Skocz do zawartości
elisek

Akwarium forumowicza porady i rady

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 45 litrów, to trochę więcej od tego i jest OK, wyposażenie w tym zestawie powinno ci styknąć, nie wiem jak z jakością filtra. Grzałkę u siebie wyrzuciłem bo padł mi termostat i ryby pozdychały kilka lat temu. Od tamtego czasu nie mam grzałki a temperatura nie spada poniżej 25 stopni. Pomyśl jednak chociaż o 45l lub 50. Nie wiele więcej kasy a lepiej dla rybek i ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie ok 70l i dla ok 10 sztuk bydla jest nieco ciasno. Dzis gosciu zaproponowal mi 200l na zamowienie w cenie podobnej do Twojego zestawu. Po pierwsze ile chcesz miec tam ryb? Po drugie pamietaj, ze im wiekszy baniak, tym mniej roboty przy nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że większe akwa mniej roboty, ale mam takie fajne miejsce w pokoju gdzie by idealnie pasowało takie 50 długości itd. Może z czasem jak mi się spodoba to to wezmę 100 litrów albo i więcej :). Jestem trochę zorientowany na temat jakie ryby itp, ale to dopiero jak kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne rurki Miły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyszły pierwsze wody teraz kompletowanie reszty gratów

 

Co to za "skałki" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no ładne ja też nie bawem sie pochwale wymieniam wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się zapowiada :) Ja też się przymierzam do zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie restart się udał, zero ślimaków i wszystkie rybki przeżyły, i o ile lepiej akwa wygląda. Fajne te skałki, ja myślę o mchu na kokos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr kubełkowy polecacie do zbiornika 325L? Zastanawiam się nad Unimax 500.

Może ktoś taki posiada to proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej Unimax 500 będzie odpowiedni. Ewentualnie zastanów się jeszcze nad Fluval 406. Korzystam ze starszego już Fluvala, jestem z niego bardzo zadowolony. Tak na szybko to jeszcze jeden model filtra niedawno oglądałem, JBL greenline cristalprofi e1501. Nic więcej o nim nie powiem, oprócz tego, że był tańszy od konkurencji, ale opinie musiałbyś poczytać na internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emichaele93

Podłoże- zależy czy planujesz wymagające rośliny czy raczej takie prostsze w uprawie, na początek polecam nurzańca, jakieś kryptokoryny, mchy, rogatka, anubiasy - zależy co Ci się podoba?Dla tych łatwiejszych wystarczy żwir lub piasek + kulki gt.

 

____________________

Masz ze sobą duże torby http://www.hotelwasik.pl wchodź na naszą stronę!

Edytowane przez emichaele93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej Unimax 500 będzie odpowiedni. Ewentualnie zastanów się jeszcze nad Fluval 406. Korzystam ze starszego już Fluvala, jestem z niego bardzo zadowolony. Tak na szybko to jeszcze jeden model filtra niedawno oglądałem, JBL greenline cristalprofi e1501. Nic więcej o nim nie powiem, oprócz tego, że był tańszy od konkurencji, ale opinie musiałbyś poczytać na internecie.

JBL greenline cristalprofi e1501 też sie nad nim zastanawiałem, oszczedny tylko 20watt. Z tego co czytam na forum to duzo osób go uzywa i poleca. Z częściami do Unimaxa nie ma problemu, to polski filtr i jest wszystko dostepne i tanie.

Unimax ma 36 watt. Ma podwójne wloty i wyloty i 2 wirniki.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Podłoże- zależy czy planujesz wymagające rośliny czy raczej takie prostsze w uprawie, na początek polecam nurzańca, jakieś kryptokoryny, mchy, rogatka, anubiasy - zależy co Ci się podoba?Dla tych łatwiejszych wystarczy żwir lub piasek + kulki gt.

Jeśli to do mnie było to podłoże będzie żwirek drobny, pod żwir substrakt.

Rośliny raczej mniej wymagające ale jakieś ładne.

Oświetlenie, pokrywa aluminiowa w planie, świetlówki 4x54watt. Zbiornik będzie na 130cm a świetlówki na 120cm. Także 0,6 watt na litr spokojnie będzie.

2 belki osobno zapalane, zawsze będzie można tylko jedna zapalić jak będzie taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rybki od tygodnia w baniaku jednak problemem jest to , że jakoś ciężko się adoptują :(. Aktywne są tylko podczas karmienia , a tak tylko leżą na dnie godzinami. Z dnia na dzień było lekko lepiej jednak od wczoraj totalna psychoza :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dnia na dzień było lekko lepiej jednak od wczoraj totalna psychoza .

To już m/w ogarnięte. Zawsze jak karmię wsadzam palec do wody i plumkam potem karmienie. Raz rybki się trochę ogarnęły , a teraz przy pluskaniu od razu lecą do palca bo wiedzą , że papau będzie.

 

 

Aktywne są tylko podczas karmienia , a tak tylko leżą na dnie godzinami.

Problem braku aktywności i leżenia na dnie dalej pozostał. Wyjaśniło się chowanie za kamieniami :przestraszony

Widać zadomowiły i to nawet za bardzo :wmorde

 

 

56f95a21.jpg

b47ad795.jpg

c4f70b4e.jpg

9712fa3e.jpg

98e3e9e1.jpg

4204b4bf.jpg

e22d0236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gratulacje :kciuki zobaczymy ile przybędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem braku aktywności i leżenia na dnie dalej pozostał. Wyjaśniło się chowanie za kamieniami

Widać zadomowiły i to nawet za bardzo

.. jak dostaną laube to zaczną mówić Braciszku także spokiczek niebawem zajrzę na rodzinne karmienie malavwi :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rainman, fajne to akwarium :) dobrze że rybki ci się zadomowiły. Mi wychodzi teraz walka ze ślimakami. Ślimaków nie ma ale chyba spaliłem rośliny podczas płukania żeby wybić jajka ślimaków. Płukałem w Nadmanganianie Potasu, tak zalecili na pewnym forum akwa. No nic, teraz szukam nowych roślinek, sprzedaję część gupików i Bocje wariatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności