Skocz do zawartości
pmangel

Sciaganie auta w prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy czy ktoś poradził sobie z tym ściąganiem w prawo, czy jak pojadę na ustawienie zbieżności do dobrego mechanika to mam powiedzieć żeby ustawili ten punkt 0, czy takie coś robią tylko w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dokładnie tak jest jak jak napisał Nuttie (Maciek), dzisiaj się o tym przekonałem ale autko już jedzie na szczęście prosto. W moim przypadku ta kierownica jest pochylona lekko w prawo, też się dziwie że nie wszyscy o tym wiedzą mam na myśli tych co ustawiają zbieżność - Hunter 4000:):

Pozdrawiam

Kolego, kierownica w B6 nie jest prosto w zależności od jej pochylenia. Zdaje się w najwyższym punkcie jest prosto, natomiast jak ją obniżysz to lekko skręca w lewo. Żeby dobrze ustawić geometrię w B6 to trzeba vcds'em zczytać punkt 0' położenia kierownicy (ustawić ją na 0') i wtedy geometrie robić.

 

Prawdopodobnie po odpaleniu auta, ustawia się trochę w prawo bo silnik elektryczny chce osiągnąć punkt 0' na kierownicy. To też jest ważne dla ABSu i ESP - w jakim jest położeniu kierownica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy ma od kilku dni problem ze ściąganiem auta na prawo , objawiało się samoczynnym obrotem kierownicy w prawo a teraz sam skręca . Jak podniosłem na podnośniku i odpaliłem auto samo skręca do oporu w prawo . Może wiecie co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO i problem rozwiązany.

Drobna korekta zbieżności, plus ustawianie kierownicy bo była skręcona lekko w prawo.

Czyli poprzedni mechanik, który ustawiał zbieżność zrobił to źle.

Teraz już tylko przeciąga na koleinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt tej wizyt w aso ? bo chyba mi tez pozostaje wizyta tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety też nie miałem szczęścia do magików od geometrii. Okazało się, że Passat'a nie ustawia się jak Syrenki ;) ASO pomogło za 273 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ustawienie kierownicy robione było przez komputer czy normalna dokładna geometria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, kierownica w B6 nie jest prosto w zależności od jej pochylenia. Zdaje się w najwyższym punkcie jest prosto, natomiast jak ją obniżysz to lekko skręca w lewo. Żeby dobrze ustawić geometrię w B6 to trzeba vcds'em zczytać punkt 0' położenia kierownicy (ustawić ją na 0') i wtedy geometrie robić.

 

czy ktoś może potwierdzić czy chodzi o ten kąt, który mam być ustawiony na 0 podczas robienia geometrii ???

 

3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam ten sam problem właśnie wróciłem ze zbieżności i mam wszystko dobrze ustawione ale przy prostej kierze leciutko ściąga na prawo.

pmangel byłeś w ASO zrobili Ci to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności