Skocz do zawartości
bisza88

Analiza logów APU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Proszę o analizę poniższych logów ponieważ :

Ostatnim razem gdy wracałem 150 km do domu auto zaczęło szarpać ( na LPG i benzynie)a że już tak kiedyś miałem wiedziałem że cewki więc wymieniłem, okazało się że dalej problem ( tylko LPG) więc cewki podmieniałem od innych i wykluczyłem ich winę. Świece wymieniałem więc też sprawne. Przepływomierz hmm czyściłem uszkodził się więc wymieniłem na używkę oryginalną i wyczyściłem przepustnicę i okazało się być dobrze. Po dniu wyskoczył błąd 17521 skasowałem i po skasowaniu automatycznie znowu skaczą obroty dławi się na gazie. Znowu pogrzebałem przepustnicę wyjąłem wyczyściłem ( była czysta ale dla pewności) adaptacja i ok nie szarpie. Dzisiaj znowu błąd 17521 i **** na lpg nie da się jechać:kwasny. Na benzynie śmiga.

LOGI

Grupy: 002,115 - http://vaglog.rtnet.pl/d.biszewski_151356.html

Grupy: 020,118 - http://vaglog.rtnet.pl/d.biszewski_151357.html

 

http://vaglog.rtnet.pl/d.biszewski_151356.html

http://vaglog.rtnet.pl/d.biszewski_151357.html

 

---------- Dodano o 22:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:27 ----------

 

zastanawiam się nad tym że za długi czas wtrysku gazu powoduje ten błąd poniżej logi na benzynie i na gazie

 

benzyna :

Grupy: 002 - http://vaglog.rtnet.pl/d.biszewski_151358.html

Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/d.biszewski_151359.html

 

gaz:

 

Grupy: 002 - http://vaglog.rtnet.pl/d.biszewski_151360.html

Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/d.biszewski_151361.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż na pb jest w miare ok tylko przepływka zaniża i przez to może lekko cofać zapłon i mieć delikatnie mniejszą moc reszta ok, na lpg faktycznie czasy wtrysku długie czyli za mało gazu, instalacja do strojenia ewentualnie wymiany gratów, co tam masz zamontowane wtryski reduktor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtryski OMVL czarne , reduktor R40 DREAM REG OMVL, komputer king

 

---------- Dodano o 09:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:35 ----------

 

tylko dlaczego raz jest dobrze pojawi się błąd skasuje i jest źle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kasujesz błedy to kasują się też adaptację dlatego źle chodzi dopóki znowu ecu nie adaptuje się do źle wystrojonej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wsad wystrojenia lpg miałem i dla pewności znowu go załadowałem więc może jakaś część i zapewne parownik świruje. A błąd lambdy myślisz że przez gaz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na pb nie wywala to pewnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy. Msm passata apu 1999. Ile on ma sond lambda?

Chce ho doprowadzić do porządku więc może mi ktoś polecić producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem tu nowy. Msm passata apu 1999. Ile on ma sond lambda?

Chce ho doprowadzić do porządku więc może mi ktoś polecić producenta?

 

Jedną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A to znaczy że katalizator można wywalić I bęszie autko lepiej oddychało ? I co do sondy to pewno bosch ale czy musi być oryginał z wtyczką czy może być też boscha tylko taka bez wtyczki chyba uniwersalna bo wtyczke starą trzeba by przylutować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności