Skocz do zawartości
mishaq

luźny pedał gazu

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

szukałem naszą szukajką chyba z godzinę, przejrzałem kilkanaście stron co pokazała na hasło "pedal+gazu".

 

Jakiś czas temu przypadkowo (chyba przy odkurzaniu) zauważyłem, że pedał gazu rusza się na boki i to tak sporo z 1cm (silnik AFN skrzynia automat, 1997rok). Wczołgałem się pod kiere ale na pierwszym widocznym "przegubie" nie widzę żadnej śruby ani nakrętki, więc tam nie ma możliwości manewru. dalej wszystko szczelnie zakryte ręka się nie mieści. wyżej jest chyma jakaś mała cienka sprężynka, ale moim zdaniem jest nałożona prawidłowo.

 

 

czy ktoś zna taki przypadek, czy taki luz to normalna, jak nie to co odkręcać jak skasować ten luz.

 

dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem wcześniej ten schemat, o którym plastyku mówisz- podaj proszę numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod wątek. Auto dziwnie reaguje na gaz. Przy naciskaniu jest reakcja, później słabiej i dopiero jak dociskam przed samym końcem to jest lepsza reakcja. Podczas analizy logów okazało się że na full wciśniętym gazie z wyjętym dywanikiem program pokazał 81%. Zdjąłem osłonę pod kierownicą i pedał ma mały skok. Z jednej strony jak pociągnę go do siebie to ma 1,5 cm luzu a z drugiej nie da się go wcisnąć na tyle by górna część dotknęła gumowego odbojnika bo brakuje 7-8 mm do niego. Powiedzcie mi bo pewnie nie jeden z Was to robił: jak głęboko jest wkręcana śruba regulacyjna przed założeniem opaski, na ile mm albo inaczej, ile zwojów widać po wkręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyreguluj to tak zeby max pociagnelo linke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kajos a nie orientujesz się czy jak w serwisie kupuje się nowa część to ona jest już ustawiona i i zablokowana ta opaską plastikowa przed obrotem czy sam musisz to ustawiać i blokować? Pytam bo na wielu schematach jest ta czarna opaska blokująca (tzw. trytka) i u mnie też jest tylko ciekawy jestem czy ktoś tam grzebał tzn. czy ustawiała to fabryka czy ktoś mógł to źle zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze fabryka tak ustawia

u kolegi w audi b4 tez tak bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności