Skocz do zawartości
riccardoa

Prośba o analizę logów AFN

Rekomendowane odpowiedzi

zrób logi dynamiczne od 1500obr/min nie miałeś wciśniętego pedału gazu na 100% logi do poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie miałeś wciśniętego pedału gazu na 100% logi do poprawki

gaz był do podłogi o co chodzi z tym 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, VAG odczytał ponad 94% wartości z czujnika gazu czyli za słabo wciśnięty pedał gazu albo dywanik :) albo czujnik pada

można by dawkę kapkę poprawić (zwiększyć), a co do błędu - wina elektryki (wiązka albo wtyczka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do błędu - wina elektryki (wiązka albo wtyczka)

mowa o map sensorze czy jeszcze co innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy tych pomiarach powinien łapać muła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mowa o map sensorze czy jeszcze co innego ?

 

tak, o map'ie

jeżeli masz go na rurze dolotowej to sprawdź czy wciśnięty dobrze, odepnij i sprawdź piny - jak masz w ECU to na 99% olej w ECU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, o map'ie

jeżeli masz go na rurze dolotowej to sprawdź czy wciśnięty dobrze, odepnij i sprawdź piny - jak masz w ECU to na 99% olej w ECU

i to może być przyczyna ze łapie i nie łapie muła? i tak cudem logi były zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

map nie był jakoś zasyfiony, ale po myciu brak rezultatu , chyba kierownice dla zasady pójdą do czyszczenia :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło o mycie ale o sprawdzenie czy z wtyczką wszystko ok - poza tym błąd dot. problemu z elektryką - brak wpiętej wtyczki albo zwarcie, stąd 00519 a w jego konsekwencji 00575.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w samochodzie jest jeszcze jeden błąd dotyczący elektryki, i tak się zastanawiam,ale chyba on nie ma na to wpływu.

01117 - Generator Terminal DF Load Signal

27-00 - Implausible Signal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest błąd związany z altkiem - on może powodować rózne błędy w instalacji, nie wiem czy ma związek z Twoim 00519 i 00575. Podejrzewam jednak że to błąd natury elektrycznej a nie mechanicznej, i dopóki nie zlikwidujesz 00519 to może być problem z doładowaniem (odczytem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa :hmm przestał mi mulic, idzie bez muła, acz kolwiek jak by sie dziwnie rozpędzał, tak jakoś ciężko, ale nie przechodzi w tryb awaryjny :hmm moze faktycznie ten potencjometr wymienię, albo znowu odwiedzę Riccardoa i zrobimy logi , Rysiu jak myślisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo znowu odwiedzę Riccardoa i zrobimy logi , Rysiu jak myślisz

Zrobić można,tylko nie wiem czy w tygodniu da radę bo mam nocki i przed 18 wyjeżdżam z domu.Tak więc albo wczesnym popołudniem,albo sobota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle zrobione są logi, jak będziecie robili nowe to od 1500 obrotów i gaz w podłogę. Z tego co przejrzałem to masz jakieś kłopoty z EGR i przepływka troche niedomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
źle zrobione są logi, jak będziecie robili nowe to od 1500 obrotów i gaz w podłogę. Z tego co przejrzałem to masz jakieś kłopoty z EGR i przepływka troche niedomaga.

czyli egr zaślepię i po kłopocie,a przepływke zerkne tam

a żeby sprawdzać od 1500 mam stawać i roszac przed każdym kanałem, czy jadać zwalniam na 1500 daje w gaz i będzie git ,żeby nie było ze znowu zle zrobimy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zrobić można,tylko nie wiem czy w tygodniu da radę bo mam nocki i przed 18 wyjeżdżam z domu.Tak więc albo wczesnym popołudniem,albo sobota.

ten tydzień odpuszczę a sobota rano zone do sanatorium wiozę, może przyszły tydzień

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

masz jakieś kłopoty z EGR i przepływka troche niedomaga.

a potencjometr jak koledzy wyżej napisali tez, czy w końcu nie :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jadać zwalniam na 1500 daje w gaz i będzie git ,żeby nie było ze znowu zle zrobimy.

Tak będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ku,,wa grupa 11 zjedzona.

a możemy tylko 11 zrobić :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności