Skocz do zawartości
szuwarx

Incydentalnie problem z odpaleniem -silnik kręci VAG ok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem który średnio pojawia się raz na 1,5 miesiąca

Mój mechanik początkowo nie bardzo wierzył w moje opowieści ale dzisiaj miarka się

przebrała gdyż znów w najmniej oczekiwaniem momencie passek nie chciał odpalić.

 

Sytuacja zawsze wygląda podobnie np tankowanie na stacji, myjnia-

podjeżdżam sprawnym autem

i próbuję odpalić po kilku minutach silnik kręci nie odpala ! -

VAG nie pokazuje żadnych błędów (dzisiaj ściągnąłem mechanika )

Za kilkanaście - kilkadziesiąt minut silnik odpala bez problemu i znowu przerwa ok miesiąca problem ustępuje !

 

Czy kto ktoś miał coś podobnego nie mam pojęcia jak to ugryść.

immo ? może przekaźniki - VAG nie pokazuje żadnych błędów nawet podczas próby odpalenia silnika acha akumulator nówka

pozdrawiam

 

szu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z IMO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem miesiac temu z klienta Touranem. Nie bede sie tu rozpisywal co ja tam nie wyczynialem, w sumie wymiana czyjnika polozenia walu zalatwila sprawe na zawsze. Dziwne bylo to ze po odpaleniu auta błąd znikal i nie mozna bylo auta zdiagnozowac. Mysle ze kolego szuwarx to samo jest u Ciebie. Czujnik znajduje sie za obudowa filtra oleju wcisniety miedzy silnik a skrzynie....

Aaaaaa jeszcze moze dopisze ze w moim B6 tez mialem z tym czujnikiem przygode. Bodzajze trzy lata temu jechalem do PL na wakacje i w Szwecji zaczynalem odczuwac jakby na ulamek sekundy silnik tracil moc, jakby brakowalo paliwa. Jako ze zawsze woze ze soba kompa, podpialem sie na parkingu przed odprawa promową i ... i nic, zadnych bledow. Ta sama sytuacja rzadko, ale powtarzala sie w drodze w PL az motor zgasl na skrzyzowaniu pare km od domu. Wymiana czujnika i po sprawie...

Edytowane przez popiolek4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa jeszcze moze dopisze ze w moim B6 tez mialem z tym czujnikiem przygode. Bodzajze trzy lata temu jechalem do PL na wakacje i w Szwecji zaczynalem odczuwac jakby na ulamek sekundy silnik tracil moc, jakby brakowalo paliwa. Jako ze zawsze woze ze soba kompa, podpialem sie na parkingu przed odprawa promową i ... i nic, zadnych bledow. Ta sama sytuacja rzadko, ale powtarzala sie w drodze w PL az motor zgasl na skrzyzowaniu pare km od domu. Wymiana czujnika i po sprawie...

 

Dokładnie tak to wygląda w momencie awarii mechanik podpiął VAGA i żadnych błędów nie wskazywało po kilku minutach odpalił i wszystko w jak najlepszym porządku.

czujnik położenia wału powiadacie ?? zasugeruję to mechanikowi jest jakaś szansa sprawdzić to przed wymianą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę się ze podczas testu wynik będzie pozytywny. Proponuję kupić czujnik a wymiana zajmie tylko godzinke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności