Skocz do zawartości
mateo21

2.0 TDI BMR zwieksza obroty przy zmianie biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem w w/w silniku skrzynia manualna, że podczas przyspieszania i zmiany biegu obroty podskoczą jeszcze o około 300obr/min. Wygląda to tak ze jade np na 3 biegu i pociągnę do 3500obr odpuszczam gaz, wciskam sprzęgło chce zapinać 4 bieg i w tym momencie obroty sobie podskoczą do 3800 po czym opadaja w dół. Jesli przyśpiesze do w/w obrotów i wezme noge z gazu to przez przez ok 1s silnik nadal przyśpiesza pomimo odpuszczonego gazu, najbardziej odczuwalne jest to na 2 biegu. Czytałem i szukałem na forum lecz nie znalazłem odpowiedzi. VCDS nie wywala żadnych błedow ponadto sprawdzono programem działanie pedalu gazu i wszystko wychodzi ok, pedał gazu został podmieniony na inny lezc objawy nie ustapiły. Jadąc na tempomacie np3 bieg 50km/h szybko podbijam predkośc na tempomacie żeby auto mocno zaczelo przyśpieczac i nagle wyłacze tempomat wtedy obroty też podskocza. Dodam jeszcze że jesli delikatnie operuje gazem objaw jest nie zauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to normalne bo u mnie jest identycznie a jak widzę mamy te same silniki !

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadalem kiedys z kumplem i powiedział ze jezdził juz kilkoma 170 konnymi passatami i audi i takie coś sie nie działo. Ja innym 170km nie mialem okazji jechac ale jezdzilem 140km i takie cos nie wystepowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest tak samo ale ja się tym nie przejmuję bo w niczym mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tez w miare opanowalem i wkurza mnie to tylko gdy szybko musze zmienić bieg bo silnik wyje w innych przypadkach zdejmuje noge z gazu czekam 1s i wciskam sprzegło, gorzej gdy moja druga połowka prowadzi bo wtedy co zmiana biegu przy wyzszych obrotach silnik przygazowuje, ale powoli juz to tez opanowuje bo juz chyba nic innego nie pozostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności