Skocz do zawartości
elisek

Akwarium forumowicza porady i rady

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś ma za dużo roślinek przyjmę. Moje za bardzo chorują :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś ma za dużo roślinek przyjmę. Moje za bardzo chorują

na allegro jest gość co sprzedaje roślinki za ok 30 zeta, roślinki są piękne i mało wymagające dla początkujących. Ja jestem zadowolony, rosną mi bez jakiegokolwiek nawozu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elisek, mógłbym ci przesłać jak mówiłem, ale może jak się zrobi ciut cieplej bo zmarzną i nie przeżyją, Tomasz jak ten sprzedawca ci je zapakował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
omasz jak ten sprzedawca ci je zapakował?

w woreczku z takim zatrzaskiem u góry, nie wiem jak to nazwać, palcem się przejeżdża i zamknięty:) I w kopercie bąbelkowej, myśle że póki co nic nie będzie roślinką. W końcu wiosnę mamy:) Grunt żeby wysłać na początku tygodnia, bo wiadomo pocztą występuje czasem poślizg, a nie wskazane żeby weekend rośliny na poczcie leżały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można je jakimś wilgotnym papierem obłożyć i do tego woreczka. Elisek jak jesteś chętny to dawaj na PW pomyślimy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinki posadzone zobaczymy czy się przyjmą . VWPASSATB3B4 Co za nawóz mi dałeś ? Jak się nazywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikro+makro. Gość sprzedaje go na allegro. Jest w proszku a ty go rozcieńczasz. U mnie wszystko na nim rośnie super. Jeszcze kupiłem kulki glin torf i je się daje pod korzeń rośliny. Dużo ludzi na allegro to ma. Tak jak ci pisałem łyżka dziennie powinna styknąć. Mi nie raz wlało się za dużo i żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinki raczej się za klimatyzowały i widać że rosną :jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś ma za dużo roślinek przyjmę. Moje za bardzo chorują :(

 

zobacz czy nie masz cryptocoryny

jak masz wyrzuc ja

z innej rodziny zatruwa i marnieja inne rosliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat temu przesiadłem się z akwarium 60L na 240L i również potwierdzam, że im większy zbiornik, tym mniej pracy z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką pokrywę aluminiowa polecacie?

Akwarium jest planowane 130x40 i oświetlenie 4x54watt, warto w Diversa zainwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklepwodnik.pl/

polecam , nawet przez telefon można otrzymać dużo informacji , akwarium to nie tylko stworzenia i rośliny, dopiero teraz to wiem, a bawię sie w akwarium około 20 lat , nawet sposoby na zielone glony sa a miałem ich wszędzie z pomocą tych panów zaczynają znikać, teraz etap wody, gh mam 19 masakra,a ph 8,9 będzie obniżanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.sklepwodnik.pl/

polecam , nawet przez telefon można otrzymać dużo informacji , akwarium to nie tylko stworzenia i rośliny, dopiero teraz to wiem, a bawię sie w akwarium około 20 lat , nawet sposoby na zielone glony sa a miałem ich wszędzie z pomocą tych panów zaczynają znikać, teraz etap wody, gh mam 19 masakra,a ph 8,9 będzie obniżanie.

 

To jakie są te sposoby na zielone glony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o

To jakie są te sposoby na zielone glony ?

Otoski, krewetki i zmienić ph i gh wody, wywaliłem muszle morskie , powoli znikają, kosiarki nie kupiłem bo mi odradzono acz kolwiek dużo pomagają, powoli znikają zielone włosy, jak znikną całkiem to sie podpisze ze idealnie pomaga, na razie czekam na efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o

 

Otoski, krewetki i zmienić ph i gh wody, wywaliłem muszle morskie , powoli znikają, kosiarki nie kupiłem bo mi odradzono acz kolwiek dużo pomagają, powoli znikają zielone włosy, jak znikną całkiem to sie podpisze ze idealnie pomaga, na razie czekam na efekty.

 

daj jakieś foto jak to teraz wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie idzie pełen restart, ślimaki przestały być śmieszne i ogólnie miałem więcej syfu niż ryb :)

 

Rośliny umyłem i wymoczyłem w nadmanganianie potasu żeby żadna ikra nie przeżyła. Dałem nowy żwirek i umyłem całe szkło.

Obecnie akwarium dojrzewa a rybki kiszą się w małym akwa :( ( większego nie mogłem pożyczyć ).

Mam nadzieję że ryby przeżyją.

 

Nie obrażę się jeśli trochę ślimaków za jakiś czas mi wyjdzie, w kontrolowanych warunkach to pożyteczne stworzonka, a i bocje by miały co jeść :)

 

1aa4792d1b03.jpg

 

de4a3bc557de.jpg

 

df1d88313a59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz w tym trzymać krewetki i ślimaki

Ale ogólnie jest OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności