Skocz do zawartości
lukas63

Bezwypadkowy? teraz każdy może sprawdzić :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma system Android może sobie sprawdzić czy kupiony samochód miał jakieś szkody. Pomocne będzie także przed zakupem samochodu :)

 

Mogę dodać od siebie, że działa dobrze i wykazuje wszystkie szkody chyba od roku 2004 - podaje widełki jakiej wielkości była szkoda.

Udanego używania :)

 

http://www.generali.pl/aplikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra apka też ją sprawdzałem, trochę miałem problemów ze zrobieniem zdjęcia ale po aktualizacji jest już lepiej, naprawdę może się przydać przy kupnie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja dobra pod warunkiem że auto było naprawiane z OC/AC na terenie Polski, i te dane są w systemie TU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie na ile rzetelne są te informacje. Przed kupnem sprawdziłem historię serwisową mojego auta i nie było tylu napraw co pokazuje ta aplikacja. Mało tego pokazuje ona przedział cenowy poszczególnych napraw, a w jednej z nich jest od 10000,- do 20000,-. Jeżeli to prawda to się trochę podłamałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmi, z jakich danych działa apka,

bo jeśli tylko Generali (a tak mi się wydaje z opisu)

to gwarancji bezwypadkowości nie daje żadnej

 

i zastanawia mnie też wielkość tej szkody podawana w widełkach?

ta wartość jest wg danych i stawek serwisowych czy wypłacanych po amortyzacjach i zaniżeniu stawek?

bo dokładnie ta sama szkoda może przecież kosztować np 10.000 albo ponad 20.000 (kwestia wyliczeń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie brzmi, z jakich danych działa apka,

bo jeśli tylko Generali (a tak mi się wydaje z opisu)

to gwarancji bezwypadkowości nie daje żadnej

 

i zastanawia mnie też wielkość tej szkody podawana w widełkach?

ta wartość jest wg danych i stawek serwisowych czy wypłacanych po amortyzacjach i zaniżeniu stawek?

bo dokładnie ta sama szkoda może przecież kosztować np 10.000 albo ponad 20.000 (kwestia wyliczeń)

 

Nie tylko z Generali

Kilka tygodni temu były podawane dokładne dane co do złotówki, ale ktoś zrobił raban, że ochrona danych osobowych i zmienili to na widełki

 

ta wartość jest wg danych i stawek serwisowych czy wypłacanych po amortyzacjach i zaniżeniu stawek?

 

Ta stawka to podane ile musiał wypłacić ubezpieczyciel i tyle

Edytowane przez lukas63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko z Generali

 

zatem pytanie jaka inna TU w to weszła...

i skąd pochodzą dane....

 

Generali poprzez aplikacje reklamuje tylko swoje usługi, łącznie ze zgłoszeniem szkody itd....

 

aby mieć dane innych TU, musiały by one je udostępnić, ale tak za nic?...........

zero reklamy, lub czegokolwiek?

 

jakoś nie jestem przekonany co do tego...

 

ale może się mylę i szukam dziury w całym....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem stłuczkę z AC i z OC i nic nie pokazuje. A więc na razie nie ma co ufać tej apce (testowałem miesiąc temu, moze teraz cos zmienili).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zatem pytanie jaka inna TU w to weszła...

i skąd pochodzą dane....

 

 

ale może się mylę i szukam dziury w całym....

 

 

Aplikacja jest bardzo prosta. Korzysta z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, gdzie wszyscy ubezpieczyciele zobligowani są do przesyłania danych o szkodowości

 

http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/705765,generali_auto_rewolucja_dla_kierowcow_w_kilka_sekund_sprawdzisz_czy_twoje_auto_bylo_bite.html

 

Jak widać system nie jest w 100% pewny - tak jak np. Cepik - ale dane są z wielu TU

 

Miałem stłuczkę z AC i z OC i nic nie pokazuje. A więc na razie nie ma co ufać tej apce (testowałem miesiąc temu, moze teraz cos zmienili).

 

Może był błąd w połączeniu z internetem - mój kolega też jak mi to pokazywał to nie mógł odczytać a wcześniej odczytywało więc coś może mieli problemy z serwerem i za dużo zapytań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie na ile rzetelne są te informacje. Przed kupnem sprawdziłem historię serwisową mojego auta i nie było tylu napraw co pokazuje ta aplikacja. Mało tego pokazuje ona przedział cenowy poszczególnych napraw, a w jednej z nich jest od 10000,- do 20000,-. Jeżeli to prawda to się trochę podłamałem.

 

Kradzież nawigacji i już masz szkodę w tym przedziale cenowym. Pozatym aplikacja pokazuje przebieg historii ubezpieczeń osoby.

Edytowane przez korexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak od zawsze mam AC w Hestii, różne auta. Pokazało mi przedział do 2 tys pln i jest to prawda, robiłem zderzak po obcierce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kradzież nawigacji i już masz szkodę w tym przedziale cenowym. Pozatym aplikacja pokazuje przebieg historii ubezpieczeń osoby.

 

I tak aplikacja jest przydatna - ktoś sprzedaje samochód i wyskakuje taka szkoda to juz zapala się czerwona lampka dla kupującego - a przypadek jak twój to zawsze możesz udownodnić jakimś kwitem, że nie był to jakiś wypadek czy kolizja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to pobrać ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to pobrać ?

Może nie pobieraj, jeszcze się zdziwisz :D

 

 

 

 

 

Klik w link i tan=m bedzie ikonka do google play. Dalej pewnie juz wiesz.

A jak nie to wejdz z poziomu telefonu do sklepu i wyszukaj apke - generali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak aplikacja jest przydatna

 

Nie jest. Miałem szkodę z AC ( błotnik ) na jakieś 4,5 tyś PLN i nic nie ma w bazie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie pobieraj, jeszcze się zdziwisz

 

No porównałbym z ASO :D ale może faktycznie lepiej dać sobie spokój hah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa ale tam kolega wyzej pisal ze jego szkody niema wiec chyba niedziala to tak jak ma :smutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zatem pytanie jaka inna TU w to weszła...

i skąd pochodzą dane....

ubezpieczalnie się teraz wycwaniły i wszystkie korzystają z jednej bazy :) wcześniej było tak, że po naprawie z AC dana ubezpieczalnia zabierała zniżki, wystarczyło przejść do innej i tam zniżki miało się nadal :) ale od ok 2 lat już się tak nie da :wmorde właśnie przez dane w ogólnej bazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. 1.5 roku temu auto firmowe dzwoń z winy naszego kierowcy. Poszło z AC z Warty. Nowe AC ze zniżkami w PZU przeszło bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak nie wszystkie ubezpieczalnie, albo coś mi się z datami popieprzyło :hmm wiem, że zimą rok temu robiliśmy szybę przednią z AC, a potem w kwietniu był problem ze zniżkami, i nie pomogła ucieczka do innego towarzystwa, bo mieli dane z poprzedniej firmy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności