymiana HDD na SSD ma sens tak naprawdę wtedy gdy HDD padnie bądź gdy ktoś ma tak dużo muzyki że mu po prostu nie wystarcza partycji - na jakieś spektakularnie szybsze działanie nawigacji po wymianie na SDD raczej nie należy liczyć (moim zdaniem to bardziej efekt placebo).

 

Działać powinien każdy dysk interfejsem PATA (IDE).

 

Do wymiany potrzebne dwa torxy. Zajmuje około 30 minut. Po wymianie trzeba wgrać ponownie Soft - jak ktoś ma narzędzia to można przygotować wersję która zaktualizuje tylko dysk bez konieczności wgrywania reszty. No i na koniec oczywiście mapy...

 

Mając większy dysk warto pokusić się o odpowiednie podzielenie go na partycje - mapy fabrycznie jest 10 GB, na POI tyle samo (obydwie wartości dla dysku 40GB). Ale ponieważ podział robi się na zasadzie proporcji to mając dysk 240 GB na muzykę będzie 120 GB a na mapy i POI po 60GB co jest bzdurą...

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował podzielić dysk inaczej niż fabryka niech daje na PW - nothing is impossible :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ponieważ należę do rodzaju tych, co nie uwierzą dopóki nie wsadzą ;), kupiłem przed chwilą na powszechnie znanym portalu aukcyjnym używany SSD PATA 32GB i zamierzam wsadzić go w zamian mojego talerzowego Hitachi 40GB. Pomierzę czasy z zegarkiem w ręku i opiszę dla potomnych...

 

Pomiary na HDD zrobione. SSD włożony, teraz idzie Soft potem mapy i pewnie koło 22:30 dam znać jak wyniki.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No słyszałem... Jeśli to komuś przeszkadza to nie ma sprawy... Tylko jak jest nowy post to łatwiej go dostrzec niż zauważyć że był edytowany.

========================

Edytuję żeby nie denerwować tych, którzy nie trawią pisania postów jeden po drugim ;)

 

Zakupiony dysk SSD to Transcend 32GB - kupiłem na aukcji http://allegro.pl/dysk-ssd-pata-transcend-32gb-do-laptopa-laptop-ata-i5726274604.html Cena na szczęście nie była wygórowana :)

 

Bez problemu dał się sformatować i podzielić na partycje - nie trzeba było nic zmieniać jak to na przykład bywa przy władaniu zwykłych dysków WD do Xboxa 360. Testowe radio to wersja ze Skody o symbolu 3T0 035 680, odpowiednik w VW to 1T0035680B. Robiłem dwa pomiary:

1. czas od uruchomienia (po pełnym uśpieniu, przed uśpieniem ekran był na radiu) do pojawienia się mapy - w obydwu przypadkach 37 s

2. czas wyznaczania 3 alternatywnych tras z Warszawy do Monachium - w obydwu przypadkach 1:27

 

Dokładność pomiaru +/- 1s.

 

WNIOSEK: zgodnie z przypuszczeniami, nie ma żadnego zysku w szybkości pracy nawigacji po wymianie na SSD.

Edytowane przez pab567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włóż jakąkolwiek płytę z muzyką i spróbuj skopiować na ten dysk. Wtedy zobaczysz, czy jest dysk czy nie. A mapy do navi jak masz? Wkładasz płytę, czy jest na dysku?

 

OK włożyłem płytę i ....... jak mam ją skopiować. Sorki za pytanie ale nie mogę znaleźć żadnej opcji kopiowania na HDD. I jeszcze czy można skopiować na dysk muzykę z pendriva i karty pamięci a jeśli można to też proszę o pomoc jak to zrobić

Edytowane przez mirek19-67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka = pliki MP3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności