Skocz do zawartości
mgboczna

zasilanie"po stacyjce"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Potrzebuję podłączyć kilka dodatkowych urządzeń w swoim B6 ale tak aby zasilanie pojawiało się na nich po włożeniu klucza do stacyjki i wciśnięciu w pierwszym położeniu (nie zapłon).Przegrzebałem wszystkie kabelki przy bordnetzie ale tam jest albo cały czas 12v albo po włączeniu zapłonu.Gdzie szukać takiego miejsca (nie chciałbym rozbierać kolumny kierownicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przy radiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tam jest tylko na stałe 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne, bo jak włączamy kluczyk do połowy to radio startuje... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak-startuje ale pomierz napięcia-nie znam się na tyle na elektryce samochodowej ale prawdopodobnie otrzymuje info po can i dlatego startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otrzymuje info po can

Dokładnie.

 

Podpowiedz może oczywista, przepatrzyłeś bezpieczniki z prawej i lewej strony kokpitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrzynkach po prawej i lewej też mierzyłem.Generalnie w nich jest ok.pięciu listew , pod które podpięte są poszczególne bezpieczniki. Niestety w nich również jest 12v ale na żadnej z nich nie pojawia się po wduszeniu klucza do 1-szej pozycji. Zastanawiam się czy nie szukać gdzieś przy ryglowaniu kierownicy bądź przy module komfortu?

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy module komfortu możesz sprawdzić ale wątpię żeby coś tam było.

 

Może to Ci coś pomoże

 

[ATTACH=CONFIG]106980[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest w skrzynce bezpieczników pod maską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gniazdo zapalniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gniazdo zapalniczki?

 

po włą czeniu zapłonu

 

Na pewno jest w skrzynce bezpieczników pod maską.

 

jeśli tam jest to jak się do niej podpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz przeciągnąć przewód jest tam troszkę miejsca i na pewno da radę bo ja tak zrobiłem u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lampka w schowku? Czy czasem nie jest tak, że tam jest napięcie od momentu otwarcia drzwi i potem przez jakiś czas po zamknięciu? (15 - 20 minut). Może to by ci podeszło?

Ja za schowkiem mam jeszcze jedną nieużywaną wtyczkę w której napięcie pojawia właśnie po stacyjce, ale moje auto to moje auto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz przeciągnąć przewód jest tam troszkę miejsca i na pewno da radę bo ja tak zrobiłem u siebie

 

A pamiętasz może z którego bezpiecznika brałeś to zasilanie? Jak dobrać się do tej skrzynki - czy trzeba odkręcić te wszystkie grube kable do niej wchodzące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pamiętasz może z którego bezpiecznika brałeś to zasilanie? Jak dobrać się do tej skrzynki - czy trzeba odkręcić te wszystkie grube kable do niej wchodzące?

 

Tyle na forum siedzi a nie zauważył że tutaj jest opisane jak rozebrać skrzynkę i kabelek przeciągnąć do komory :)

http://forum.vw-passat.pl/threads/129906-B6-Montaz-ogrzewanej-przedniej-szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak rozebrać skrzynkę i kabelek przeciągnąć do komory

 

To tylko rozleniwienie spowodowane wakacyjną pogodą:D

 

Na pewno jest w skrzynce bezpieczników pod maską.

 

Ale i tak w skrzynce nie ma ( tzn. nie znalazłem) żadnego punktu żeby "+ " był "po stacyjce":dodupy

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie jestem w trakcie montowania świateł do jazdy dziennej w moim Passacie i nie wiem gdzie podłączyć "+" po stacyjce, w komorze silnika, a raczej w bezpiecznikach jest prąd nawet po wyłożeniu kluczyka ze stacyjki. Gdzie mam się podłączyć? Najlepiej chciałbym w komorze silnika, a najlepiej gdyby był to jakiś bezpiecznik. Z góry dzięki za pomoc ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności