Skocz do zawartości
Beart

Passat 2.3 v5 + LPG stag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wyskakuje mi taki błąd oraz check engine...

 

Adres : Engine

1 Fault Found

17560-long term fuel trim additive air; bank 1; range 2 : sysytem too lean

 

Orientuje się ktoś co to może być ?

Ostatnio wszystko porobiłem w pasku i olej był wymieniony i filtr oleju i filtr pyłkowy, i silnik klapy (kombi) mu wymieniłem wiec myślałem że go dofinansowałem i byłem bardzo zadowolony a tu taki klops :(.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kasujesz bład to pojawia się znów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pojawia się ponownie tylko że nie od razu a tak po 2 dniach, samochód chodzi normalnie, nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździj na benzynie i daj znać czy błąd wraca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobie, akurat w piatek jade do Londynu (300km) wiec bede wiedzial co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego może to być np. : brudna przepływka, nieszczelność w dolocie, lub jeśli masz gaz to coś nie tak z regulacją, błąd dotyczy dopasowania mieszanki paliwowo powietrznej.

 

Jeśli masz LPG to pytanie czy pojawia się też przy jeździe na PB jeśli nie to instalka do regulacji

 

jeśli natomiast pojawia się i na LPG i PB to szukaj nieszczelności, sprawdź (wyczyść przepływomierz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...na benzynie blad nie wyskakuje a na lpg tak. Wlasnie mi sie przypomnialo ze regulowalem gaz a pozniej pojechalem zalozyc tempomat i mechanik powiedzial mi ze wyregulowal mapy paliwowe czy wtryskowe...wiec najpierw byla regulacja gazu a pozniej benzyny a chyba powinno byc na odwrot...Sorry za brak polskich znakow ale nie mam dostepu do kompa i pisze z komorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17560-long term fuel trim additive air; bank 1; range 2 : sysytem too lean
na benzynie blad nie wyskakuje a na lpg tak.

Więc masz odpowiedź. Błąd ubogiej mieszanki. Na PB go nie ma, a jest na LPG. Instalacja do regulacji.

 

mechanik powiedzial mi ze wyregulowal mapy paliwowe czy wtryskowe...wiec najpierw byla regulacja gazu a pozniej benzyny a chyba powinno byc na odwrot

Możesz to rozwinąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak doszlo do placenia to powiedzial ze nie 180 zl tylko 250 zl bo mapy paliwowe czy wtryskowe byly rozjechane i powiedzial ze pewnie dlatego bo na gazie jezdze...w sumie to sie go nie pytalem co i jak....a ten komputer od lpg to automatycznie sam sie nie powinien dopasowac do map PB ? Moze odlaczenie od aku by cos to pomoglo ? Nie wiem mysle bo tu w UK to gdzie ja staga wyreguluje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak doszlo do placenia to powiedzial ze nie 180 zl tylko 250 zl bo mapy paliwowe czy wtryskowe byly rozjechane i powiedzial ze pewnie dlatego bo na gazie jezdze...

Tak w ogóle to w jakim celu byłeś u tego fachmana?? Za co Cię skasował? Robił coś przy LPG?

.a ten komputer od lpg to automatycznie sam sie nie powinien dopasowac do map PB ?

Niestety nie. Zależy jeszcze, która wersja Staga, ale nic nie zastąpi strojenia w drodze podczas jazdy.

Moze odlaczenie od aku by cos to pomoglo ?

Nic nie da.

Nie wiem mysle bo tu w UK to gdzie ja staga wyreguluje ?

Zależy gdzie mieszkasz. Na Forum LPG widziałem, że są ludzie co mają pojęcie, a nawet i montują LPG w UK. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności