Skocz do zawartości
kzarczyn

Dziwny kąt wtrysku w AFN

Rekomendowane odpowiedzi

TDI timing to wykres kąta wtrysku w zależności od temperatury paliwa. Jak czujnik temperatury padł to wykresu chyba nie będzie. Z tego co pamiętam czujnik znajduje się wewnątrz pompy wtryskowej.

 

przy okazji programu dałbym do "wycięcia" przepływke

 

A co da wycięcie przepływki? To że dane brane będą jedynie z czujnika ciśnienia i jak przepływka padnie to nie będzie negatywnego wpływu na jazdę czy coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dane będą brane z czujnika ciśnienia doładowania, zdychająca przepływka źle oblicza masy powietrza owocuje to zazwyczaj wyższym spalaniem oraz gorszymi osiągami, jeśli podejrzewasz czujnik temp paliwa to go sprawdź vag comem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Odkręcająca się śruba centralna i wyrezany klin na kole.

Koło.jpg

Edytowane przez kzarczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem podczas próby ustawienia kąta wtrysku pompa dochodzi do końca regulacji i jeszcze troszkę brakuje żeby ustawić na 50 dodam jeszcze że rozrzad ustawiony na znaki tak pół ,,0'' w okienku z lewej strony otworu,blokada wałka rozrządu i pompa na blokadzie.A po przestawieniu pompy o jeden ząbek kąt się ładnie ustawia ale wałek nie wchodzi co mu dolega miał ktoś taki przypadek. Pozdrawiam.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie lichy pasek załozyłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah, lichy pasek :) Co to znaczy ?

 

 

Luzujesz koło pasowe wałka podczas napinania paska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie trzeba to robic przy zmianie rozrządu sprawdzałem w swoim pasku i w AHU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hah, lichy pasek :) Co to znaczy ?

 

 

Luzujesz koło pasowe wałka podczas napinania paska ?

 

Koło zluzowane podczas ustawienia rozrządu żeby ustawić kąt 50 trzeba przestawić o jeden ząbek na pompie i prawie opór w jedną stronę na fasolkach tak jakby pół ząbka brakowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy masz cały klin na kółku pompy oraz czy śruba wału się nie odkręca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klin na pompie cały ściągałem koło śruba na wale nie odkręcana nigdy ale jak kręciłem wałem to nie czułem żadnych luzów a jakby był luz to by kąt skakał a on 49,51.(oczywiście po przestawieniu koła pompy o jeden ząbek) nowy pasek rozrządu założony a stało się tak po sprawdzeniu i czyszczeniu siateczki na zaworku N108.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"rozrzad ustawiony na znaki tak pół ,,0'' w okienku z lewej strony otworu," nie wiem co przez to rozumieć ale zero ma być idealnie na tym kursorku w okienku na skrzyni, dla testu bym jeszcze wymienił n108 na inny aby zobaczyć czy usterki szukać w nim czy w ustawieniu rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"rozrzad ustawiony na znaki tak pół ,,0'' w okienku z lewej strony otworu," nie wiem co przez to rozumieć ale zero ma być idealnie na tym kursorku w okienku na skrzyni, dla testu bym jeszcze wymienił n108 na inny aby zobaczyć czy usterki szukać w nim czy w ustawieniu rozrządu

Sorki nie z lewej tylko z prawej znak zero przecięty w połowie o otwór w skrzyni 00.jpgjak na rysunku a wałek rozrządu na blokade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności