Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam ten problem juz dosyć długi czas i nie wiem co robić. Mam passata b6 rok 2008. Zbiera mi się woda w bagażniku pod kołem zapasowym. Na początku myślałam, że są uszczelki nieszczelne więc wszystkie dookoła klapy zostały zmienione na nowe. Była nawet próba lania wodą z karchera i wszystko jest szczelne Po obserwacji doszliśmy do wniosku, że woda na pewno nie kapie z góry i nie przecieka przez tą tapicerkę w bagażniku do koła zapasowego, tylko musi zbierać się z innego miejsca, gdyż na tapicerce nie ma śladów wody a cała pleśń przy jeździe osadza się na dolnej części tapicerki i dopiero jak jest już dużo wody (ok.3-5cm) to przy jeździe chlapie i wszystko jest mokre.

 

Staram się wybierać co jakiś czas tą wodę ale już nie mam sił bo zaczyna mi się pojawiać rdza na niektórych metalowych częściach. Myślałam że może w czasie deszczu jak się jedzie to na nadkole są jakieś dziury?? Jeszcze jedno co zauważyłam, że woda, która się zbiera jest niebieska. W VW powiedzieli mi, że samo sprawdzenie co to jest to koszt 300-500 zł ale nie dają gwarancji, że znajdą powód :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywierc male otworki w tym plastiku co wpasowane jest kolo zapasowe woda spokojnie sobie zleci i po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wersja kombi?

Ta niebieska woda jest zastanawiajaca. Na poczatku pomyslalem o plynie spryskiwacza szyb, ktory gdzies przecieka przy transporcie z przodu auta na szybe z tylu. Ale to jakis absurd by byl, poza tym jak rozumiem, masz tej wody niemal litrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam już o wywierceniu tylko i tak dalej nie da mi spokoju skąd się to bierze, przecież nie powinno być czegoś takiego...

 

mam wersję sedan. Też myślałam, że to płyn tylko że płyn mam jedynie z przodu:) Woda zbiera się zazwyczaj jak jeździ się w deszczu. Myślałam, że może jakoś przez światła przechodzi??? ale nie mam pojęcia.. czytałam parę wątków ale nie widziałam jednego rozwiązania. Przy wymianie uszczelek przy klapie także je wtedy zasilikonowałam ale widocznie tędy woda sie nie dostaje

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

aha i jeszcze jedno, nie byłoby problemu z tym, by wywiercić dziuerę na spływ, jednak jak dalej ona będzie się tam przelewać to już w ogóle cała elektryka mi padnie. Już raz było spięcie i poszedł mi cały parkometr(jakiś tam moduł) i musiałam wymieniać go na nowy, działał rok i własnie mam teraz u elektryka samochód i stwierdził, że z powodu tej wody w bagażniku znów było spięcie i znów trzeba kupić nowy parkometr, co mija się z sensem skoro znów troche podziała i padnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob fotki tej niebieskiej wody i miejsce gdzie widzisz cos wilgotnego moze sie dostaje od spodu zrob test polewaj szybe woda z weza jak bedzie cieplo i zobaczysz czy to idzie z gory czy moze jak deszcz z dolu albo od zderzaka co jest wentylacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dziwna sprawa a rurki odplywowe po bokach bagaznika sprawdzalas czy sa na swoich miejscach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrob fotki tej niebieskiej wody i miejsce gdzie widzisz cos wilgotnego moze sie dostaje od spodu zrob test polewaj szybe woda z weza jak bedzie cieplo i zobaczysz czy to idzie z gory czy moze jak deszcz z dolu albo od zderzaka co jest wentylacja

Teraz wody nie ma bo 2 dni temu ją wycierałam. test już robiłam i z góry na pewno nie leci. Ale zobacze jeszcze przy zderzakach, od lamp i przy nadkole, chyba będę musiała w tym wypadku najlepiej całą tapicerkę z tyłu ściągnąć

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To faktycznie dziwna sprawa a rurki odplywowe po bokach bagaznika sprawdzalas czy sa na swoich miejscach?

 

a gdzie takie rurki sie znajdują i jak mam do nich dojść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sciągnąc boczki od wewnatrz bagaznika lub odgiąć tak aby zerknąc czy są na swoim miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat juz poruszany na forum, proszę poszukać, jest dokładnie opisane gdzie i jakimi miejscami może lecieć woda do bagażnika sedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności