Skocz do zawartości
bbbb

Godzina sama się zmienia-dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem od jakiegoś czasu, że mimo, iż ustawię właściwą godzinę w liczniku(za pomocą przycisku na liczniku i manetki) to po jakimś czasie znów mam o godzinę dalej. I tak w kółko. Ja mu ustawiam, a on wie lepiej, która jest godzina i na złość mi przesuwa wyżej. Wygląda to tak, ja ustawię właściwą godzinę, a po jakimś czasie np zamiast 6:45 mam 7:45. Już zaczyna mnie to męczyć, bo ile razy można ustawiać godzinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w Passacie jest też tak jak w Polo że przy pełnym MFA+ jest w ustawieniach czas letni i zimowy. Może tam jest coś przestawione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie używasz dwóch kluczyków??

W poprzednim b6 jeden z kluczy miał ustawioną godzinę do przodu i za chiny nie mogłem ustawić mu właściwego czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie używasz dwóch kluczyków??
Używam. I to może mieć coś wspólnego z godziną??? No cóż, ustawię godzinę na jednym i na drugim i zobaczymy co się stanie.
jest w ustawieniach czas letni i zimowy. Może tam jest coś przestawione...
Ciekawostka. Nawet do głowy by mi nie przyszło, ale poszperam w menu. Ale skąd on ma u licha wiedzieć jaka jest faktycznie godzina skoro ja sam sobie ją ustawiam?

Przyszedł mi inny pomysł. Ustawię dwie godziny wstecz i jeżeli "popchnie" o godzinę to będę miał właściwy czas:mur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawię dwie godziny wstecz i jeżeli "popchnie" o godzinę to będę miał właściwy czas

No miałem właśnie podpowiedzieć, żebyś z Paskiem w taką zabawę zagrał. Zobaczysz kto kogo zrobi w ciula - Ty jego, czy on Ciebie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić godzinę na dwóch kluczach. Piloty do Passata mają pamięć i zapamiętują ustawienia komputera w tym godziny i języka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz ustawić godzinę na dwóch kluczach. Piloty do Passata mają pamięć i zapamiętują ustawienia komputera w tym godziny i języka

 

Czy poprzez ustawienie godziny na dwóch kluczach należy rozumieć ustawienie zegarka przyciskami przy włożonym "kluczyku" czy jest to bardziej złożona procedura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może różne czasy są ustawione w komputerze a nie sama godzina, chodzi o czas letni/zimowy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może różne czasy są ustawione w komputerze a nie sama godzina, chodzi o czas letni/zimowy
O którym komputerze mówisz?
Musisz ustawić godzinę na dwóch kluczach. Piloty do Passata mają pamięć i zapamiętują ustawienia komputera w tym godziny i języka
Też tak spróbuję zrobić. Ale... no właśnie. Gdy dorobiłem w ASO kluczyk(pilot) to po wyjeździe miałem rozjechane w drobny mak ustawienia licznika. Okazało się, że wystarczyło poprogramować na nowo kluczyki(poustawiać). Ale... no właśnie-zmieniłem poprzedni licznik(czerwony FIS) na licznik od CC(biały FIS) i wszystko działa jak należy na obu kluczykach, poza tą godziną. Ale może ten "nowy" licznik ma jakieś opcje zapamiętane i dlatego wariuje ta godzina. Rozmawiałem też z gościem, który ma Audi i powiedział mi ciekawą rzecz. A mianowicie w Audi jest jakiś radiowy dynks, który drogą radiową pobiera godzinę z centrali Audika i sam ustawia sobie godzinę i nie trzeba się o to martwić. Może podobne pieroństwo mam u siebie??? Nie mniej jednak dziś przetestuję ustawianie godziny na obu kluczykach i zobaczymy co to da. A poprzez VAG(VCDS) można ustawić godzinę? Może tu leży pies pogrzebany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ogarnąłem temat. I Piotr(idol23) i Dominik(trasek) mieli rację, ze trzeba na obu pilotach ustawić godzinę, ale okazało się, że to NIE WYSTARCZA!!! Ale od początku. Wlazłem do auta i wkładam jeden kluczyk i ustawiam godzinę-jest OK. Wkładam drugi kluczyk i nie jest OK więc ustawiam właściwą godzinę i jest OK. Znów wkładam ten "pierwszy" pilot i k*$^@ znów godzina przestawiona!!! Po kilku próbach zwątpiłem ale pomyślałem, że trzeba poszperać w menu(sugestia Dominika o letnim/zimowym czasie) i tu EUREKA!!! Okazało się, że w ustawieniach godziny są dwie pozycje do zaptaszkowania 12/24h i Daylight(piszę z pamięci a mój angielski jest... a Google przetłumaczyło mi na "światło dzienne") i oczywiście w obu pilotach było różnie. Postawienie ptaszków po włożeniu obu pilotów naprawiło problem.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak jak Ci podpowiedziałem jako pierwszy. Czas letni i zimowy zaburzył rownowage Twojego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czas letni i zimowy zaburzył rownowage Twojego zegarka.
Jeżeli przyjąć, że ten Daylight to właśnie ten letni i zimowy to dokładnie tak. Swoją drogą nie bardzo rozumiem ten gadżet, skoro szybciej ustawię godzinę "z kołka". Ale niech im tam będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przodu tak, ale do tyłu już nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do przodu tak, ale do tyłu już nie...
Osobiście nie mierzyłem czasu, ale kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności