Skocz do zawartości
TDI Piter

Szyby elektryczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z tylną szybą. Nie opuszcza sie, choć słychać że mechanizm pracuje ale szyba się nie otwiera.

Co mogło sie popsuć?

Jakie mogą byc koszta naprawy?

I czy moge to zrobić sam?

 

A może jest ktoś z Wrocka kto mógłby mi pomóc :ok:

Mam jeszcze wiele pytan odnośnie tego auta więc jak by ktoś z Wrocka miał ochote mi pomóc to byłbym wdzięczny.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne jest,że poluzował Ci się silniczek.Skoro pracuje,a szyba mimo wszystko się nie opuszcze,to nic innego stać się nie mogło.Oczywiście poradzisz sobie sam!!!

Należy rozebrać drzwi:

Ściągasz tapicerke drzwiową wyciągając zaślepke z uchwytu(rączki) do zamykania drzwi(jest na zwykłych zatrzaskach więc nie bój się użyć siły).Pod tą zaślepką są 2 sruby.Kolejną 3 masz ukrytą na dole tapicerki.Ściągasz tapicerke ciągnąc od dołu by puściły spinki i podnosząc do góry aby zeszła z szyby.Odpinasz linke od klamki i kostke od głośniczka.W tej chwili powinieneś zobaczyć taką blache a w niej dość dużą okrągłą gumową zaślepke mniej więcej po srodku(około 10cm śr).Wyciągasz ją i opuszczasz szybe do momentu aż zobazysz plastikowe mocowanie(przez otwór po zaślepce)Przedstwie FOTO:

download.htm?id=3640

Teraz możesz odpiąć kostke od opuszczenia szyb i odłożyć tapicerke na bok.

Demontujesz szybe:

Jak już pewnie zauważyłeś mocowanie jest plastikowe składający się z 2 tulejek,więc ostrożnie wpychasz wewnętrzną tulejke,może nawet wpaść do środka drzwi(wyciągniesz ją jak wszystko zdemontujesz) to samo z ta druga

I tyle pozostaje ci tylko wyciągnąć ostrożnie szybke .

Odkręcasz śrubki trzymające blache na klucz 10. odpinasz głośnik i wszystkie wiązki(nie zapomnij o wiązce od zamka).Ściągasz metal

Najlepiej odkręć(3 sruby)i podłącz silniczek,sprawdź czy działa(jak tak i obraca się zębatka,to oznacza że,pewnie była źle zamocowana,jak nie,to najlepiej wymień silniczek(koszt ok50zł na allegro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szafolag

jeżeli słyszysz tylko klikanie przekaźników w mechaniźmie opuszczania szyby, a nie sam siliniczek to zapewnie masz problem z wiązką przewodów między drzwiami a słupkiem. Spotkałem się też z przypadkiem, gdy wypadły te dwie plastikowe tuleki włożone jedna w drugą. Ale wtedy gdy "opuszczałeś szybę" to było słychaś silnik podnośnika, ale jak ręką pomogłeś szybie to się opuszczała. A jak "zamykałeś" szybę to szyba wjeżdżała do góry.

pozdrawiam

szafolag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak że słychać klikanie przełączników i silniczek w drzwiach ale jak by nie miał siły opuścić szyby. Szarpnie ją tylko minimalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MadMax

Witam,

Ja mam trochę inny problem z szybami ale mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

 

Mianowicie po naciśnięciu przełącznika szyby się otwierają ale po puszczeniu przełącznika wcale się nie zatrzymują tylko otwierają się dalej. Żeby ją zatrzymać muszę na chwilę przycisnąć przełącznik w przeciwnym kierunku.

Czy to przełączniki się już zużyły czy może coś innego. Dodam że czasami po puszczeniu przełącznika szyba się zatrzymuje ale bardzo rzadko.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MadMax, Masz zapewne zabrudzone styczniki przełącznika otwierania szyb. Należy rozebrać go i przeczyścić benzyną ekstakcyjną :ok:

Niestety to typowa przypadłość Naszych kochanych pasków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tak że słychać klikanie przełączników i silniczek w drzwiach ale jak by nie miał siły opuścić szyby. Szarpnie ją tylko minimalnie.

Czyli jest na 100% to co napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu :zalamany:

Wszystko rozebrane. Nie mogę zdjąć tej metalowej obudowy, trzyma się jeszcze gdzieś w okolicach zamka. Ale to teraz raczej nieistotne bo wypadła ta plastikowa tulejka i dlatego szyba się nie opuszcza. mogę na tyle odgiąć blachę bez ściągania że wyciągnąłem i założyłem tą tulejkę na miejsce, ale ona w ogóle sie nie trzyma :[ jest strasznie luźna i przy opuszczaniu szyby odrazu wypada.

Co jest ??? :orany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz tulejek 1 czy 2 ?

download.htm?id=3640

Jak widać na zdjęciu powyżej,powinny być 2 tulejki(jedna w drugiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2. Mimo to nie trzymają się i wysuwają w kierunku linki i wypadają.

Mają ciasno trzymać?

Może je czymś owinąć tak żeby ciasno weszły???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor
Są 2. Mimo to nie trzymają się i wysuwają w kierunku linki i wypadają.

Mają ciasno trzymać?

Może je czymś owinąć tak żeby ciasno weszły???

 

Tak, normalnie trzymaja bardzo ciasno. Ta mniejsza w srodku dziala jak kolek rozporowy - rozszerza ta wieksza i trzyma na miejscu. Moze zle wkladasz? Najlepiej wlozyc na kilka milimetrow ta mala czesc w duza, po czym jak umiescisz ja na miejscu, to wciskasz mala, az wejdzie dokladnie i nie bedzie wystawac poza duza. Jesli faktycznie dalej beda latac, to ja bym poradzil zapytac w serwisie o nie - zdaje sie, ze nie sa zbyt drogie. Chyba, ze polamal ci sie caly ten plastik, w ktory onie wchodza, ale to musisz sprawdzic (masz foto pogladowe od piotrmag1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdaje sie, ze nie sa zbyt drogie

Koszt około 5zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co Działa ! :hurra:

Chodzi jak ta lala :ok:

Zobaczymy, jeśli spadnie to wymienie na nowe.

Teraz już wiem jak!

Dzięki.

 

A napiszcie jeszcze wolno i wyraznie ;) jak odpiąć tą blachę od zamka (tam gdzieś trzyma) To tak na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor
A napiszcie jeszcze wolno i wyraznie jak odpiąć tą blachę od zamka (tam gdzieś trzyma) To tak na przyszłość.

 

Blache, jak mowisz odkrecasz na calym obwodzie i pozniej mozna juz ja wyjac (czasami trzyma sie mimo odkrecenia na czyms w rodzaju kleju). Mniemam, ze na pewno to juz zrobiles, bo inaczej nie dostalbys sie do tych tulejek. Jesli chodzi o zespolenie z zamkiem to najpierw musisz odkrecic zamek i wyjac calosc (blacha z zamkiem). Zamek jest przykrecony dwiema srubami, ktore zobaczysz jak otworzysz drzwi. Oczywiscie wczesniej jeszcze nalezy odkrecic srube torx, ktora dociska taki pierscien, ktory to trzyma wkladke zamka (z przodu z otworem na kluczyk, z tylu zaslepiona) obok klamki zewn. Pozniej jeszcze trzeba odczepic linke z zewnetrznej klamki i wtedy mozna wyjac zamek razem z ta blacha. Zamek do blachy jest przymocowany dwoma nitami plastikowymi, cos na zasadzie koleczkow rozporowych. Trzeba wyjac najpierw srodek nitu i pozniej juz odczepic zamek. Bylo to juz opisywane w innych postach. Jak cos niejasne pisz...

 

ps. Piter - na przyszlosc dalbys jakis punkcik za pomoc ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor
MadMax, Masz zapewne zabrudzone styczniki przełącznika otwierania szyb. Należy rozebrać go i przeczyścić benzyną ekstakcyjną

 

Moglbys cos wiecej powiedziec co nalezy przeczyscic? Czy trzeba rozebrac mechanizm i dostac sie do plytki i tam czyscic? U nie jest tak, ze pierwszy stopien nie lapie, czyli reczne otwieranie. Automat juz dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w miejscu zaznaczonym na zdjęciu trzyma mi tą blachę. Jak wyjąć te bolczyki?

DSC_0442.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, w miejscu zaznaczonym na zdjęciu trzyma mi tą blachę. Jak wyjąć te bolczyki?
te bolczyki ja zawsze wbijam do srodka przykladam gwiazdkowy wkretak i wystarczy reka mocniej stuknac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, mimo tego poddałem się, złożyłem wszystko do kupy. W wolnej chwili może jeszcze raz spróbuję to ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności