Skocz do zawartości
Poochini

Brak mocy do 2500obr po wymianie szklanek, brak błędów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem ostatnio wymieniane szklanki. Wałek podobno był w dobrym stanie, ale 4 cylinder był najgorszy. Odebrałem auto i zonk. Na początek ciężko odpalał gdy był zimny (czego wcześniej nie było) i zaczął się zbierać od 2100obr. A teraz wracaliśmy z trasy i brakło mu mocy do 2600obr, niezależnie od prędkości i biegu.

Poniżej zamieszczam screeny z nagrzanego silnika. Może coś doradzicie, jakaś nieszczelność albo coś. Ew czy coś mogę jeszcze załączyć co by pomogło w diagnozie. Auto nie dymi, ale ciągnie dopiero od 2600. Masakra.

ec682ead0a0e06a4m.jpg 540ccf985dae637cm.jpg 19803943230ca90dm.jpg 082d9a5e9c59c3c0m.jpg 5045daf62ea40760m.jpg 6b56ddb1fd2acb4am.jpg 837c251816dac7fbm.jpg

 

Dzieki serdecznie, mam nadzieje że coś to wyjaśni. Do czasu oddania auta, chodziło jak szalone.

Edytowane przez Poochini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy te pompki zostały w ogóle wyregulowane?

Bo odnoszę wrażenie, że nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nigdy nie miałem do czynienia z Dieslem. Czy po wymianie hydrauliki (gośc tak to nazwał) trzeba regulować pompki? Ta 4-ta jest o wiele wyższa niż przed oddaniem, bo była wtedy ok 1,2 - 1,5. Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby dostac sie do szklanek trzeba zdjąć walek oraz dźwigienki od pompek, zatem regulacja obowiazkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, czyli mechanik powinien to zrobić od razu po wymianie szklanek?

Ma to wpływ na te turbo dziurę?

 

Czy powinienem do czasu regulacji oszczędzać auto?

 

Wyszły 3 pytania bez grama odpowiedzi z mojej strony, ale dzięki ogromnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien to zrobić przed założeniem pokrywy zaworów :). Nie wiem czy ma to aż taki wpływ na turbodziurę. Dobrze byłoby to zrobic bo teraz to zupełnie nie wiadomo jak to tam wygląda.

Możesz posprawdzać instalacje podcisnieniową, może jest jakaś nieszczelność.

Synchronizacja ustawiona raczej idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tym autem jechał delikatnie wprost do warsztatu zanim rozlecą się pompki, jeśli nie zostały wyregulowane.

Moim zdaniem problemem jest brak poprawnej regulacji dawki paliwa, a co za tym idzie - silnik bez paliwa nie pojedzie ;)

A problem jest widoczny, bo doskonale świadczą o tym korekcje, które przedstawiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Byłem dziś posprawdzać przewody podciśnienia, jeden był lekko włożony. Poprawiłem go. Poniżej zamieszczam screeny jak to wygląda teraz. Zastanawia mnie poprawa pompki nr 4. Może cos nie tak z połączeniem?

18cf3c0905c2ae9fm.jpg 0ba445fc2cb7d584m.jpg 2d5a57edbebf5be7m.jpg f74c6f55f5b6c014m.jpg 997a378180a6c87am.jpg

Nic nie rozumiem :/ Jade zaraz w droge 100km, to zobacze jak z zbieraniem sie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz... Ale na własną odpowiedzialność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli jednak podjade. Teraz tak, czy jechać do tego samego mechaniora i powiedzieć mu - reguluj, bo powinieneś, czy gdzieś indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wydaje mi się, że skoro wymieniał szklani, to normalne, że trzeba naruszyć pompki, a wiąże się z tym ponowna regulacja pompek, skoro On tego nie zrobił, to wydaje mi się, że nie wiem, że tak należy zrobić, więc ja osobiście pojechałbym do innego mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że nawet nie wiemy czy regulował czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc. W poniedziałek zadzwonię do gościa i dowiem się co i jak. Napiszę koło popołudnia i obierzemy jakieś działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznijmy od tego, że nawet nie wiemy czy regulował czy też nie.

 

Skoro wymieniał szklanki, to musiał ruszyć pompki, a to wiąże się z ponowną regulacją, to chyba normalne, ale chyba nie dla niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i dowiedziałem się, że nie regulował. Twierdzi, że jesli pompki nie były nigdy ruszane, to powinny same wrócić. Dzwoniłem do Auto-VAG w DG i mam zostawić auto w środę. Zobaczą co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiega tylko wskazanie dawki paliwa na 4-m cylindrze. Reszta OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Przed wymianą był w okolicach 1,3 max. Czyli pompki / pompki do regulacji, czy coś innego? Nie ukrywam, że chciałbym znac Waszą opinię, gdyż wstępnie jestem umówiony na środę do Auto VAG w DG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zastasnawiam się jeszcze który czujnik temp sprawdzić. Dziś znowu odpalił po chwili kręcenia, wczoraj było cieplej, auto stało w tym samym miejscu i odpalił od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ wskazania z czujników temperatury masz prawidłowe. Kąt synchronizacji również OK więc to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł a poprawiałeś w końcu wtyczkę na tej pompce?

Ja ostatnio się trochę spóźniłem i już cię nie było przy garażu :(

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności